20 ایده ی پولساز کسب درآمد از اینستاگرام

آموزش اینستاگرام, ایده های پولساز
زمان مطالعه: 10 دقیقه

آیا می دانستید با استفاده از شبکه ی اجتماعی اینستاگرام می توانید درآمد فوق العاده ای به عنوان کسب و کار اینترنتی داشته باشید؟ در این مقاله هر چیزی که باید برای کسب درآمد از اینستاگرام بدانید را بیان می کنیم.

اگر شما کسی هستید که برای داشتن درآمد از اینستاگرام، به دنبال ایده هستید، خواندن این مقاله را به شما پیشنهاد می کنیم.

کسب درآمد از اینستاگرام

1- اینفلوئنسر یا بلاگر شوید

اینفلوئنسر به معنی فرد تاثیرگذار است. با تبدیل شدن به یک فرد تاثیر گذار یا اینفلوئنسر، یا یک بلاگر می توانید از طریق تبلیغات و فروش محصولات سایر کسب و کار ها از اینستاگرام درآمد خوبی داشته باشید.

برای این کار، شما باید جامعه آماری مشخصی را به سمت خود جذب کنید و در آن جامعه تاثیرگذار باشید و کسب و کارهایی که با جامعه ی آماری شما در ارتباط باشند، برای تبلیغ بیزینس و محصولات خودشان به شما پول می دهند.

یک روش دیگر به غیر از اینکه اینفلوئنسر شوید،این است که برای کسب درآمد از اینستاگرام، بلاگر شوید. بلاگری یعنی در یک حوزه خاص مانند گردشگری یا مد و هر حوزه خواص دیگر تولید محتوا کنید. داشتن روابط عمومی خوب و محبوبیت در این کار بسیار حائز اهمیت است. پس شما باید در یک حوزه خاص فعالیت کنید که این خود بازدهی بالاتری در بین مخاطبان از نظر تبلیغ کالا و یا خدمات خواهد داشت. شما قبل از اینکه بخواهید بلاگر شوید باید آموزش تولید محتوا در اینستاگرام را بلد باشید و بعد از آن شروع به فعالیت کنید.

باید در زمینه ای که به آن علاقه دارید فعالیت داشته باشید.مثلاً غذا، بازاریابی در اینستاگرام، برندسازی و… هر چیزی که میل و علاقه شما به آن بیشتر از می تواند هدف تولید محتوای شما باشد. فقط شما باید روی تولید محتوا ایده آل باشید. بعد از آن خواهید دید که بسیاری از افراد فقط دنبال مطالب شما خواهد بود. با این کار شما شناخته تر خواهید شد.

البته منظور از بلاگر شدن این نیست که از غذا و لایف استایل خودمان فیلم بگیرید. بلاگر یعنی شما به هر موضوعی که علاقه دارید، بر فرض کسی بلاگر آموزشی و انگیزشی است ، این شخص آموزش هایی را در مورد کسب درآمد از اینستاگرام می دهد و باید در این زمینه بلاگری کند.

کلیک کنید :  دوره آموزشی بلاگری

 بلاگر ها می توانند از دو روش به کسب در آمد از اینستاگرام بپردازند:

  1. تبلیغات
  2. فروش محصولات

محصول می‌تواند به صورت دیجیتالی باشد، و یا کسی در پیج خود کفش یا روسری می فروشد. پس در تمام این زمینه ها می توانید بلاگری کنید.

برای این کار شما باید باید به دنبال محصول هدف بروید، به فروشگاه هایی که محصولات مورد نظر شما را رارئه می دهند سر بزنید، به عمده فروشی ها سر بزنید و از مجموعه های مربوط به محصولات مورد نظرتان، فیلم تهیه کنید و تمام اینها را به محصولی که می خواهید بفروشید ارتباط دهید. پس فراگیری یک صنعت و کسب دانش کافی برای همه کارها است و این نکته ی بسیار مهم است.

بلاگر ها معمولاً در زمینه هایی که مهارت دارند، شروع به فعالیت می کنند. اما کسانی هم هستند که بدون هیچ تخصصی کارشان را شروع کردند و به دلیل این که جزء اولین ها بودند، رشد زیادی کردند.

یکی از راه های درآمد بلاگر اینستاگرام تبلیغات است که از طریق پیج خود کسب درآمد می‌کنند. بلاگرهایی که تبدیل شدن به اینفلوئنسرها و واقعاً تاثیرگذارند روی مخاطبشان،

اگر تلاش به صورت مستمر باشد، اعتماد بنفس داشته باشد، می‌تواند به درآمدهای فوق العاده عالی برسد و کسب درآمد از اینستاگرام راحت است. کسانی که درآمد بالا از موضوع بلاگری دارند، باور کنید روز اول اصلاً فکرشم را نمی کردند که بتوانند

مهارت هایی که یک بلاگر باید به آن ها مسلط باشد

برای بلاگر بودن چند مهارت را باید به صورت تخصصی یاد بگیرید:

  • اول نحوه تولید محتوا است که همه بلاگرها باید بلد باشند که باعث افزایش چند برابری درآمد بلاگر اینستاگرام می شود..
  •  موضوع دوم که باید یاد بگیرید این است که سبک زندگی درست  و مناسبی داشته باشید و بتوانید یک تخصصی که درون خودتان است را به نمایش بگذارید و به مخاطب دلیلی بدهید که شما را دنبال کند.
  • موضوع بعدی که برای بلاگرها وجود دارد، فن بیان زبان بدن قدرت و اعتماد به نفس است که بتوانند تاثیرگذار روی مخاطب باشند و کسب درآمد چند برابری از اینستاگرام را به همراه دارد.

تو هم بلاگر شو

 

اگر پیگیر استوری این نوع از اشخاص باشید، می بینید که به جاهای مختلف می روند تا انگیزه بیشتری در مورد فروش محصولات در دنیای فیزیکی و چه در دنیای دیجیتال را به مخاطبان خود انتقال دهند. بلاگری یعنی در هر زمینه‌ای که هستید بیایید مستند بسازید و تمام کارهایی که در پشت صحنه کسب و کار شما رخ می‌دهد را به دنبال کنندگان نشان دهید تا مردم آنها را ببینند، شما را دنبال کنند و به مخاطبین وفادار شما تبدیل شوند. حتماً نباید شما بلاگر غذا یا سبک زندگی باشید.

نکته ای که در همه ی ایده هایی که در این مقاله مطرح می شود باید در نظر گرفته شود، این است که به دست آوردن مخاطب هدف و دنبال کنندگان زیاد هدف نهایی نیست بلکه شما بعد از آن باید بتوانید این کاربران را حفظ کنید. اگر می خواهید بدانید چگونه می توان از اینکه تعداد دنبال کنندگان شما پس از مدتی کمتر شود، جلوگیری کرد، مطالعه ی این مقاله را به شما پیشنهاد می کنیم.

کسب درآمد از اینستاگرام

2- محصولات را نقد و بررسی کنید

شما می توانید محصولات مختلف در زمینه های گوناگون را نقد و بررسی کنید و به عنوان منتقد در این بخش تولید محتوا کنید. برای مثال می توانید وسایلی نظیر تلفن همراه، دوربین، کتاب و محصولات دیگر که باعث جذب علاقمندان به صفحه شما می شود را نقد کنید.

البته باید در نظر داشته باشید که هرکدام از محصولات، مخاطبان هدف خاص خود را دارند. و با در نظر گرفتن این نکته، شما باید کاربران صفحه ی خود را گسترش دهید.

کسب درآمد از اینستاگرام

3- مدیریت پیج را بر عهده بگیرید

اگر را در بازاریابی شبکه های اجتماعی و راه اندازی کمپین های تبلیغاتی دانش و مهارت بالایی داشته باشید، برندها و کسب و کارهای معتبر شما را استخدام می کنند تا بصورت دورکاری یا در محل کار آنها، به توسعه و رشد پیج اینستاگرامشان کمک کنید و کسب درآمد داشته باشید. بنابراین مدیر و ادمین پیج اینستاگرام می توانید یکی از بهترین راه های کسب درآمد از طریق  اینستاگرام باشد. کسب و کارهای زیادی هستند که به دلیل کمبود وقت، مدیریت پیج خود را به دیگران بسپارند.

 

کسب درآمد از اینستاگرام

اما لازمه ی این کار، آن است که با استراتژی های اینستاگرام آشنا باشید و به اندازه ی کافی در این زمینه تسلط داشته باشید. اگر تجربه و استعداد خوبی داشته باشید، می توانید درآمد بالایی از این روش کسب کنید.

کسب درآمد از اینستاگرام

4- محصولات تجاری بصورت مستقیم بفروشید

می توانید صفحه ی اینستاگرام خود را به یک پیج تبلیغاتی تبدیل کنید و محصولات و خدماتی که برای کاربران جذابیت دارد را پیشنهاد کنید. محصولات کمپانی های مختلف را معرفی کنید و بصورت مستقیم آن ها را به فروش برسانید.

بنابراین یکی از راه های کسب درآمد از اینستاگرام، این است که فروشنده محصولات تجاری بصورت مستقیم باشید.

 

کسب درآمد از اینستاگرام

5- بازاریابی اینترنتی محصولات

یکی از رایج ترین روش های فروش در دنیا این است که بازاریابی اینترنتی محصولات را انجام دهید. در این روش کسب درآمد از اینستاگرام، شما نیاز نیست محصولات برندها را بخرید و مستقیم به فروش برسانید بلکه از طریق بازاریابی اینترنتی محصولات آنها را می فروشید. یعنی شرکت ها و کسب و کار ها به شما لینک بازاریابی می دهند و هر کس از پیج شما و از طریق لینک بازاریابی شما خرید انجام دهد، درصدی از سود فروش به شما تعلق می گیرد. در این روش حتی نیازی نیست شما محصولات را  بسته بندی و ارسال کنید.

کسب درآمد از اینستاگرام

6- محصولات الکترونیکی بفروشید

شما می تونید در زمینه ای که استعداد و مهارت و دانش دارید، محصولات الکترونیکی مثل کتاب و فایل صوتی تهیه کنید و حتی آموزش های ویدیویی را که در آن زمینه تخصص دارید از این راه عرضه کنید و به فروش برسانید.

اگر مخاطبان هدف خود را داشته باشید، می توانید فروش و درآمد خوبی از این راه کسب کنید. تنها کافسیت از مهارت و خلاقیت خود در این زمینه استفاده کنید.

کسب درآمد از اینستاگرام

7- عکاسی را امتحان کنید

اگر عکاسی بلدید و در این زمینه مهارت و استعداد دارید، می توانید به عنوان عکاس در رویدادهای مختلف شرکت کنید و تصاویری که تهیه می کنید را منتشر کنید و طرفداران این رویدادها به سمت شما می آیند و بابت این عکس ها به شما هزینه پرداخت می کنند. با این روش خیلی زود به شهرت می رسید و می توانید پیشنهاد های بسیاری در این زمینه داشته باشید.

8- عکاس تجاری باشید

اگر در عکاسی مهارت و استعداد دارید، می تونید برای برند ها و کسب و کارهای مختلف عکاسی کنید و پیج آن ها را توسعه دهید و سپس این عکس ها را در صفحه ی اینستاگرام خود قرار دهید. از این روش می توانید درآمد خوبی داشته باشید.

کسب و کار های زیادی هستند، که برای محصولات خود و آنچه که ارائه می دهند، به دنبال عکس های با کیفیت و خلاقانه  باشند.

9- طراحی تصویر

یکی از مهمترین موارد در اینستاگرام که کاربران را بسیار تحت تاثیر قرار می دهد، عکس هایی است که در پیج قرار می گیرد. بنابراین اینکه شما چه عکسی بگیرید که باعث جذب مخاطب شود اهمیت بسیاری دارد. بنابراین یکی از روش هایی که می توان از اینستاگرام کسب درآمد داشت، این است که شما زمینه عکس های برند ها را طراحی کنید تا خروجی تصاویر جذاب تر و تاثیرگذار تر باشند.

برای این کار باید خلاقیت داشته باشید و اگر شخصی هستید که به فتوشاپ و سایر برنامه های گرافیکی ادیت عکس مسلط هستید، از این ایده غافل نشوید.

کسب درآمد از اینستاگرام

10- راه اندازی پیج مرتبط با غذا

غذا یکی از جالب ترین ایده ها برای کسب درآمد از اینستاگرام است و خیلی از بلاگرها به واسطه ی  این امر، پیج اینستاگرام خود را به این سمت هدایت کردند. شما می توانید با روش های مختلف از آشپزی گرفته تا امتحان غذاهای مختلف در اینستاگرام فعالیت داشته باشید و به درآمد بالایی برسید. در بخش غذا، شما از سه طریق می توانید از اینستاگرام درآمد کسب کنید، که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم.

1-فود بلاگری: فود بلاگر در واقع به شخصی گفته می شود که در صنعت غذا فعالیت می کند. این افراد معمولا در رستوران های مختلف، غذاهای گوناگونی را امتحان می کنند و به کاربران پیشنهاد می دهند.

 

تو هم بلاگر شو

 

بنابراین، فود بلاگر یا بلاگر غذا کسی است که در مورد غذاها و رستوران ها و هر آنچه به غذا ارتباط دارد، محتوا تهیه می کند، پست و استوری می گذارد و مطلب می نویسد. هر چند در ابتدا برای رسیدن به هدف مناسب در این زمینه باید هزینه کرد، اما فود بلاگری یکی از پرطرفدارترین ایده های کسب درآمد از طریق اینستاگرام محسوب می شود.

شما به عنوان فود بلاگر، باید بتوانید بر روی مخاطبان تاثیرگذار باشید. با بررسی رستوران ها و کافه های مختلف و تبلیغات آنچه ارائه می دهند، می توانید درآمد خوبی کسب کنید. تنها کافیست در تبلیغات خلاقانه عمل کنید.

آشپزی: اگر در بخش خاصی تسلط دارید، مانند درست کردن دسر، شیرینی و … می توانید آن ها را در صفحه ی خود به فروش بگذارید. اما ابتدا باید مخاطبان هدف خود را پیدا کنید و اعتماد آن ها را به دست آورید.

آموزش: یکی از راه های کسب درآمد از اینستاگرام این است که از مهارت خود استفاده کنید و آن را در غالب یک آموزش مفید به فروش بگذارید. می توانید از استعداد و دانش خود استفاده کنید و پکیج آموزشی در صفحه خود به فروش بگذراید.

برای این کار لازم است در ابتدا تعدادی از ویدیو ها و محتوای آموزشی خود را به اشتراک بگذارید و کاربران را ترغیب به خرید و استفاده از پکیج آموزشی خود کنید.

 

11- در زمینه مد و فشن فعالیت کنید

اگر به صنعت مد و طراحی لباس و فشن علاقه دارید، از این ایده عبور نکنید. در این روش شما می توانید در زمینه های مختلفی از مدلینگ تا ست کردن لباس ها در فصل های مختلف، معرفی برندهای معروف، و یا انتشار محتوا درباره ی اخبار مد و زیبایی فعالیت داشته باشید. بنابراین شما به عنوان یک بلاگر در زمینه ی مشخصی فعالیت دارید و جذب کار های مربوط به تبلیغات برای شما راحت تر می شود.

کسب درآمد از اینستاگرام

12-  آموزش

در هر زمینه ای که مهارت یا تخصص دارید می توانید آن را آموزش دهید و از این طریق کسب درآمد داشته باشید.

اما در ابتدا برای جذب کاربران و مخاطبان هدف، باید چند آموزش را به صورت رایگان قرار دهید. بعد از اینکه کاربران به دانش، استعداد و تسلط شما پی بردند، می توانید به درآمد برسید. می توانید این آموزش ها را به صورت ویدیو تهیه کنید و در غالب یک ویدیو آموزشی  و دوره ی غیر حضوری بفروشید.

همچنین می توانید کلاس برگزار کنید و از طریق برگزاری کارگاه های آموزشی و ورکشاپ های مختلف، درآمد داشته باشید.

 

کسب درآمد از اینستاگرام

13- طراحی گرافیک

یک طراح گرافیک می تواند نمونه کارهای خود را در اینستاگرام به اشتراک بگذارد و سپس از این طریق جذب مشتری کند. همچنین می تواند در کنار آن، با آموزش درآمد خوبی برای خود رقم بزند. طراح گرافیک باید بداند چگونه با خلق و ساماندهی مجموعه ای از عوامل تصویری، مفهوم و پیام خاصی را در جهت هدفی مشخص بیان کرده و در مخاطب تاثیر مورد نظر را ایجاد کند. برای این منظور، هنرمند ابتدا باید درک مناسبی از کلیت کار و اطلاعات پیام پیدا کند.

حتی بسیاری از افراد در اینستاگرام هستند که توانایی طراحی تصاویر و پست برای صفحات اینستاگرام خود را ندارند. بنابراین به یک فرد خلاق برای انجام این موارد نیازمند می شوند. اگر شما بتوانید به خوبی خودتان را نشان بدهید، درآمد این کار کاملاً قابل توجه است.

14- تبلیغات

از طریق پیج اینستاگرام می توان به دو روش کار تبلیغاتی انجام داد. عده ای مستقیماً کار تبلیغات انجام می دهند، که البته خیلی مورد نقد قرار می گیرند اما هنوز هم از طریق پیج های تبلیغاتی می توان درآمد نسبتاً خوبی کسب کرد. این پیج ها معمولا محتوای جذابی درباره ی موضوعات مختلف تولید می کنند. سپس به واسطه بازدید و تعداد دنبال کننده‌ای که دارند، تبلیغات می کنند و از این راه کسب درآمد دارند. راه دیگری که می توان از طریق اینستاگرام به درآمد رسید، اینفلوئنسر بودن است. اغلب موضوعات این پیج ها شامل کلیپ های طنز و سرگرمی و… است. این افراد با تاثیرگذاری که روی کاربران دارند به صورت غیر مستقیم در محتوایی که تولید می کنند، محصولات و خدماتی را معرفی و مخاطبان را ترغیب به استفاده از آن ها می کنند.

15- همکاری در فروش

وقتی شما خودتان محصول یا خدماتی برای فروش ندارید، می توانید با کسانی که واردکننده یا عرضه کننده هستند و در کسب و کار خود در مسیر موفقیت قرار دارند، همکاری کنید و محصولات یا خدمات آنها را به فروش برسانید. این کار می تواند برای شما سود بسیار خوبی داشته باشد. به شرط اینکه حتماً سراغ تولید کننده، وارد کننده یا عرضه کننده بروید. از همکاری با واسطه ها خودداری کنید؛ زیرا سود شما را به شدت کاهش می دهد. در این مورد بازاریابی در اینستاگرام را باید به خوبی بلد باشید.

15- بلاگر سبک زندگی

این ایده بسیار جالب توجه کاربران اینستاگرام است. اینکه در مورد سبک زندگی، آداب زندگی فردی و اجتماعی، دکور و نوع زندگی افراد مختلف در دنیا حرف بزنید، میتوانید باعث شوید سطح زندگی مردم بالاتر برود و به همین جهت مخاطبین زیادی پیدا خواهید کرد.

 

کلیک کنید :  آموزش کسب درآمد از طریق بلاگری اینستاگرام

14- بلاگر گردشگری

یکی از جذابترین محتواها برای کاربران در اینستاگرام در مورد سفر و گردشگری و توریست هست.شما با معرفی مکان های گردشگری جذاب مختلف به تدریج به یک متخصص و لیدر تبدیل میشید و با اشتراک گذاشتن صاویر و تجربه های خودتان از سفرهایی که داشتید، با جذب کاربران هدف، علاوه بر جذب تبلیغات می توانید تور لیدری و گردشگری ها را نیز تجربه کنید.

یک بلاگر گردشگری تجربیات سفرش را می‌نویسد، با دیگران به اشتراک می‌گذارد و از این طریق کسب درآمد می‌کند.

16- آرایشگر

امروزه صنعت آرایشگری از پرطرفدار ترین راه های کسب درآمد است. شما می توانید به عنوان یک آرایشگر مهارت خودتان را در زمینه هایی مانند آرایش، میکاپ و … به اشتراک بگذارید. با این روش افرادی که خدمات شما برای آن ها جالب توجه باشد مانند یک طرفدار و کاربر هدف جذب شما می شوند. شما با فروش محصولات و معرفی اونها میتونید پول خوبی بدست بیارید.

17- نقاشی و طراحی

یکی دیگر از روش های کسب درآمد از اینستاگرام، نقاشی است. اگر در زمینه نقاشی و طراحی استعداد و مهارت دارید حتما طرح های خود را در اینستاگرام به اشتراک بگذارید. مخاطبان زیادی هستند که به هنر علاقه داشته باشند و آن را با ارزش  بدانند و حاضر باشند برای آن هزینه ی خوبی بپردازند.

کاربران با دیدن میزان استعداد و مهارت های شما، می توانند به شما طرحی را برای نقاشی سفارش دهند و از این طریق کسب درآمد از اینستاگرام داشته باشید.

منبع : تیم محتوایی علی منفرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

کسب درآمد از اینستاگرام
خرید افزونه و قالب وردپرس

مقالات پیشنهادی

فهرست