الفبای آموزش تبلیغات در اینستاگرام

آموزش اینستاگرام
زمان مطالعه: 15 دقیقه

الفبای آموزش تبلیغات در اینستاگرام

بسیاری از افراد زمانی که کسب و کار را راه اندازی می کنند به دنبال این هستند که سریع، پیجشان را تبلیغ کنند و تصوری که از تبلیغات دارند این است که تبلیغات، فقط بودجه و پول می‌خواهد.با این تفکر هزینه بسیار گزافی را با دلیل آوردن مبنی بر اینکه هر چه گران تر باشد پس بهتر است، شروع به تبلیغات می کنند اما نتیجه خاصی نمی گیرند و پس از آن به دنبال راه حلی برای جبران این هزینه و تبلیغات اصولی در اینستاگرام هستند.مفتخریم که شما هم قبل از اینکه این اشتباهات رایج را در تبلیغات اینستاگرام انجام دهید،ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم.در این مقاله ، قرار است به شما آموزش دهیم که الفبای آموزش تبلیغات در اینستاگرام چه چیزهایی، چه زمانی برای انجلم تبلیغات مناسب است و چگونه بهترین تبلیغات را در اینستاگرام میتوانید انجام دهید، تا بهترین بازخورد از آن را داشته باشید .

تبلیغات در پیج‌های اینستاگرام یعنی چی ؟

اگر یک شما هم صاحب کسب و کاری باشید که تمایل به تبیلغات دارید و حتما با خود می‌گویید که این عنوان هیچ نیاز به توضیح ندارد و کاملا واضح است! اما برای افرادی که شاید تا به حال خیلی گسترده و کاربردی به این بعد نگاه نکرده‌اند، توضیح کوتاهی بدهیم.هر محتوایی که  شما در یک صفحه اینستاگرام، خارج از مراحل و با داشتن هدف معرفی صفحه‌ای دیگر انجام شود را تبلیغات در اینستاگرام می‌گوییم. ممکن است این تبلیغات گسترده و توسط صفحات مختلف و افراد بسیار زیادی صورت بگیرد که در این‌صورت نوعی کمپین تبلیغاتی تشکیل می‌شودکه به ان کمپین تبلیغاتی در اینستاگرام می گویند. از سوی دیگر امکان دارد تنها مختص به یک پست یا چند استوری شود که بعد کوچکی از آن را رونمایی میکند.

چرا تبلیغات در اینستاگرام مهم است؟

متاسفانه یکی از اشتباهات رایج کسب وکار هایی که تمایل به تبلیغات دارند این است که تبلیغات در اینستاگرام که موضوع مهمی نیست و فقط با تولید محتوای مناسب،خیلی راحت و سریع میتوانیم به نتیجه دلخواه خود برسیم! در اینجا لازم است بگوییم که یقینا تولید و تدوین محتوای مخاطب محور، مسیر پیشرفت در شبکه‌های اجتماعی مختلف علل خصوص اینستاگرام را نشان میدهد و البته نا گفته نماند این یک مسیر پیشرفت است اما همه چی در آن به پایان نمیرسد.

تبلیغات اصولی در کنار تولید محتوای درست و سایر راه‌های پیشرفت در اینستاگرام، یکی از بهترین و سریع‌ترین روش‌هایی است که به دیده‌شدن افراد کمک میکند اما نمی‌توان آن‌ ها را نادیده گرفت. شما به وسیله تبلیغات اصولی و هدفمند به راحتی میتوانید توسط تعداد بی شماری از مخاطبانتان که شما را دنبال نمی‌کنند دیده خوهید شد و این بهترین راه کمکی برای جذب مخاطبان جدید و افراد علاقه‌مند به تولید محتوای شماست.

چطوری در اینستاگرام تبلیغ کنیم؟

اگر می‌خواهید در اینستاگرام از روش پروموشن یا همان پولی استفاده کنید، باید در فیس‌بوک حساب کاربری داشته باشید و در پیج فیس‌بوک برنامه ریزی مالی برای بودجه تبلیغات خود تنظیم کنید. قسمت اعظم برای تبلیغات در شبکه اجتماعی پرطرفدار اینستاگرام وجود دارد.برای موفقیت و الفبای آموزش تبلیغات در اینستاگرام ،اول باید روی برندها و محصولات خود وقت بگزارید و تلاش کنید مخاطب هدف را به سمت خودتان جذب کنید.اگر می‌خواهید بدون صرف هزینه چند دلاری در اینستاگرام تبلیغ کنید،می‌توانید از تبلیغات اینفلوئنسری یا پیج‌های مختلف افراد مشهور استفاده کنید. در هر حالت باید هدف از تبلیغات را برای خود مشخص کنید. هدف از تبلیغات یکی از مهم‌ترین الفبای آموزش تبلیغات در اینستاگرام است.به عنوان مثال آگاهی از برند، میزان ریچ، افزایش ترافیک، افزایش تبادل، بازدید ویدئو و …. همه این ها جزوی از اهداف تبلیغات در اینستاگرام هستند.

الفبای آموزش تبلیغات در اینستاگرام

آیا تبلیغ در اینستاگرام برای کسب و کار من مناسب است؟

اینستاگرام تبدیل به فضایی شده، که افراد بسیار زیادی با هر سن و سالی در آن حضور دارد. افراد مختلفی با سلیقه و علاقه‌مندی‌های متفاوت در اینستاگرام فعالیت می‌کنند که می‌توانند جزوی از بازار هدف شما باشند. بنابراین مهم نیست که چه کسب و کاری را راه اندازی کرده اید، در هر حوزه‌ای فعالیت می‌کنید، شک نکنید که چندین نفر در اینستاگرام هستند که می‌توانند از محصولات و خدمات شما استفاده کنند.

روش های تبلیغ در اینستاگرام چه چیز هایی هستند ؟

روش های تبلیغات در اینستاگرام براساس نوع کسب و کار تفاوت بسیاری دارد. شما برای داشتن بهترین روش تبلیغ در اینستاگرام باید هدفتان را بررسی کنید. از جمله این روش‌ها می‌توان به تبلیغات چرخشی ،اسپانسری، تصویری، ویدئویی و اسلایدی اشاره کردو هچنین می‌توانید در استوری هم تبلیغات را انجام دهید. تبلیغات چرخشی، تبلیغاتی هستند که در نهایت از دو تصویر یا یک ویدئو استفاده می‌شود. زمانی که در صد بسیار زیادی از مردم تبلیغات شما را می‌‌بینند، می‌توانند آن را ورق بزنند و محصولات و خدمات مختلف شما را ببینند. روش تبلیغات چرخشی برای فروشگا‌ه‌های اینترنتی و فروشگاه زنجیره ای میتواند گزینه مناسبی باشد.

تبلیغ اسپانسری و اسلایدی

تبلیغ اسپانسری جزوی از تبلیغات پروموشن یا تبلیغات پولی هستند که با صرف هزینه و پرداخت در اینستاگرام و از طریق فیس‌بوک انجام می‌شود. این روش مزایای بسیار زیادی در مقایسه با روش‌های دیگر دارد. بنابراین می‌توان گفت که یکی از بهترین راه‌ های تبلیغات در اینستاگرام، تبلیغ اسپانسری است. علت آنکه گفته می شود از بهترین راه های تبلیغ است اینه که میتوانید لینک بگذارید و مخاطب را به خرید در سایت یا بازدید از سایت دعوت کنید. تبلیغات اسلایدی نیز همانطور که از نام آن پیداست به‌ صورت اسلایدی هستند و پشت سر هم نمایش داده می‌شوند. در تبلیغات اسلایدی، مخاطب نمی‌تواند ورق بزند، بلکه تبلیغ باید خودش به‌ترتیب مانند یک ویدیو نمایش داده شود.

تبلیغات در پیج‌ افراد مشهور اینستاگرام

برای رسیدن به هدف‌هایی که برای کسب‌وکارتان در نظر دارید، می‌توانید در پیج‌های مختلفی تبلیغ کنید. این پیج‌ها می‌توانند موضوع‌های مختلفی داشته باشند. پیج‌ بلاگرها و اینفلوئنسرها حتی سلبریتی ها نیز برای تبلیغات مناسب هستند.

تبلیغات در پیج اینفلوئنسرها

برای تبلیغات در پیج اینفلوئنسرها باید افراد تاثیرگذار مرتبط به کسب و کار خودتان مشخص کنید. اگر در زمینه پوشاک یا لوازم آرایشی فعالیت می‌کنید، اینفلوئنسرهای استایل و بیوتی گزینه‌های مناسبی برای شما هستند. لایک‌ها و ویوهای پیج و میزان تبلیغات سایر افراد در پیج آن ها را بررسی کنید و قبل از تبلیغ با اینفلوئنسرها در ارتباط باشید. ممکن است صحبت با اینفلوئنسرها سخت باشد اما شما باید برای بدست آوردن اطلاعات دائما با آن ها در ارتباط باشید.

الفبای آموزش تبلیغات در اینستاگرام

تبلیغات با تصاویر در اینستاگرام

تبلیغات با تصاویر در اینستاگرام از رایج ترین روش در تبلیغات است که کمو بیش همه با ان آشناییت داریم. در این روش تنها تفاوت تبلیغات تصویری با تبلیغات اسپانسری این است که یک تصویر را انتخاب کرده و برای آن کپشن می‌نویسید. در حالت تبلیغات اسپانسری، شما تصویر را آپلود کرده و کپشن را در محل مشخص می‌نویسید. با توجه به هدف تبلیغ، می‌توانید لینک هم خرید از سایت را هم به آن اضافه کنید. بهتر است از اندازه های مناسبی برای تصویر استفاده کنید. تصویری که شما انتخاب می کنید می‌تواند مربع، مستطیل یا عمودی باشد. عموما برای انتشار پست تبلیغاتی به صورت افقی و برای استوری نیز از عمودی استفاده می کنند.

تبلیغات با ویدیو در اینستاگرام

در روش تبلیغات با ویدیو در اینستاگرام لازم است شما یک ویدئو برای تبلیغ  از کسب و کار خود درنظر بگیرید.کپشن و لینک مربوطه را هم باتوجه به خودتان مشخص می‌کنید. در تبلیغات ویدئویی از صدا و حرکت بیشتر استفاده کنید و به‌ بهترین شکل ممکن برند یا کسب و کار خودتان را نشان دهید.تبلیغات ویدئویی می‌تواند به شکل مربع یا مستطیل باشد. حداکثر مدت‌زمان تبلیغ در ویدئو ۶۰ دقیقه و حداکثر حجم ۴ گیگابایت است. می‌توانید برای نشان‌دادن تولیدات و نحوه کار یک محصول از تبلیغات ویدئویی استفاده کنید.

الفبای آموزش تبلیغات در اینستاگرام

قبل از تبلیغات در یک صفحه چه بررسی‌هایی را باید انجام دهیم؟

این قسمت مناسب برای افرادی است که در کسب و کارهای خودشون دچار مشکل شدن! کسب‌وکارها در آموزش تبلیغات در اینستاگرام باید یاد بگیرند که موضوعات را قبل از تبلیغ کردن بررسی کنند. 90 درصد افراد تجربه تلخی از تبلیغات در اینستاگرام دارند چون این درصد بسیار بالا از کسب و کارهایی هستند که چندین بار هزینه‌های میلیونی کرده‌انداما هیچ نتیجه ای نگرفته اند. همین عدم نتیجه گیری، ذهنیت آن‌ها را  در زمینه تبلیغات بد جلوه داده و از تبلیغات ناراضی کرده و دیگر حاضر به هزینه ملیونی مجدد نخواهند بود. اما ریشه همه این مشکلات از نداشتن آگاهی، شناخت و بررسی هدف های پیج قبل از تبلیغ است. قبل از تبلیغات در یک صفحه لازم است که مواردی را به طور دقیق بررسی کنید تا بهترین نتیجه نصیب شما شود.

1.شناخت مخاطبین پیج

شما تا زمانی که مخاطب های خودتان را در اینستاگرام نشناسید، هیچ خبری از پیشرفت نه تنها در اینستا بلکه در کلیه شبکه‌های اجتماعی نیست. همانطوری که شما در تولیدمحتوا باید براساس سلیقه مخاطبان خود انجام شود، تبلیغات هم به همین صورت است. برای تبلیغات مخاطب محور، و مخاطبانی که مورد بازار هدف شما هستند در مرحله اول  نیاز به شناخت مخاطبین خود دارید. حالا بعد از شناخت، باید صفحه‌ای را برای تبلیغات خودتان انتخاب کنید که مخاطبین هدف شما در آن صفحه حضور داشته باشند.بزارید با یک مثال به این شناخت برسیم به عنوان مثال فرض کنید که شما صفحه ای برای فروش لباس مجلسی زنانه دارید، قطعا اگر برای تبلیغات به یک پیج فوتبالی بروید، نتیجه ای که در اتظارش بوده اید را نمی‌گیرید؛ زیرا مخاطبین هدف شما عموما بانوان از 20 تا 45 ساله هستند که در یک پیج فوتبالی که 95 درصد مخاطبین آن اقایان حضور دارند پیج مناسبی برای تبلیغات نمی باشد. بنابراین اولین قدم در بررسی پیجی که می‌خواهید به تبلیغات بپردازین، شناخت مخاطبین آن پیج با بازار هدف شماست.

کلیک کنید :  معایب فالوور فیک بر اینستاگرام

2.پیج هایی که فالور بسیار زیادی دارند.

اگر فکر می‌کنید هر پیجی که فالوور بیشتری دارد، پیج مناسبی برای تبلیغات هستند ، به شما می‌گوییم که سخت در اشتباهید، زیرا با این کار قدم بزرگی را در دور ریختن هزینه های خود برداشته‌اید!برای تبلیغات در پیج‌های اینستاگرام روش‌های بسیاری برای تحلیل وجود داره. به عنوان مثال شما حتما باید درصد هدف صفحه خود را محاسبه و با میزان فالوورهایتان مقایسه کنید تا از فیک نبودن آن‌ها مطمئن شوید و درصورت فیک بودن تعدادی از مخاطبان بتوانید از وجود آن ها در صفحه خود جلوگیری کنید. توصیه می شود که صفحه هدف خودتان را حداقل 10 روز بررسی کنید و روند جذب فالوور و… را ثبت کنید، علاوه بر آن کامنت‌ها و سایر پارامتر های مشابه آن را نیز در نظر داشته باشید تا روند کلی و کیفیت مخاطبین پیج را بسنجید

3.هدف گزاری مشخص

فرض کنید همین الان می‌خواهید به یک پیج که تمامی استاندارد های مورد تظر شما را  برای تبلیغات دارد پیام بدهید، خب از این تبلیغ چه هدفی دارید؟ به دنبال افزایش فالوور هستید ؟ هدف از پیشرفت پیج شما چیست؟ یا ….! به خاطر داشته باشید که برای برآورده کردن هر هدف، لازم است پیج خاص و محتوای تبلیغاتی خاصی را در نظر بگیرید.

4.برای گرفتن نتیجه بهتر پست بزارم یا استوری ؟

مطمعنا همه شما میدانید که برای تبلیغات در پیج‌های اینستاگرام، ۲ حالت وجود دارد؛ پست و استوری. قبل از تبلیغ در یک پیج اینستاگرام باید حالت تبلیغات خود را انتخاب کنید البته ناگفته نماند اگر قیمت تبلیغات برایتان اولویت دارد این تصمیم گیری را باید پس از دریافت تعرفه قیمت‌ها انجام دهید. هر کدام از این ۲ حالت مزایا و معایب خاص خود را دارند که شما باید با توجه کسب و کار خودتان یکی از آن‌ها را انتخاب کنید.به عنوان مثال استوری پس از ۲۴ ساعت از بین می‌رود اما پست می‌تواند تا هر مدتی که توافق کنید در پیج باقی بماند. از طرفی نیز در استوری امکان لینک دهی به سایت های فروشگاهی اینترنتی وجود دارد.

5.تحلیل ها و داده ها را فراموش نکنید.

در تبلیغات همیشه باید تمامی داده‌ها را جمع‌آوری و بر اساس آن اهداف را تحلیل کنید.قبل از تبلیغات در هر پیج لازم است اعداد و ارقام مربوط به آن را بدست آورید. به عنوان مثال حتما قیمت تعامل تحلیل و با در نظر گرفتن میزان فالوورهایشان مقایسه کنید، علاوه بر مقایسه تناسب کامنت و لایک می‌تواند کمک زیادی در تخمین میزان فعالیت فالوورهای آن صفحه کمک کند. برای انجام تحلیل‌های مختلف می‌توانید از ابزارهای تحلیلی مختلفی استفاده کنید .توجه کنید که تحلیل کردن فقط برای مرحله شناسایی پیج نیست بلکه بعد از تبلیغات در یک صفحه نیز تحلیل داده‌ه یک عامل ضروری‌است. برای رسیدن به آمار تبلیغات، بهترین روش استفاده از (Paid Partnership) است که مسیر را به شما نشان می دهد. اگر پیجی که برای تبلیغاتدر نظر گرفته اید، گزینه Paid partnership را بالای پست یا استوری تبلیغی درج کند، مشاهده این سایت (Insight) آن پست یا استوری برای پیج تبلیغ دهنده فعال می شود و این یکی از قابلیت های فوق العاده‌ اینستاگرام است.
مواردی که در بالا ذکر شد از مهم‌ترین کارهایی است که شما حتما باید قبل از شروع تبلیغات به یک پیج انجام دهید و توصیه می شود که قبل از هر اقدامی، به خوبی هدف های پیج را تحلیل و مخاطبین آن‌ را شناسایی کنید تا به نتیجه دلخواه خود برسید.

الفبای آموزش تبلیغات در اینستاگرام

نکات کلیدی تبلیغات در اینستاگرام

تا به قسمت قدم به قدم بررسی کردیم که قبل از تبلیغات در یک پیج اینستاگرامی چه کارهایی را باید انجام دهیم؛ بنابراین چند نکته کلیدی مهم این موضوع را نیز باهم بررسی می‌کنیم تا بتوانیم با آگاهی های لازم یک تبلیغات هدفمند از اینستاگرام داشته باشیم.

 • هر زمانی برای تبلیغ مناسب نیست!

تبلیغات میتواند همیشه اثر بخش باشد گاهی اوقات تبلیغ نکردن بهتر از تبلیغ کردن آن است. زمانی که تعداد فالوورهای بسیار کمی دارید، وقتی محتوای صفحه شما در تعداد بسیار کمی است، زمانی که نمی‌توانید محتوای با کیفیت تولید کنید؛ زمان مناسبی برای تبلیغات نیست و توصیه می شود که این هزینه را در زمان مناسب بکار ببرید.

 • در تبلیغات خلاق باشید

دوران تبلیغات با چند عکس اسلایدی که شبیه به فیلم های عروسی است منسوخ شده و بهتر است از محصولات خود با کیفیت بالاتری رو نمایی کنید و یا در تبلیغات خود از سخن بزرگان نگویید به جای این سخنان می توانید مختصر و مفید راجب محصول مورد نظر و ساخت کشور آن توضیح دهید. مخاطبین تا به امروز بارها و بار ها با این نوع غلط از تبلیغات مواجه شده‌اند و دیگر برایشان تکراری شده و تمایلی به دنبال کردن این افراد را ندارند. برای افزایش بازدهی بیشتر تبلیغات، خلاق باشید و با خلق ایده ها در تبلیغات محصولات خود ارزش مخاطب را بالا ببرید و در نتیجه آن ها از پیج شما استقبال خواهند کرد.

 • دعوت به مخاطبین

بر اساس هدفی که دارید، مخاطب را به بهترین شکل ممکن دعوت کنید. به عنوان مثال اگر هدف شما جذب فالوور است، در ابتدا و انتهای کپشن تبلیغات خود، پیج خودتان را منشن کنید تا مخاطب بتواند صفحه شما را به راحتی مشاهده و دنبال کند.

 • در صفحه خود صادق باشید

در محتوای تبلیغیاتی خود به جای حاشیه رفتن و تعریفات الکی حتما به معرفی کسب و کار و خدمات خودتان صادقانه بپردازید. سعی نکنید با ارائه محتوای جذاب اما نامربوط مخاطب را به صفحه خود بکشانید؛ با انجام این کار پس از گذشت مدتی مخاطبان از پیج شما خواهند رفت.

 • پیش نیازها را ایجاد کنید

حتما قبل از انجام تبلیغات لازمه که بایو پیج، استوری‌های هایلایت شده ، دسترسی‌های ارتباط با ما و… را تکمیل کنید. علاوه بر آن توصیه می‌شود که حداقل 30 تا 35 پست  در پیج خود داشته باشید تا مخاطب بتواند به خوبی کیفیت محتوا را بررسی و درک کند و به دنبال کننده ثابت شود پیج شما همان پیجی است که از مدت ها قبلی در جستجوی آن بوده است.

 •  توجه مخاطب را جلب کنید.

شما با 2 روش می‌توانید توجه مخاطب را به سمت خودتان جلب کنید و او را با تبلیغات خودتان به صفحه اینستاگرام خودتان بکشانید اولین روش ،داشتن محتوای بسیار جذاب است که مخاطبان شما با دیدن آن در قسمت هوم خود، روی پست شما متوقف خواهد شد.دومین روش نوشتن کپشن فوقالعاده گیرا و جذاب است، فقط و فقط در صورتی که کپشن شما مناسب باشد، مخاطبان ترغیب به خواندن الباقی کپشن و بازدید سایر پست ها می‌شود.

 •   آزمون و خطا جزئی از تبلیغات شما است.

همیشه در تبلیغات ممکن است خطا به وجود بیاید. برای کاهش این اتفاقات نیاز است شما هرنوع محتوای تبلیغی را در پیج‌های دارای شرایط تیلیغ تست کنید تا بهترین بازخورد را از پیج خودتان بدست آورید.

 •  شلوغ کاری در تبلیغات ممنوع!

شلوغ کاری و هم همه در تبلیغات را کنار بگزارید. مخاطبان هیچگونه تمایلی به مشاهده این قبیل تبلیغات را ندارند و اعتقاد دارند برای آن ها خسته کننده هستند و برای آن‌ها جذاب نمی باشد. عموما کپشن و عکس‌هایی که خیلی شلوغ و با رنگ های نامناسب هستند جزو این دسته قرار می‌گیرند.

 • الفبای آموزش تبلیغات در اینستاگراماز محتواهای مختلفی استفاده کنید

شما برای اینکه به بهترین نتیجه در پیج خود برسید از محتواهای مختلف استفاده کنید و آن را در تبلیغات اینستاگرام تست کنید. پست‌های اسلایدی، ویدئو، عکس تبلیغات تکی و… همه و همه می‌توانند تاثیرگزار واقع شوند. اما برای پیدا کردن بهترین آنها نیاز به آزمایش ها و خطاها دارید. دقت کنید که اگر محتوای شما ویدئویی‌است، حتما قسمتی که باید کاور پست شما قرار بگیرد را خودتان به پیج تبلیغات اعلام کنید. جلب کردن توجه مخاطبان در نگاه اول توسط کاور ویدئو صورت می‌گیرد. اگر کاور شما حرفه ای باشد یقینا مخاطب اطمینان خاطر پیدا می کند پیج شما یک پیج حرفه ای است.

 • هر زمانی را برای انتشار تبلیغ تعیین نکنید

با توجه به هدفی که در پیج خود دارید باید مشخص کنید که تبلیغات شما در چه ساعتی منتشر شود. به عنوان مثال اگر بازار هدف شما خانم های شاغل هستند بهتر است بازه زمانی ۸ الی ۱۱ شب را انتخاب کنید که این افراد در منزل مشغول چک کردن شبکه های اجتماعی هستند و چانچه اگر بازار هدف شما خانم های خانه دار هستند، ساعت 10 الی 12 صبح زمان مناسبی برای این افراد است.

 • اولین استوری باشید.

پیج‌های اینستاگرامی بسیار زیادی هستند که تبلیغات افراد دیگر را روزانه شت سر هم قرارمی‌دهند. به این نکته دقت داشته باشیدکه اگر تصمیم دارید در این پیج‌ها در قالب استوری فعالیت کنید، حتما تاکید داشته باشید که چند استوری اول را به شما اختصاص دهند؛ زیرا بسیاری از مخاطبین بعد از آنکه می‌بینند استوری‌های تبلیغاتی پیج شروع شده است، دیدن آن‌ها صرف نظر می‌کنند؛ بنابر این تا 2 الی 3 استوری اول پیچ های تبلیغاتی شانس بسیار بیشتری در دیده شدن شما دارند.

کلیک کنید :  دوره آموزشی بلاگری
 • خوش خبر باشید!

بسیاری از اوقات تبلیغات شما می‌تواند با یک خبر خوب و جذاب همراه باشد. به عنوان مثال تبلیغات مبتنی بر شروع کمپین یا برگزاری مسابقه، ارائه خدمت یا محصول جدیدکه دغدغه بسیاری از افراد است و …. همه ی این ها می‌تواند اثربخشی بسیار زیادی را داشته باشد. ممکن است برای شماهم پیش آمده است که یک پیج وقتی در تعداد بسیار بالایی صفحه‌ای دیگر را تبلیغ می‌کند، هر سری در مقایسه با تبلیغات قبل، بازخورد بهتری می‌گیرد، این همان اصل اثر بخشی و تداوم سازی یا همان تکرار در تبلیغات است. به طور کلی مخاطب وقتی چندین بار تبلیغ شما را در ساعت ها و بازه زمانی مختلف با قابلیت های بیشتری می‌بیند،با گذشت زمان ترغیب می‌شود تا حداقل یک‌بار هم که شده پیج شما را مشاهده کند.

الفبای آموزش تبلیغات در اینستاگرام

 •  تبلیغات برای پیج شما خوب بوده است یا خیر؟

رسیدیم به جداب ترین قسمت و البته نا گفته نماند به یکی از مهم‌ترین قسمت ها که در مطالب بالاتر درمورد اهمیت تحلیل و بررسی پیج ها قبل از تبلیغات صحبت کردیم. حال بعد از انجام و پایان تبلیغ وقت آن رسیده است که میزان بازدهی پیج هدف را بسنجید و به این سوال پاسخ دهید که این تبلیغات برای پیج شما خوب بوده است یا خیر؟ برای محاسبه میزان اثربخشی و بازدهی هرچه تمام تر تبلیغات در یک پیج اینستاگرام ، باید تعداد مخاطبین حاصل از تبلیغ که به واسطه Paid Partnership به آن دسترسی دارید را با هدف های خود مقایسه کنید. در زیر انواع هدف در تبلیغات و چگونگی تحلیل بازده آن‌ را بررسی می‌کنیم:

 • تحلیل پیج هدف در تبلیغات

  در هر صورت شما هر زمان که تبلیغات در اینستاگرام انجام می دهید، به دنبال رسیدن به هدفی هستید. ممکن است، در جذب فالوور وافزایش ورودی به وب‌سایت از دغدغه های شما باشد، اما باید بدانید که در تبلیغات، هدف هوشمندانه حرف اول و آخر را می‌زند. شما از تبلیغ در اینستاگرام تنها باید یک هدف را داشته باشید. به عنوان مثال اگر فقط در استوری اقدام به تبلیغات می‌کنید برای افزایش ورودی به وب‌سایت را مورد هدف قراردهید و با لینک دادن به سایت و همزمان با منشن کردن پیج، 2 هدف متفاوت است که ممکن است مخاطبان شما دچار سردرگمی شوند اما شما با این یک تیر  چند نشان زده اید

الفبای آموزش تبلیغات در اینستاگرام

موقع تبلیغات پیج رو ببندیم؟؟

یک سوال بسیار بسیار تکراری و خسته کننده برای مارکتینگ ها این است که 90 درصد افراد عقیده دارند در هنگام تبلیغات باید پیج خود را Private یا به عبارتی پیج خود را ببندند تا مخاطبین از روی کنجکاوی هم که شده درخواست فالو به پیج این افراد را بدهند. این کار شاید در ابتدا مخاطبین یا همان فالوور بیشتری برای شما بیاورد اما بعد از مدت زمانی که گذشت چطور ؟ باز هم با بستن پیج شما را دنبال خواهند کرد ؟
فرض کنید پس از مدت زمانی درخواست فالو مخاطب را شما می پذیرید، اکنون او با پیجی رو به رو است که تنها از طریق تبلیغ جذب پیج شما شده اما محتوای آن را همچنان ندیده است.در اینصورت اگر صفحه شما را نتواند به شکل کامل نظر مخاطب را جلب کند، او شما را Unfollow می‌کند. اگر تعداد این افراد بسیار بالا باشد، نظر الگوریتم  اینستاگرام در مورد پیجی که در یک روز تعداد زیادی مخاطب جذب کرده و در روز های بعد تعداد بسیاری از آنها را از دست داده تصور میکند شما پیج فیک هستید و شما را از دسترس خارج می کند.در طرف دیگر اگر پیج شما باز یا در حالت (Public) باشد، مخاطبان یا فالوور هایی که از طریق تبلیغ وارد صفحه شما می‌شوند، زمان کافی دارد تا محتوای شما را برانداز کند تصمیم میگیرد که شما را دنبال کند یا نکند و در صورت follow کردن یقینا یک دنبال کننده وفادار خواهد شد، علاوه بر این مواردی که بیان شده است هنگام مشاهده محتوای پیج شما پیشنهاد تعامل نیز بیان می کند که یک امتیاز مثبت دیگری برای پیج شما است.حالا نظر شما هنوز بر این است که پیج را ببندید یا خیر ؟؟

متن تبلیغ پیج اینستاگرام

یقینا در پیج‌های مختلف تبلیغات دیده‌اید که متن های بسیار جذابی نوشته اند و شما را ترغیب به دیدن و یا حتی دنبال کردن آن پیج میکند. باید آگاه باشید که این تبلیغات هدفمند انجام شده‌اند نکات زیر، نمونه یک تبلیغ با در نظر گرفتن جامعه هدف است که به خوبی انجام شده. و از این طریق میتواند یک متن تبلیغات جذاب را برای مخاطبان خودتان در نظر بگیرید.با شناخت درست مخاطب، تبلیغات خود را به یک صفحه کاملا مرتبط سپرده و علاوه بر آن استفاده از تصاویر جذاب، ساده و درعین حال مفهومی، از نکات قوت یک تبلیغات هدفمند است. در کنار مواردی که بیان شده، کپشن ساده که سعی در رساندن خدمات و اهداف پیج در کوتاه‌ترین جملات را دارد از نکات مهمی است که به نظر کاربردی می‌آید.

1. بهتر است که متن یا محتوای تبلیغاتی شما به صورت ویدیویی باشد.

2. کاور  محتوای ویدیویی یا تصویری باید جذاب باشدکه در قسمت های بالاتر توضیحات کامل داده شده است.

3. در ویدیوی تبلیغاتی به راحتی می‌توانید اعتماد  و توجه مخاطب را جلب کنید و به طورکلی بهتر است با او تعامل داشته باشید. اما اینجا سوالی که در اینجا پیش می‌آید این است چطور یک تبلیغ ویدیویی جذاب بسازیم؟

ساخت تیزر تبلیغاتی اینستاگرام

در اینکه موضوع محتوایی ویدیویی و تیز تبلیغاتی اینستاگرام شما چه باشد، کاملاً به حوزه کاری و موضوع پیج شما برمی‌گردد.به عنوان مثال اگر پیج اینستاگرامی شما در زمینه آموزش خیاطی فعالیت می کنید، باید تبلیغاتش هم با موضوع پیج هماهنگی داشته باشد.این موضوع را در ذهن خود داشته باشید و با توجه به آن تیزرهای تبلیغاتی خود را بسازید. و توصیه می‌کنیم که حتماً نکات زیر را هم موقع ساخت تیزر در نظر داشته باشید.

 1. در تبلیغ خود، یک موضوع را آموزش بدهید.
 2. اگر پیشنهاد ویژه یا تخفیفی دارید، حتماً آن را در ویدیو، پررنگ تر جلوه دهید.
 3. یک مشکلی که می‌دانید مخاطب ددغه آن را دارد بیان کنید و به او مسیر راه را  نشان بدهید.

الفبای آموزش تبلیغات در اینستاگرام

بعد از تبلیغات باید چه کرد؟

فرق یک فرد فوق حرفه‌ای با فردی که تازه‌کار است، اینجا است که بعد از تبلیغ اول از همه باید بررسی کنید و ببنید که بازدهی آن تبلیغ برای شما چطور بوده است. یعنی با توجه به هزینه‌ای که کردید، چقدر سود از تبلیغات خود دریافت کرده اید.سپس دقت کنید که بعد از تبلیغ، وعده‌ای هایی را که به مخاطب داده بودید را فراموش نکنید این وعده ها شامل تخفبیفات نیز می شود و در ادامه به تولید محتواهای جذاب ادامه دهید.همیشه یادتان باشد که اگر سلیقه و نیاز های مخاطب خود را فراموش کنید به راحتی او را از دست می‌دهید، چون آنفالو کردن برای او نیاز به 3 ثانیه زمان دارد.

آموزش تبلیغات اصولی در اینستاگرام برای هر کسب‌وکاری ضروری است. به طور کلی می‌توان گفت که تبلیغات در اینستاگرام یکی از اثر بخش ترین راه‌های جذب مخاطبین فعال و بازار هفد شما است. اگر قبل از این کار پیج‌های هدف خود را به خوبی تحلیل کنید، قطعا نتیجه مناسبی خواهید گرفت. علاوه بر آن باید با رعایت اصول تبلیغات در پیج‌های اینستاگرام،را رعایت کنید تا از هدر رفتن بودجه جلوگیری کنید. جهت آنالیز و رشد پیج اینستاگرام میتوانید به لینک زیر مراجعه کنید.

آنالیز و رشد پیج اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

الفبای آموزش تبلیغات در اینستاگرام
خرید افزونه و قالب وردپرس

مقالات پیشنهادی

فهرست