الگوریتم اینستاگرام 2021 چگونه کار می کند؟

آموزش اینستاگرام
زمان مطالعه: 17 دقیقه

با توجه به گسترش چشمگیر استفاده از شبکه ی اجتماعی اینستاگرام، اگر کسب و کاری در این شبکه ی اجتماعی دارید، احتمالا متوجه تغییر الگوریتم اینستاگرام شده اید. این الگوریتم برای بسیاری از کاربران اینستاگرام که پیج هدفمندی را در این شبکه ی اجتماعی اداره می کنند مشکل به وجود آورده. چرا که افراد باید بدانند که اولویت اینستاگرام برای نشان دادن پست و استوری هایشان به کاربران اینستاگرام چیست. در این مقاله به بررسی الگوریتم های جدید اینستاگرام می پردازیم، و راه های عبور از این الگوریتم ها را به شما معرفی می کنیم.

الگوریتم اینستاگرام

 

الگوریتم اینستاگرام چیست؟

منظور از الگوریتم اینستاگرام، هوش مصنوعی است که پشت اینستاگرام با استفاده از یادگیری ماشینی محتوایی که به کاربران نشان داده می شود را کنترل می کند. هوش مصنوعی در هر لحظه از زمان داده های میلیون ها کاربر را در سراسر جهان تحلیل و بررسی می کند تا نتیجه گیری کند بر چه اساسی به آن ها محتواهای جدید را نشان بدهد. بنابراین الگوریتم های اینستاگرام همیشه و در هر لحظه در حال تغییرند.

اگر دقت کرده باشید قبلا اینستاگرام بر اساس زمان انتشار محتوا، پست ها را به شما نشان می داد و به حالت وقایع نگاری یا کرونولوژی عمل می کرد اما اکنون بر اساس الگوی دیگری پست ها را به شما نمایش می دهد. در واقع عوامل دیگری مانند علاقه شما در یک زمینه و حوزه ای که پست در مورد آن است و یا میزان ارتباطی که با صاحب پست دارید ملاک این قرار می گیرند که چه پستی زود تر به شما نشان داده شود. بنابراین الگوریتم جدید اینستاگرام بر اساس علایق و فعالیت های شما، پست ها را به شما نمایش می دهد.

الگوریتم اینستاگرام

 

نکات مهم درباره ی الگوریتم های اینستاگرام

برای توسعه ی پیج خود در اینستاگرام، علاوه بر شناخت الگوریتم های جدید، باید نکته های الگوریتم را بشناسید و از آن استفاده کنید تا بتوانید پیج خود را توسعه دهید. آگاهی داشتن و رعایت این نکات می تواند کمک شایانی در مدیریت پیجتان داشته باشد. در ادامه ی این مقاله به بررسی چند نکته ی مهم درباره ی الگوریتم جدید اینستاگرام می پردازیم.

1-تفاوت ویدیو و تصاویر

برخی از افراد تصور می کنند انتشار محتوای ویدیویی بیشتر از تصاویر ثابت، موجب می شود تا اینستاگرام آن ها را بیشتر به کاربران نشان دهد. حال آن که اینستاگرام با توجه به شایعاتی که در این زمینه به وجود آمده بود، با ارائه توضیحاتی به این شایعه ها خاتمه بخشید. تصاویر و ویدیو ها از نظر الگوریتم اینستاگرام، هیچ برتری نسبت به یکدیگر ندارند. به بیانی دیگر اینستاگرام در تلاش است تا محتوایی را به شما نمایش دهد که کاربران زمان بیشتری را برای آن ها صرف کردند. طبیعی است که محتوا های ویدیویی طولانی تر هستند و کاربران برای تماشای آن ها زمان بیشتر نسبت به عکس ها صرف می کنند و بیشتر روی آن ها مکث می کنند. بنابراین اگر ویدیو ها نمایش داده می شوند و تفاوتی میان ویدیو و تصویر مشاهده شود، تنها نتیجه ی رفتار کاربران است نه برتری الگوریتم ها!

2- تعامل فیک و ساختگی

الگوریتم جدید اینستاگرام قادر است مواردی همچون استفاده کردن از ربات ها به منظور جمع کردن لایک و کامنت را تشخیص دهد و شناسایی کند. بنابراین تا جایی که ممکن است باید برای جذب دنبال کننده های واقعی تلاش کنید و در پی داشتن فالوور های فیک نباشید.

اگر فالوور های واقعی داشته و طبق الگوریتم ها ییش بروید، احتمال نمایش محتوای شما بیشتر خواهد شد.

الگوریتم اینستاگرام

 

3- کامنت ها

در ارتباطی که با صاحبان پیج ها دارید، برای آن ها کامنت می گذارید،. اما نکته ای که باید بدانید این است که طول کامنت شما اهمیتی ندارد.

یعنی مهم نیست کامنتی که برای یک پیج می گذارید یک پاراگراف باشد و یا فقط از یک اموجی در کامنت استفاده کنید. برای الگوریتم اینستاگرام، همه ی کامنت ها صرف نظر از اینکه طولانی باشند یا خیر، ارزش یکسانی دارند و به عنوان یک تعامل واقعی در نظر گرفته می شود.

بنابراین اگر فالوور واقعی داشته باشید و برای شما کامنت بگذارند، صرف نظر از اینکه کامنتشان چه محتوایی دارد و حتی طولانی نباشد، یک نکته ی مثبت برای تعامل واقعی حساب می شود که شانس نمایش داده شدن پست های شما برای آن ها بیشتر می شود.

4- نوع اکانت

اگر اکانت شخصی دارید و می خواهید آن را به اکانت بیزینسی تغییر دهید، تردید نکنید. اینستاگرام بیان کرده که الگوریتمش تفاوتی میان انواع اکانت ها قائل نمی شود. به عبارت دیگر، نوع اکانتی که دارید به تنهایی در میزان نشان داده شدن محتوای شما به کاربران اینستاگرام تاثیری ندارد.

همان طور که پیش تر گفتیم، رفتار کاربران در این قسمت نیز تاثیرگذار است. اگر شما یک اکانت بیزینسی داشته باشید، اما کاربران به طور مرتب با شما در تعامل باشند، شما همچنان در صدر محتوا های اینستاگرام آن ها قرار خواهید داشت.

بنابراین تفاوتی میان الگوریتم های اکانت ها بر اساس نوع آن ها وجود ندارد.

5- 30 دقیقه ی اول

به مدت چند سال، شایعه ی 30 دقیقه ی اول پخش شده بود که بر اساس این شایعه، میزان تاثیر و تعاملی که یک پست در نیم ساعت اول پس از پست شدن دارد در مشخص کردن و تعیین جایگاه آن در فید برای الگوریتم اینستاگرام مهم است. البته اینستاگرام به این شایعه پاسخ داد.

اینستاگرام این شایعه را رد می کند. به بیان دیگر، اگر پستی که در صفحه ی خود قرار می دهید در دقایق اول زیاد دیده نشود، دلیل بر این نیست که اینستاگرام آن را به فالوور هایی که پیگیر صفحه ی اینستاگرام شما هستند نشان ندهد. قابل ذکر است که باید به زمان پست گذاشتن دقت داشته باشید.

الگوریتم اینستاگرام

 

الگوریتم اینستاگرام 2021 برای فید

اگر می‌خواهید از الگوریتم جدید اینستاگرام به راحتی عبور کنید، ابتدا باید بدانید این الگوریتم بر چه اساسی کار می‌کند. در ادامه به بررسی نکاتی درمورد الگوریتم اینستاگرام می پردازیم.

با وجود اینکه الگوریتم اینستاگرام در سال ۲۰۲۱ تغییرات زیادی نسبت به سال ۲۰۲۰ نداشته است، اما با این حال دانستن مواردی که اینستاگرام در سال ۲۰۲۱ آن ها را به عنوان معیار در نظر می گیرد و اهمیت می دهد به شما کمک می‌کند تا بهتر و راحت تر با الگوریتم جدید این شبکه اجتماعی کنار بیایید.

 

اگر بر اساس میزان اهمیتی که عوامل مختلف بر روی موفقیت یک پیج اینستاگرام دارند پیش برویم، به ترتیب موارد زیر برای قوانین اینستاگرام در موفقیت یک پیج در سال 2021 حائز اهمیت هستند:

1- علاقه

همانطور که گفتیم، الگوریتم اینستاگرام با کمک هوش مصنوعی و از طریق بخش یادگیری ماشین، پیش‌بینی می‌کند که محتوای یک پست تا چه اندازه برای شما جذاب و قابل توجه است و شما چقدر به اهمیت می دهید.

بنابراین مواردی همچون افرادی که فالو می کنید، محتوا و مطالبی که لایک می کنید بر ترتیب نمایش پست ها در فید اهمیت زیادی دارند و موثرند. الگوریتم اینستاگرام در تلاش است حدس بزند شما چه مطالب و محتوایی را می پسندید تا آن ها را در بالای فید به شما نشان دهد. به بیان دیگر ترتیب چینش پست ها نتیجه ی مجموعه رفتار های شما در گذشته است. کاربرانی که با آن ها بیشتر در ارتباط هستید، ییج هایی که محتوا های آن ها را بیشتر لایک می کنید، افرادی که در پست ها شما را بیشتر تگ می کنند و همچنین نوع پست هایی که با آن ها در تعامل هستید، در این مورد که چه پست هایی در اولویت نمایش در فید قرار بگیرند، موثر هستند.

برای الگوریتم اینستاگرام 2021، نوع اکانت هایی که آن ها را فالو می کنید، پست هایی که لایک می کنید، ذخیره می کنید و یا به اشتراک می گذارید، همچنین پست هایی که زیر آن ها کامنت می گذارید، مهم است.

تو هم بلاگر شو

 

الگوریتم اینستاگرام

الگوریتم اینستاگرام 2021 و تعامل

شاید برای شما این سوال پیش آمده باشد که بر اساس الگوریتم جدید اینستاگرام، تعامل بر چه اساسی و چگونه محاسبه می شود؟

برای پاسخ به این پرسش باید بگوییم که برای عکس ها، کامنت گذاشتن و لایک و به اشتراک گذاری، مهم ترین عامل و فاکتور برای اندازه گیری تعامل حساب می شود. البته قابل ذکر است به دلیل اینکه اینستاگرام بیشتر از یک سال است که تعداد لایک ها را پنهان می کند، می توانید گزینه سیو یا ذخیره کردن عکس را به جای لایک جایگزین حساب کنید.

برای ویدیو ها نیز گزینه ی view اهمیت ویژه ای دارد و معیار مهمی حساب می شود. با آگاهی از اهمیت این فاکتور ها بهتر و راحت تر تصمیم می گیرید که چگونه پست ها و کپشن ها را طراحی کنید و مخاطب را به انجام کدام یک از تعامل ها تشویق کنید.

الگوریتم اینستاگرام

2- رابطه شما با فالوور ها

الگوریتم اینستاگرام ارتباط و روابط شما را با فالوور ها مشخص می کند. الگوریتم اینستاگرام تلاش می کند با توجه به نوع تعامل شما با کاربران،  حدس بزند که چه افرادی به شما نزدیک تر هستند تا محتوایی که آن ها به اشتراک می گذرند را به شما نشان دهد. برای نمونه، اگر شما زیر عکس های شخص خاصی زیاد کامنت بگذارید یا زیاد تگ شوید، اینستاگرام با هوش مصنوعی اینگونه تشخیص می دهد که احتمالا آن فرد شخصی از دوستان نزدیک شما و یا عضوی از خانوده تان است.

اگر دقت کرده باشید، وقتی شخص جدیدی را فالو می کنید، در ابتدا اینستاگرام تعداد زیادی از پست های این فرد را به شما نشان می دهد اما وقتی شما با محتوایی که این کاربر به اشتراک می گذارد، تعاملی برقرار نکنید الگوریتم اینستاگرام اینگونه حدس می زند که این کاربر جزو افراد نزدیک به شما نیست. بنابراین محتوا ها و مطالب او را در قسمت پایانی فید قرار می دهد.

یکی از مهندسین نرم افزار که در اینستاگرام شاغل است، در این مورد می گوید: در ابتدا اینستاگرام فقط بر اساس زمان کار می کرد اما بعد از مدتی متوجه این موضوع شدند که این الگوریتم سبب می شد که کاربران برخی از پست های نزدیکان و دوستانشان را از دست بدهند. بنابراین تصمیم گرفته شد تا الگوریتم را به گونه ای تغییر دهند تا بر اساس نوع رابطه ای که یک کاربر با سایر افراد دارد عمل کند.

کلیک کنید :  افزایش فالوور اینستاگرام

به گفته همین عضو تیم اینستاگرام، الگوریتم اینستاگرام در سال ۲۰۲۱ بر اساس سه معیار اصلی زیر حدس می‌زند که شما با چه افرادی ارتباط

نزدیک تری دارید:

– کاربرانی که محتوایشان را دائما لایک می‌کنید

-کاربرانی که به آن‌ها دایرکت می‌دهید

– کاربرانی که نام کاربری و آی دی آن‌ها را سرچ می‌کنید

3- اهمیت زمان

همانطور که بیان کردیم، برخلاف الگوریتم های قبلی اینستاگرام، که فید اینستاگرام به ترتیب زمانی چیده می‌شد، الگوریتم جدید اینگونه نیست و صرفا بر اساس ترتیب زمانی عمل نمی کند، اما با این وجود، الگوریتم جدید اینستاگرام زمان پست شدن محتوا ها را به عنوان یکی از عوامل نشان دادن محتوا به کاربران در نظر می گیرد و به زمان اهمیت می دهد. اینستاگرام دائما سعی می‌کند تا جدید‌ترین و آخرین محتواها را به شما نشان دهد. بنابراین اگر می خواهید با توجه به الگوریتم جدید اینستاگرام موفق شوید یک تقویم محتوایی برای مطالب اینستاگرام درست کنید.

تقویم محتوا همانطور که از اسمش پیداست، به یک برنامه ریزی منظم برای مدت زمانی معین  گفته می شود که میزان محتواهای لازم را به همراه تاریخ آن‌ ها برای تولید، ویرایش، طراحی و انتشار به همراه نام مسئول هر بخش در بر می‌گیرد. که با توجه به موضوع و عنوان ها اولویت بندی مشخصی در نظر گرفته می شود.

یکی از راهکار هایی که در این بخش می توانید از آن استفاده کنید، این است که از زمان بهینه برای پست گذاشتن آگاه باشید.

برای عمل به این راه حل، باید بدانید که زمان تعریف زمان بهینه چیست؟

در واقع زمان بهینه به تایمی گفته می شود که بیشترین تعداد کاربران شما در شبکه ی اجتماعی اینستاگرام فعال هستند. البته با بررسی طولانی مدت کاربران و آزمون و خطا در زمان پست گذاشتن، زمان بهینه به دست می آید. بهترین راه این است که شما بر اساس پرسونای مخاطب، زمان فعالیت مخاطبان در اینستاگرام را حدس بزنید. در واقع از پرسونای مخاطب برای جذب کاربران به محتوا استفاده می‌شود.

معمولاً تولیدکنندگان محتوا برای اینکه عملکرد بهتری داشته باشند، پرسونای مخاطب را طراحی می‌کنند تا بتوانند با استفاده از آن، متناسب با سلیقه و ویژگی های مخاطب تولید محتوا کنند. به این منظور به بررسی برخی خصوصیات می پردازند که این خصوصیات شامل یک سری ویژگی های کلی مخاطبان مانند سن، جنسیت، شغل و… می‌شود.

باید کاربران هدف را در نظر بگیرد به عنوان مثال، اگر مخاطبان شما شاغل هستند، احتمال اینکه تایم استراحت آن ها برای ناهار ساعت 12 تا 14 و یا 20 تا 22 شب باشد و در این ساعت ها اینستاگرام را چک کنند بیشتر است. در نتیجه این زمان ها برای پست گذاشتن شما، زمان بهینه محسوب می شوند.

البته ممکن است شما اینگونه نتیجه گیری کنید که فقط یکی از این زمان ها برای پست گذاشتن مناسب است و یا هیچ یک از این زمان ها را مناسب ندانید. برای نتیجه گیری درست بهتر است دوباره حدس بزنید و به بازبینی پرسونای مخاطبان بپردازید.

4- میزان استفاده از اپلیکیشن

الگوریتم جدید اینستاگرام در سال 2021 میزان استفاده ی شما از اپلیکیشن را در نظر می گیرد و آن را به عنوان معیار می سنجد.

اینکه در طول یک روز چند بار و چه مدت اینستاگرام را باز می کنید و از آن استفاده می کنید. به عنوان مثال اگر بعد یک مدت طولانی در طول روز اینستاگرام را باز کنید، با حجم انبوهی از پست ها مواجه می شوید. اما بار بعدی که دوباره این اتفاق تکرار شد، اگر دقت کنید ساعت پست ها لزوما به ترتیب و مرتب نیستند. در واقع هر چه به تعداد دفعات بیشتری اپلیکیشن اینستاگرام را چک کنید، ترتیب زمانی قرارگیری پست ها منظم تر خواهد شد.

به بیانی درگیر، تعداد دفعات بازدید شما از این اپلیکیشن روی محتوایی که این اپلیکیشن به شما نشان می دهد دارد. زیرا اینستاگرام در تلاش است تا در  هر بار بازدید شما از آن، جدید ترین محتوا ها را به شما نمایش دهد، و نیز محتوایی که قبلا دیده اید را دیگر در بالای فید نشان ندهند.

این موضوع، برای کاربران و مخاطبان شما نیز صدق می کند. بنابراین اگر در بخش اینستاگرام مارکتینگ فعالیت می کنید، باید این نکته را نیز در نظر داشته باشد که مخاطبان شما تقریبا روزی چند بار شبکه ی اجتماعی اینستاگرام را چک می کنند.

5- تعداد فالووینگ های شما برای اینستاگرام مهم است

الگوریتم جدید اینستاگرام به تعداد افرادی که فالو می کنید، اهمیت می دهد. هر چه تعداد کاربرانی که آن هارا فالو می کنید بیشتر باشد، اینستاگرام در انتخاب و گزینش محتوا برای شما آزاد تر است. برای همین است که شما با یک بار باز کردن این اپلیکیشن نمی توانید پست های همه ی افرادی که فالو می کنید را ببینید.

هر چقدر تعداد اکانت هایی که آن ها را فالو می کنید بیشتر باشد، شما پست ها و محتوا های بیشتری را از دست می دهید.

الگوریتم جدید اینستاگرام سعی می کند تا پست های فعال ترین کاربران را به شما نمایش دهد چرا که فالووینگ های روح شما را خود به خود حذف می کند. هر چقدر اکانتی کمتر فعالیت داشته باشد، از دید اینستاگرام ارزش پایین تری دارد که بخواهد آن را در میان فالووینگ های فعال شما قرار دهد.

6- مدت زمان استفاده از اینستاگرام(usage)

مورد بعدی که برای اینستاگرام مورد اهمیت است، مدت زمانیست که در اینستاگرام سپری می کنید. زمانی که در اینستاگرام می گذرانید در محتوایی که به شما نشان داده می شود موثر  است. هر چقدر مدت زمان بیشتری را در اینستاگرام سپری کنید، محتوا های جدید کمتر می شوند. و در پایان به جایی می رسید که محتوا و پست جدیدی برای نمایش باقی نمی ماند.

الگوریتم اینستاگرام

الگوریتم جدید اینستاگرام 2021 برای استوری

الگوریتم جدید اینستاگرام برای استوری تا اندازه ی زیادی همانند الگوریتم اینستاگرام در فید کار می کند، البته قابل ذکر است که در این بخش زمان انتشار استوری از اهمیت بیشتری برخوردار است.

در وقع استوری بر اساس دو معیار زمان و رابطه ای که با کاربران دارید عمل می کند. الگوریتم جدید اینستاگرام سعی می کند افرادی که فکر می کند کاربر با آن ها ارتباط نزدیک تری دارد را در ابتدای استوری ها نشان دهد.

اینستاگرام در تلاش است تا جدیدترین استوری ها را به شما نشان دهد. اگر ارتباط شما با چند اکانت نزدیک است و با آن ها تعامل بالایی دارید، و آن ها به طور مرتب استوری می گذارند، احتمالا اینستاگرام استوری آن ها را همیشه در اول استوری ها برای شما قرار می دهد.

 

الگوریتم اینستاگرام

 

الگوریتم جدید اینستاگرام 2021 برای اکسپلور

الگوریتم جدید اینستاگرام 2021 برای این دو مورد تا قسمت زیادی شبیه به الگوریتم اینستاگرام برای فید می باشد، با تفاوت اینکه در فید، پست و محتوای اکانت هایی به شما نشان داده می شود که آنها را فالو می کنید اما در اکسپلور،  شما محتوا ها و پست های اکانت های جدید و ناشناسی را خواهید دید. به طوری که حتی اکسپلور شما احتمالا با اکسپلور دوست صمیمیتان تفاوت زیادی خواهد داشت. به این دلیل که الگوریتم اینستاگرام سعی می  کند تا این صفحه را برای هر فرد تا جایی که امکان دارد شخصی سازی کند.

 

تو هم بلاگر شو

به بیانی دیگر اینستاگرام می خواهد محتوایی که احتمال می دهد کاربر به آن علاقه دارد را به او پیشنهاد، و نشان دهد. اگر کاربر هشتگ یا موضوعی را در اینستاگرام جست و جو کند، بدون شک به زودی پست ها و محتوا های مربوط به آن هشتگ را در صفحه ی اکسپلور به او نشان می دهد.

در الگوریتم جدید اینستاگرام، و با توجه به قابلیت جدید آن شما می توانید برای سرچ، به جای هشتگ از کلمه ی کلیدی استفاده کنید. این قابلیت توانسته تجربه ی کاربری بهتری را برای کاربران رقم بزند چرا که باعث شده اکسپلور اینستاگرام مقداری به سرچ گوگل نزدیک تر شود.

الگوریتم اینستاگرام

الگوریتم جدید اینستاگرام 2021 برای IGTV

نحوه ی دقیق عملکرد الگوریتم اینستاگرام در IGTV هنوز به طور کامل مشخص و شناخته شده نیست چرا که IGTV یکی از امکانات جدید اینستاگرام است. با این حال احتمالی که وجود دارد این است که IGTV نیز از الگوریتمی مشابه الگوریتم فید تبعیت می کند. در حال حاضر سه دسته در IGTV اینستاگرام وجود دارد:

1- For you

این بخش از دسته بندی مخصوص شما طراحی شده است. الگوریتم جدید اینستاگرام ویدیو های داخل این کانال را بر اساس کاربرانی که شما آن ها را فالو می‌کنید و نوع تعاملات شما با انواع محتوا می‌سازد.

الگوریتم اینستاگرام

 

2- Following

این بخش شامل گلچینی از ویدیوها است که فالووینگ های شما در اینستاگرام تماشا می کنند. و در این دسته بندی به شما نمایش داده می شود. بنابراین در این بخش اهمیت کاربرانی که آن ها را فالو می کنید مشخص می شود.

این دسته به ویدیوهای ترند، محبوب و جذاب از نظر همه ی کاربران اینستاگرام اختصاص دارد. و شما ویدیو هایی که برای اکثر کاربران جالب توجه است را مشاهده می کنید.

الگوریتم اینستاگرام

 

راه حل هایی برای درک الگوریتم های اینستاگرام

بهتر است به جای اینکه سعی کنید الگوریتم های اینستاگرام را شکست دهید، تلاش کنید تا آن ها را درک کرده و بر اساس معیار های آن رفتار کنید. در ادامه ی این مقاله به بررسی چند نکته برای آشنایی بهتر با الگوریتم های اینستاگرام که به توسعه ی پیج شما کمک می کنند می پردازیم.

1- محتوای با کیفیت به طور منظم منتشر کنید

شما می توانید یک تقویم محتوایی برای اینستاگرام تنظیم کنید و به آن وفادار بمانید. اگر در زمان های منظم و به طور مرتب اقدام به تولید و انتشار محتوا کنید. چرا که اگر در زمان های معین و مشخص اقدام به تولید و انتشار محتوا کنید، الگوریتم اینستاگرام به شما اعتماد می کند. اما باید در عین حال به کیفیت محتوا نیز دقت داشته باشید. محتوا هایی که کیفیت بالا و خوبی داشته باشند و همچنین محتوا های اختصاصی، به اینستاگرام نشان می دهند اکانت شما، یک صفحه ی حرفه ای است. بنابراین الگوریتم اینستاگرام بیشتر به شما اهمیت خواهد داد. تولید و انتشار محتوا را فقط به فید اینستاگرام محدود نکنید. انتشار استوری به صورت مرتب و منظم نیز می تواند تاثیر فوق العاده ای در وضعیت پیج اینستاگرام شما ایجاد کند. کاربران بسیاری هستند که وقت بیشتری را برای چک کردن استوری ها صرف می کنند و زیاد به اول و یا انتهای فید اهمیت نمی دهند. پس از این ویژگی مهم اینستاگرام غافل نشوید.

بنابراین جهت داشتن برنامه ای منظم برای انتشار محتوا به صورت منظم، بهتر است که یک تقویم محتوایی تهیه کنید.

الگوریتم اینستاگرام

 

2- تعامل داشته باشید

ایجاد تعامل را فراموش نکنید. هر چقدر تعامل بیشتری با کاربران داشته باشید، ارزش کار شما در نظر الگوریتم جدید اینستاگرام بیشتر خواهد شد.  ترغیب کاربران و مخاطبان برای گذاشتن کامنت زیر پست ها می تواند با روش هایی همچون برگزاری مسابقه و یا ایجاد سوال و … صورت بگیرد و یک راه مناسب برای داشتن تعامل است.

نباید از تاثیر فوق العاده ی استوری در برقراری تعامل غافل شوید. استوری های اینستاگرام قابلیت های گوناگونی از جمله گذاشتن کوییز، سوال و نظر سنجی و … به وجود آورده که تمام این امکانات راهی برای برقراری تعامل محسوب می شود و کاربران را به واکنش و داشتن تعامل ترغیب می کند.

الگوریتم اینستاگرام

 

همچنین برای تعامل می توانید از کال تو اکشن استفاده کنید. به یاد داشته باشید که از هیچ راهی برای برقراری تعامل با کاربران نباید غافل شوید. انواع کال تو اکشن‌ها برای اینستاگرام :

-در پست های اسلایدی ذکر این که : ورق بزنید 

ذخیره کنید

-با دوستانتان به اشتراک بگذارید

-در استوری ها: لینک را بالا بکشید

کامنت بگذارید

-برای ثبت نام کلیک کنید

الگوریتم اینستاگرام

3- محتواهای اسلایدی و ویدیویی بگذارید

مدت زمانی که کاربران برای مشاهده ی محتوا های شما وقت می گذارند برای الگوریتم جدید اینستاگرام دارای اهمیت است. پس به یاد داشته باشید که باید راه حلی پیدا کنید تا این مدت زمان را بیشتر کنید.

یکی از راه های مناسب برای نگه داشتن کاربران روی پست ها این است که پست های تشکیل شده از چند اسلاید بسازید. در این پست ها به دلیل اینکه محتوای دنباله داری وجود دارد، موجب می شود تا کاربران زمان طولانی تری را برای آن ها صرف کنند.

 

البته محتوا های ویدیویی نیز راه موثری به شمار می آیند. روش خوبی که برای به اشتراک گذاشتن محتوا های ویدیویی می توانید از آن استفاده کنید و از امکانات جدید این اپلیکیشن بهره ببرید، استفاده از  IGTV است. در واقع شما می توانی یک پیش نمایش یک دقیقه ای از ویدیو را در فید نمایش دهید تا کاربران برای تماشای کامل ویدیو به  IGTV بروند.  با این روش الگوریتم جدید اینستاگرام در IGTV نیز جایگاه و ارزش مناسبی به شما اختصاص می دهد.

الگوریتم اینستاگرام

 

4- اهمیت زمانیکه محتوا را منتشر می کنید

پس از مشخص کردن مخاطبان هدف خود باید سعی کنید بفهمید فالوور های شما چه زمانی بیشتر در اینستاگرام فعال هستند و همان زمان را به پست کردن محتواها اختصاص بدهید. با این روش، احتمال دیده شدن پست‌ها و محتواهای شما و نیز تعامل با مخاطبان بیشتر خواهد شد. به خاطر داشته باشید که مخاطبان هدف هر برند و پیج های مختلف رفتار مشابهی ندارند. به عنوان مثال برخی بعد از ظهر بیشتر به اینستاگرام سر می زنند و بعضی از افراد نیز آخر شب. بنابراین زمان انتشار محتوا را باید با توجه به پرسونای مخاطب مشخص کنید.

الگوریتم اینستاگرام

5- هشتگ ها

استفاده ی درست و مناسب از هشتگ ها می تواند یکی از بهترین راه ها برای درک و کنار آمدن با الگوریتم جدید اینستاگرام است. در ادامه به نکاتی که برای استفاده ی مناسب از هشتگ ها باید بدانید اشاره می کنیم:

– باید از هشتگ‌ های مناسب و مرتبط با محتوای خود استفاده کنید تا کاربران درست و مرتبط بتوانند پست‌های شما را مشاهده کنند. استفاده از هشتگ‌ های نامرتبط از نظر الگوریتم جدید اینستاگرام باعث افت دیده شدن شما خواهد بود.

– از تعداد مناسبی هشتگ استفاده کنید. استفاده بیش از حد از هشتگ ها نتیجه ی خوبی ندارد.

– قبل از انتخاب هشتگ، آن را جست و جو کنید. به ویژه به پیج رقیبانتان سر بزنید تا ببینید آن ها از چه هشتگ‌ هایی استفاده کردند.

6- محتوا ها را دوباره منتشر کنید

یک ایده ی خوب که می توانید از آن استفاده کنید این است که هر از چند گاهی برخی از محتوا های پر بازدیدتان را دوباره منتشر کنید. با این کار نه تنها توجه دوباره ی کاربران و مخاطبان قدیمیتان را جلب می کنید، بلکه مخاطبان جدیدی نیز از این روش پیدا می کنید.

7- پیج اینستاگرامتان را تحلیل کنید

با ارتقا یافتن اکانت اینستاگرام به اکانت بیزنسی، شما این امکان را خواهید داشت که به صورت رایگان به تحلیل اینستاگرامتان بپردازید. برای اینکه بتوانید پس از درک الگوریتم های جدید اینستاگرام، طبق آن ها رفتار کنید، چک کردن مرتب و منظم تحلیل ها را فراموش نکنید. شما با توجه به این تحلیل ها متوجه خواهید شد که در زمینه های مختلف مانند استفاده از هشتگ، تولید و انتشار انواع محتوا ها و … تا چه اندازه موفق عمل کرده اید.

تو هم بلاگر شو

 

الگوریتم اینستاگرام

 

 

همچنین می‌توانید از تیم آنالیز علیرضا منفرد به صورت کاملا رایگان برای تحلیل اینستاگرام کمک بگیرید. و تنها با نوشتن اطلاعات خود مانند آدرس پپسج اینستاگرامتان و شماره تلفن همراه به صورت رایگان از تحلیل پیج اینستاگرام خود با خبر شوید و نیز پیج اینستاگرام و کسب و کار خود را توسعه دهید.

الگوریتم اینستاگرام

چرا الگوریتم جدید اینستاگرام بعضی پست و پیج ها را حذف می کند؟

شاید شما هم با این مشکل موجه شده باشید که بعد از پست گذاشتن و یا استوری کردن از محتوایی ناگهان با هشدار اینستاگرام و حذف آن محتوا مواجه شوید. حتی ممکن است اینستاگرام اکانت شما را نیز تعلیق کند.

برای اینکه الگوریتم جدید اینستاگرام پست و محتوا های شما را حذف نکند باید با رعایت شرایط استفاده از اینستاگرام به این نکته نیز دقت داشته باشید که الگوریتم های این شبکه ی اجتماعی به برخی محتوا ها حساس هستند و اگر آن ها را تشخیص بدهند، حذفشان می کنند. که در ادامه به معرفی آن ها می پردازیم:

1- تصاویر نامناسب که برهنگی در آن‌ها وجود دارد از خط قرمزهای مهم اینستاگرام هستند. اگر به هر دلیلی محتوایی که منتشر می‌کنید شامل صحنه‌های برهنه است، باید آن ها را برای استفاده در اینستاگرام سانسور کنید تا محتوای شما توسط اینستاگرام حذف نشود.

2-الگوریتم جدید اینستاگرام به انتشار محتوای دارای کپی رایت به خصوص در پیج‌های بیزنسی بسیار حساس است. بنابراین استفاده از محتوا و عکس های دارای کپی رایت بدون رعایت کپی رایت آن ها و ذکر نام عکاس یا طراح تصویر باعث حذف آن‌ محتوا از اینستاگرام می‌شود.

3- هرگونه استفاده از بات و گذاشتن کامنت های اسپم زیر پست‌های دیگران اینستاگرام را نسبت به اکانت شما حساس می‌کند. اگر اینستاگرام احساس کند که شما از بات استفاده می‌کنید اکانت شما را حذف خواهد کرد. پس فکر استفاده از کامنت‌های اسپم و بات را از سرتان بیرون کنید.

توصیه اینستاگرام برای اینفلوئنسرها در سال ۲۰۲۱

طبق الگوریتم های جدید اینستاگرام در سال 2021 و همچنین توصیه های این اپلیکیشن برای اینفلوئنسر ها، شما می توانید میزان بهینه را مشاهده کنید و با اطلاع از آن حتی پیج بیزینسی خود را توسعه دهید. به گفته اینستاگرام، حجم محتواهای بهینه برای انتشار هفتگی در سال ۲۰۲۱ عبارت است از:

– ۳ پست در هفته

– ۸ الی ۱۰ استوری در هفته (یعنی حداقل ۱ یا ۲ استوری در روز)

– ۴ تا ۷ ویدیو Reel

–  ۱ تا ۳ ویدیوی IGTV  (شامل لایو هم می‌شود)

کلیک کنید :  آموزش کسب درآمد از طریق بلاگری اینستاگرام

 

الگوریتم اینستاگرام همواره در حال تغییر است. چیزی که واضح است این است که نحوه تعامل شما با مخاطبان همیشه در جایگاه شما تاثیر خواهد داشت. پس تا حد امکان سعی کنید با مخاطبان در تماس بمانید و آن‌ها را خوشحال نگه دارید.

بهتر است ابتدا پرسونا مخاطبان خود را مشخص کنید. یک استراتژی محتوا بر اساس پرسونا بچینید. در انتها به کمک تقویم محتوا و توجه به الگوریتم‌های اینستاگرام پست‌ها را منتشر کنید. دقت داشتن به روانشناسی رنگ نیز به جلب توجه مخاطبان کمک کمک می‌کند.

 

الگوریتم اینستاگرام

سوالات متداول درباره ی الگوریتم های جدید اینستاگرام

الگوریتم های اینستاگرام چگونه کار می‌کنند؟

همانطور که در ابتدای مقاله نیز اشاره کردیم، الگوریتم اینستاگرام به کمک هوش مصنوعی و یادگیری ماشین کار می‌کند. این الگوریتم با دریافت اطلاعات کاربران و آنالیز رفتار آنها همیشه در حال تغییر است. این تغییرات در جهتی است که کاربران بهترین تجربه کاربری را از این اپلیکیشن داشته باشند.

الگوریتم اینستاگرام

 

در چه صورتی توسط الگورفیک  یتم اینستاگرام جریمه خواهید شد؟

اگر الگوریتم اینستاگرام متوجه خرید فالوور، لایک، و کامنت فیک شود، آن اکانت جریمه خواهد شد. همچنین استفاده از هشتگ های غیر مرتبط یا بیش از حد تکراری نیز می تواند باعث جریمه موقتی شود.

الگوریتم اینستاگرام

 

چگونه پست هایمان را وارد اکسپلور اینستاگرام کنیم؟

الگوریتم اکسپلور اینستاگرام برای همه ی کاربران به یک گونه عمل نمی کند و هر کاربر متفاوت عمل می‌کند. در واقع هر چه کاربر و فالورهایش محتوای ویژه ای را دنبال کنند و پست‌های خاصی را لایک کنند، آن قبیل پست و محتوا ها در اکسپلور بیشتر نمایش داده می‌شود. فراموش نکنید که بهترین نوع محتوا، محتوای ویدئویی است چرا که طرفداران بیشتری دارد.

 

 

 

منبع : تیم محتوایی علی منفرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

الگوریتم اینستاگرام
خرید افزونه و قالب وردپرس

مقالات پیشنهادی

فهرست