تولید محتوا برای سایت های شرکتی

آموزش بازیابی محتوا
زمان مطالعه: 4 دقیقه

هر کدام از سایت های شرکتی برای ورود به بازار های آنلاین و شروع فعالیت خود قطعا به تولید محتوا برای مجموعه ی خود خواهند داشت.تصمیم گیری هر تولید کننده ی محتوا در باره ی نوع تولید محتوا برای سایت  شرکتی نیاز به استراتژی مناسب است. همان طور که در سایر مقاله ها اشاره شد ،برای رقابت در موتور های جست و جو باید محتوای مورد علاقه ی آن ها را ایجاد کنید.

 اهمیت تولید محتوا برای سایت های شرکتی

بر اساس آخرین آماری که در سال 2017 از شرکت‌های پایه تجارتی به دست آمده است،91 درصد از آن‌ها از بازاریابی محتوایی برای فروش محصولات خود استفاده کرده‌اند، این نشان دهنده ی اهمیت تولید محتوا برای سایت های شرکتی است تولید محتوا اصلی‌ترین و اولین مهره در شروع بازی و تاکتیک بازاریابی محتوایی است که برای درست چیدن بقیه مهره‌های بازی به آن نیاز دارید.

تولید محتوا برای سایت های شرکتی

تولید محتوای سایت شرکتی را از کجا شروع کنیم؟ [سناریوی یک مجموعه کامل]

 تهیه ی لیست کامل کلمات کلیدی: پیش از هر چیزی، باید بدانیم کلمه کلیدی چیست؟ از لحاظ سئو، کلمه کلیدی همان چیزی است که کاربر آن را در موتور جستجو تایپ می‌کند. در واقع، کلمه کلیدی یک یا چند واژه یا کلمه  است که مضمون و هدف محتوای شما را تعیین می‌کند. در بهینه‌سازی موتور جستجو، کلمه کلیدی همان کلمه یا عبارتی است که کاربران در موتور جستجو وارد می‌کنند تا اطلاعات مورد نیازشان را پیدا کنند.

 

سفارش تولید محتوای متنی سئو شده

جهت ثبت سفارش تولید محتوای متنی سئو شده برای سایت شرکتی اینجا کلیک کنید

کلمات کلیدی شامل سه دسته می شورد :

 1.  تهیه لیست کلمات کلیدی با تقسیم بندی محتوای جذب مخاطب و محتوای نگهداری مخاطب
 2. لیست کلمات تک جزئی و چند جزئی.
 3. تهیه لیست کلمات کلیدی موثر در اعتماد سازی.

تحریر محتوا و تصویر سازی:تحریر محتوا برای سایت های شرکتی باید با لحن و سبک تحریر روان باشد و مناسب سایت اداری باشد.

 • سرتیتر و عناوین باید در نوع جذب مخاطب و نگهداری مخاطب در سایت انتخاب شود.
 • استفاده از تصاویر مرتبط غیر گرافیکی، عکاسی شده و تا حد امکان اختصاصی برای جلب توجه کاربر موثر خواهد بود.
 • اصول جزئیات نگارشی مانند مقدمه، متن اصلی و نتیجه گیری برای سایت های شرکتی بسیار مهم است.

بررسی سایت رقبا : رقیب شما از چه راهکارها یا برنامه های تجاری استفاده کرده ؟ چه استراتژی هایی را برای سئو و بهینه سازی سایت خود پی گرفته؟ چگونه وب سایت خود را به رتبه های برتر در گوگل رسانده است؟ ما برای پاسخ به این سوالات روش های زیر را پیشنهاد می دهیم تا بتوانید به خوبی و با تحلیل وضعیت رقبای خود ، بهترین تصمیم را جهت ارتقای سایت و کسب و کار خود بگیرید:

تولید محتوا برای سایت های شرکتی

 1. رقبای خود را شناسایی و طبقه بندی کنید
 2.   تغییرات و تحولات سایت رقبا را بررسی کنید
 3. هر اقدام و مرحله ای را که انجام می دهند تحلیل و مشاهده کنید
 4. میزان فعالیت آنها در شبکه های اجتماعی را رصد کنید
 5. استراتژی سئو رقبای خود را کشف کنید تا یک قدم جلوتر باشید
 6. بک لینک های سایت رقبا را بررسی نمایید
 7. رقیبان خود را به طور مداوم رصد کنید تا از آنها پیشی بگیرید
کلیک کنید :  تولید محتوا در سایت

به طور اجمالی چند مورد مهم را بررسی میکنیم:

1. رقبای خود را شناسایی و طبقه بندی کنید:

 • رقیبان مستقیم – این دسته ، رقبایی هستند که معمولا محصولات و خدمات مشابه شما را ارائه می دهند که بررسی سایت این دسته از رقبا حیاتی می باشد.
 • رقیبان غیر مستقیم – شرکت هایی که محصولات / خدماتی را ارائه می دهند که می توانند جایگزین مناسبی برای محصولات و خدمات شما باشد.

سفارش تولید محتوای متنی سئو شده

2. بررسی تغییرات و تحولات سایت های رقیب در طی زمان:

همیشه با بررسی تحولات گذشته ی سایت استراتژی مورد نیاز برای  ارتقای سطح سایت در زمان آینده را میابید. اطلاعت درستی مربوط به فعالیت های آنلاین ، ایده و طرح برای سئو بازاریابی و تبلیغات اینترنتی همه و همه از بررسی سایت های رقیب به دست می آید.و در تولید محتوای سایت شرکتی به شما یاری می رساند.اطالاعتی پیرامون این که سایت های موفق که در گوگل و موتور های جست و جو رتبه ی خوبی دارند

چه اقداماتی انجام دادند در یک بازه ی زمانی مشخص چه تعداد مطلب جدید منتشر کردند ،در هر دوره چند بک لینک جدید دریافت کرده اند. چه مدت فعالیت سئو سایت را شروع کرده اند همه را می توان از آنالیز سایت ها به دست آورد.

3.میزان فعالیت آنها در شبکه های اجتماعی را رصد کنید:

شبکه های اجتماعی نقش زیادی در جذب کاربران شما ایفا می کنند.اگر هر کدام از رقیب های شما استراتژی مناسبی در شبکه های اجتماعی دارد شما هم متناسب با کسب و کار خود استراتژی خود و شبکه ی اجتماعی مناسب سایت شرکتی خود را انتخاب کنید.

4.بک لینک های سایت رقبا را بررسی نمایید:

 تعداد کل بک لینکهای دریافتی و تعداد لینکی که در هر ماه دریافت می کنند و از چه سایتهایی بک لینک می گیرند را شناسایی کنید.

به هدینگ ، تگ توضیحات ، عناوین صفحات ، لینک سازی داخلی و محتوای مطالب منتشر شده دقت کنید،این موارد در سئوی سایت بسیار موثر خواهند بود.

 

محتوای ایمیل های اتوماتیک چرا و چگونه؟ [ یک ایده ی خلاقانه]

اگر سایتتان قابلیت ثبت‌نام و عضوگیری دارد. پس از گرفتن ایمیل آن‌ها برایشان به صورت اتوماتیک ایمیل خوش‌آمد گویی ارسال کنید. این کار حس پویایی سایت را به کاربر می‌دهد. همچنین در ایمیل‌ها حتما لینک سایتتان را قرار دهید و کاربر را ترغیب به کلیک کردن کنید. علاوه‌بر بالا بردن ترافیک، باعث یادآوری سایتتان نیز می‌شوید با این کار یک رابطه ی صمیمی بین شما و مخاطب ایجاد می شود.

تولید محتوا برای سایت های شرکتی

ایجاد فضای پرسش و پاسخ:  [ یک ارتباط دوطرفه ]

قطعا شما هم زمانی که سفارشی در یک سایت ثبت کردید سوالات زیادی در مورد خدمت ارائه شده در ذهن دارید . این سوالات می تواند در قالبی تعاملی بین مخاطب و ادمین سایت برقرار شود ،سولات می توانند در بخشی از سایت مطرح شده و پاسخ داده شوند .بعد از گذشت زمان به خوبی به کاربرد آن در وبسایت شرکتی خود پی خواهید برد .در نظر داشته باشید که با این کار یک محتوای بسیار کارآمد متناسب با نیاز مشتری خود ایجاد کرده اید .تولید محتوای سایت شرکتی نیاز به اعتماد سازی برای ارائه ی خدمت دارد زمانی که این اعتماد ایجاد شود هسته ی اصلی یک بازاریابی موفق را در پی خواهد داشت و بیش تر از نیمی از راه برای شما کوتاه خواهد شد.

 

 

 

منبع: تیم محتوایی علی منفرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

تولید محتوا برای سایت های شرکتی
خرید افزونه و قالب وردپرس

مقالات پیشنهادی

فهرست