تولید محتوا برای سایت فروشگاهی

آموزش بازیابی محتوا
زمان مطالعه: 4 دقیقه

امروزه دیگر روش‌های فروش محصولات و خدمات به روش‌های سنتی کارایی خود را از دست داده‌اند و امر تولید محتوا برای سایت های فروشگاهی به میدان آمده است.اکثر کسب و کارها با ورود به بخش آنلاین تحول شگرفی را در بخش خود مشاهده کردند.دسترسی آسان و سریع میتواند یکی از مزیت های خرید آنلاین باشد،بنابراین کاملا روشن است که  تولید محتوا برای سایت های فروشگاهی از اهمیت فراوانی برخوردار است.

تولید محتوای فروشگاه اینترنتی چیست؟

به ساخت و انتشار محتوای مناسب برای سایت فروشگاهی که منجر به جذب مخاطب و اقدام برای عملی سود آور از جمله خرید محصول میشود تولید محتوا برای سایت فروشگاهی گفته میشود.توجه داشته باشید که در مسیر تولید محتوا برای سایت فروشگاهی شما باید با کمک تولید محتوای با ارزش مخاطب را به قسمت های اخر یک بازاریابی و ارائه خدمت هدایت کنید.

 

تولید محتوای سایت فروشگاهی

روش‌های تولید محتوای فروشگاه اینترنتی

 1. برای شروع ،فعالیت خود را با یک نوع محتوا شروع کنید

تمام سرمایه و زمان همین طور انرژی خود را برای تولید محتوا در تمامی پلتفرم ها صرف نکنید،اینکه کدام محتوا و پلتفرم بهترین نتیجه را برای شما به همراه خواهد شد، به عواملی چون محصولات، خدمات، و نوع مشتری‌هایتان بستگی دارد.

سفارش تولید محتوای متنی سئو شده

 

جهت ثبت سفارش تولید محتوای متنی سئو شده برای وبسایت  اینجا کلیک کنید

 

 2. برای مشتری‌های خود راهنمای استفاده از محصولات یا خدمات تهیه کنید:

یکی از بهترین راهکارها برای جلب اعتماد مشتری‌ها، تولید محتوایی است که حاوی اطلاعاتی برای‌شان باشد و به برخی از سؤال‌های‌شان پاسخ دهد. همچنین این محتواها سبب می‌شوند مشتری در روند فرضی خرید به مشتری آماده به خرید تبدیل شود. به‌اشتراک‌گذاری اطلاعات دربارهٔ به‌روزرسانی محصولات هم می‌تواند روش مؤثری برای نگه داشتن مشتری‌های فعلی باشد. از این مسئله کسب اطمینان کنید که راهنماها را تنها به‌منظور اطلاع‌رسانی به مشتری‌ها مورد استفاده قرار می‌دهید. از راهنماها برای افزایش میزان فروش استفاده نکنید.

  3.ویدئوهایی برای نشان دادن خدمات و محصولاتی که ارائه می‌کنید، تهیه کنید:

تصاویر و ویدئوها نقش زیادی در جلب توجه افراد دارند. بنابراین توصیه میکنیم نقش آن ها را بیش از گذشته جدی بگیرید.روش‌های گوناگونی وجود دارد که با استفاده از آن‌ها می‌توانید در وب سایت خود از بازاریابی به وسیلهٔ ویدئو استفاده کنید. راه‌اندازی کمپین‌های تبلیغاتی کوتاه، وبینارهای جامع (وبینار به معنای سمینار یا کارگاه اینترنتی است و مخفف Web based seminar است) و دوره های آموزشی اینترنتی از جملهٔ این روش‌ها هستند.هر کدام مانند آهنربا، جذب مشتری را برای شما وکسب و کارتان آسان می کنند.

تولید محتوای سایت فروشگاهی

4.تهیهٔ جزوه‌های اطلاعاتی و سؤالات متداول:

تنها کارایی جزوه‌های اطلاعاتی، جدول‌های سایزبندی در فروش کفش و لباس نیست و می‌توان در فروش محصولات دیگری چون ابزارآلات، وسایل خانه و دیگر تجهیزات بزرگ هم از آن‌ها استفاده کرد.برای بسیاری از سوالات تکراری کاربران با شما تماس می‌گیرند یا کامنت می‌گذارند،ارائه ی جزوه اطلاعاتی به مشتریان کمک بزرگی برای کسب اطلاعات میکند.

  5. به‌اشتراک‌گذاری داستان‌های مرتبط با خرید مشتری‌ها :

 به‌اشتراک‌گذاری مطالبی دربارهٔ خرید‌های رضایت‌مندانهٔ سایر مشتری‌ها نتایج بسیار خوبی نیز به‌همراه دارد.  با این کار شما به مشتری‌های بالقوهٔ خود نشان می‌دهید که دیگر افراد از دریافت محصول شما کاملا راضی بوده‌اند. به‌علاوه با این کار بخشی از فعالیت‌های مربوط به تولید محتوا توسط مشتری‌ها انجام می‌گیرد.اینگونه محتوای تولید شده صحت و اعتبار به کالا ومحتوای شما میدهند وهزینه چندانی برای شما نخواهند داشت .شما میتوانید از مشتری هایتان بخواهید که توضیح وشرحی از سفارش وخدمتی که دریافت کردند را در قالبی به اشتراک بگذارند.

سفارش تولید محتوای متنی سئو شده

 

  6. فراهم کردن مطالعه‌های موردی که نشانگر کارایی محصول یا خدمات شما برای مشتری‌ها باشد:

در مطالعه‌های موردی بر این مسئله تأکید کنید که خدمات و محصولات شما چگونه به کمک مشتری‌های پیشین آمده است و چه کارایی‌ای برای آن‌ها داشته است. زمانی که افراد دیگری با نیازهای مشابه با مشتری‌های پیشین شما این مطالعه‌ها را می‌خوانند، احتمال خرید کردن‌شان از شما تا حدود بسیار زیادی افزایش پیدا می‌کند.

  7.به‌اشتراک‌گذاری ایده‌ها و توصیه‌های خلاقانهٔ استفاده از محصولات:

ایده های خلاقانه شامل تمام مواردی است که مشتریان یا حتی فروشندگان به مخاطبان توصیه می کنند در این میان آن دسته از افرادی که چندان اهل به‌کارگیری ایده‌های این چنینی نیستند هم ممکن است به خاطر جو به وجود آمده توسط شما به خرید محصولات‌تان ترغیب شوند.

  8.ارائهٔ اطلاعات شخصی باارزش به مشتری‌ها و مخاطبان:

ارائه ی اطلاعات شخصی اعتماد مشتریان را دوچندان میکند  وشما و مشتریان را وارد ارتباط نزدیکی خواهد کرد .به عنوان مثال پروسه ی چگونگی ساخت و تأسیس شرکت‌تان را در اختیار مشتری‌ها قرار دهید و از دشواری‌ها و گرفتاری‌هایی بگویید که برای موفقیت شرکت متحمل شدید. به این شکل مشتری‌ها می‌توانند تصویر واضح‌تری از روند چگونگی تولید محصولات شما داشته باشند و توجه‌شان بیشتر جلب می‌شود.

تولید محتوای سایت فروشگاهی

  9.استفاده از نویسنده‌های مهمان برای تولید محتوای وب‌سایت:

یکی از روش‌ها برای این کار فراهم کردن موقعیت‌هایی برای دیگران است که با استفاده از آن ها بتوانند در وب‌سایت‌تان محتوا قرار دهند. زمانی که از نویسنده‌های مهمان درخواست تولید محتوا می‌کنید، به احتمال زیاد ۹۰٪ کارهای دریافتی‌تان کیفیت کافی نخواهد داشت، اما ۱۰٪ از کارها توسط نویسنده‌های باتجربه نوشته خواهد شد و همین میزان هم بسیار کارآمد خواهد بود.

  10.در نظر گرفتن تبلیغات برای محتوای تولید شده

تولید محتوا تنها یک بخش از فعالیت های بازاریابی آنلاین است ،بخش دیگری که بسیار حائز اهمیت است تبلیغ برای محتوای تولیدی شماست.در صورتی که توجهی به این مطلب حیاتی نشود در کسب وکار خود شکست خواهید خورد .در تمام کسب و کار ها تبلیغ های گسترده مخاطب جدا از این که مخاطب را از خدمات شما آگاه میکند. موجب برندینگ خدماتی که ارائه میدهید می شود.بدین صورت کسب وکار شما وارد بخش جدیدی از ارتقای سطح کیفی محصولات و خدمات میگردد.

سه مورد از راه های ارتباطی اصلی که به منظور تبلیغات محتوا مورد استفاده قرار میگیرد را با هم بررسی می کنیم:

1.شبکه‌های اجتماعی :

می‌توانید در شبکه‌های اجتماعی نظیر اینستاگرام ،تلگرام و… با پرداخت هزینه ای مشخص برای محصولات و خدمات خود تبلیغات گسترده انجام دهید تا محصولاتتان با دیگر رقبا وارد رقابت سخت تری شود .امروزه کسب درآمد از اینستاگرام یکی از شاخص ترین گزینه ها می باشد.

سفارش تولید محتوای متنی سئو شده

کلیک کنید :  آموزش بازاریابی اینترنتی رایگان

2.تبلیغات همسان :

می‌توانید با پرداخت هزینه‌ای مشخص به دیگر سایت‌ها از آن‌ها بخواهید خوانندگان‌شان را به سایت و محتوای شما ارجاع دهند (با لحاظ کردن لینک سایت و محتوای شما در مطالب‌شان). بدین ترتیب خدماتتان حتی با بازاریابی محتوایی دیگر سایت ها به سایت شما ارجاع داده می شود .

3.تیتر های تبلیغاتی:

تیتر جذاب تبلیغاتی ، مانند ویترین‌های خلاقانه‌ی فروشگا‌ه‌ها هستند. هدف‌شان این است که جلوی‌ راهتان را بگیرند. کاری کنند خود را در حال داشتن آن وسیله تصور کنید و مجبورتان کنند از «آستانه‌ی روانی» گذر کنید و به مرحله خرید آن محصول یا دریافت آن خدمت شوید. شما میتوانید از ترفند هایی در این مسیر استفاده کنید به عنوان مثال شوخ طبعی را چاشنی تیتر ها کنید. یا سوال بپرسید، از زبانی ساده استفاده کنید. اعداد و آمار های موجود را وارد کنید ،از احساسات و حس کنج کاوی بهره ببرید،عناوین بیشتر و مثبت بنویسید. بدین صورت در مسیر تولید محتوای فروشگاهی به موفقیت خواهید رسید.

در مقاله ی آموزش دیجیتال مارکتینگ به صورت کامل بازاریابی محتوایی مناسب شرح داده شد و به مقایسه بازاریابی سنتی و دیجیتال مارکتینگ کامل پرداختیم.

 

منبع: تیم محتوایی علی منفرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

تولید محتوا برای سایت فروشگاهی
خرید افزونه و قالب وردپرس

مقالات پیشنهادی

فهرست