معایب فالوور فیک بر اینستاگرام

آموزش اینستاگرام
زمان مطالعه: 11 دقیقه

شبکه ‌های اجتماعی یکی از مهم ‌ترین قسمت های محیط اینترنت را تشکیل می‌ دهند که روزانه میلیون‌ ها کاربر در آ هر شرایط سنی در آن فعالیت می ‌کنند. در کشور ایران، کاربران زیادی فعالیت می‌ کنند و اینستاگرام از مهم ترین آن ها است.باتوجه به اینکه کاربران در اینستاگرام می ‌توانند تصاویر و ویدئوهای خود را به همراه کپشن موردنظر خود منتشر کنند که تعامل در آن بسیار زیاد است.از معایب فالوور فیک بر اینستاگرام این است که تعدادی از صفحات فالوور یا دنبال ‌کنندگان بیشتری دارند که بعضی  از آن ها از محبوبیت بسیار بالا و خاصی در میان کاربران برخوردار هستد.در این صفحات اجتماعی پر طرفدار میزان لایک و کامنت‌ها بسیار زیاد است و به همین علت می‌ گوییم تعامل صفحه بالا است. تعداد دنبال ‌کنندها برای بسیاری از کاربران فعال در اینستاگرام از اهمیت بسیار زیادی قائل است و همین موضوع باعث شده تا برخی از کاربران به دنبال خرید فالوور فیک اینستاگرام باشند. شاید در ابتدا این کار ثمر ‌بخش به حساب آید، اما اگر به پیرامون مختلف آن فکر کنیم ، متوجه می‌شویممعایب فالوور فیک بر اینستاگرام بیشتر از مزایا آن است با ما در ادامه همراه باشید تا با مزایا و معایب فالوور فیک بر اینستاگرام را بررسی کنیم

معایب فالوور فیک بر اینستاگرامفالوور فیک اینستاگرام چیست؟

بر صفحه های بسیار زیادی در اینستاگرام هستند که فالوور های زیادی دارند اما اگر به مخاطبان آنها نگاهی بی اندازید ، بیشتر فالوورهای آن‌ ها غیرواقعی هستند و هویت حقیقی ندارند. افراد زیادی هستند که با هزینه بسیار کم برای شما فالوور فیک جمع ‌آوری می‌ کنند اما این کار فقط و فقط به نفع این افراد و ضرر کسب ‌و کار شما است.افزایش فالوور اینستاگرام باعث افزایش تعامل صفحه شما می ‌شود و در نهایت فروش محصول یا خدمات شما را افزایش می‌ دهد؛ اما فالوور فیک در اینستاگرام نه تنها به فروش شما کمک نمی ‌کند ، بلکه درصد تعامل صفحه شما را نیز کاهش می‌ دهد. الگوریتم‌ های اینستاگرام در حال آپدیت‌ هستند و الگوریتم ‌ها بسیار پیشرفته و هوشمند هستند. همین موضوع  نیز بر روی صفحه شما تاثیر زیادی می گذارد که در ادامه به بررسی کامل معایب فالوور فیک بر اینستاگرام خواهیم پرداخت.

معایب فالوور فیک بر اینستاگراممزیت خرید فالوور فیک اینستاگرام

پیج اینستاگرام شما فروشگاه شماست و تعداد فالوور های شما، ویترین فروشگاه شما است. فرض کنید در جستجوی پیجی هستید که در زمینه فروش تجهیزات آشپزخانه فعالیت می کنید. یقینا به سراغ سرچ اینستاگرام رفته و شروع به سرچ کردن می کنید.نتایج زیادی برای شما نشان داده می شود، شما وارد این پیج ها می شوید و اولین موردی که به چشم شما می خورد، تعداد فالوور های این پیج است. به همین علت است که میگوییم تعداد فالوورهایتان شباهتی به ویترین فروشگاه شما دارد. خرید فالوور فیک اینستاگرام یک راه‌ حل بسیار عالی برای جلب توجه کاربران است.هنگامی که شخصی وارد یک پیج می ‌شود ، در نگاه اول تعداد بسیار زیاد فالوورها نظرش را جلب می ‌کند و در مرحله بعد به سراغ پست ها و استوری ها می ‌رود. اگر تعداد فالوورهای شما کم باشد ، ممکن است پست ‌های شما را مشاهده نکند یا حس خوبی نسبت به آن ها پیدا نکندو بالعکس تصور کنیدکه تعداد فالوور های صفحه شما زیاد باشد؛ با وجود آن ‌که تعداد زیادی از آن ها فالوورهای فیک هستند ، اما حس خوبی در کاربر ایجاد می‌ کند و به سراغ پست ‌های شما می ‌رودچون تعداد دنبال کننده های شما زیاد است. اگر پست ‌هایتان از محتوا و تصاویر باکیفیت برخوردار باشد ،آن شخص صفحه شما را دنبال می ‌کند و می ‌توانید آن ها را به مشتری تبدیل کنید.ارزان بودن فالوور فیک یکی دیگر از مزایای آن است که قیمت پایین آن ها نسبت به فالوور واقعی است.اگرچه که فالوورهای فیک به اندازه فالوورهای واقعی فعالیت ندارد، اما شما با هزینه مقرون به صرفه می توانید عکاسی کنید، تولید محتوای باکیفیت و جداب داشته باشید، تعداد فالوورهایتان را افزایش دهید و نوعی ویترین خود را زیباتر کنید.البته باید دقت فراوانی بخرج دهید که به هیچ عنوان سراغ فالوور فیک نروید، زیرا بیشتر این فالوورها توسط ربات ساخته شده ند و همین عامل میتواند سبب دسیبل یا از دسترس شما خارج شود.اگر دقت کنید بسیاری از بلاگرها یا پیج های فروشگاهی دائما درگیر بلاک شدن یا ریپورت شدن هستند،شک نکنید بیش از نیمی از فالورهای آن ها فیک هستند.

در زمینه رقابت نیز اگر دو صفحه یک محصول مشابه ای را داشته باشند و کاربر تمایل به خرید آن محصول را داشته باشد ، راحت‌ تر می ‌تواند به صفحه ‌ای که تعداد دنبال‌ کننده بیشتری دارد اعتماد کند.البته نا گفته نماند که این مزایا با در نظر داشتن در بهترین حالت ممکن است ممکن است شاید هیچ ‌کدام از این دو اتفاق برای شما به وجود نیاید به نظر شما دلیل آن چیست؟ به نظر شما دلیل آن از معایب فالوور فیک بر اینستاگرام است که سبب می ‌شود تا مزیت های آن از بین برود؟ داریم به قسمت جذاب این موضوع میرسیم پس این مقاله رو از دست نده. 

معایب فالوور فیک بر اینستاگرام

معایب خرید فالوور فیک اینستاگرام

.1اعتمادسازی برای کاربران

شبکه ‌های اجتماعی درست است که مجازی هستند اما لازم است در آن حتما بین فالوور ها اعتمادسازی شود. در مجموع در این فضای مجازی پر طرفدار، کاربران کاملاً واقعی هستند و شما باید بتوانید اعتماد آن ها را جلب و به سمت خود جذب کنید. هنگامی که شما فالوور فیک خریداری می ‌کنید، تعداد لایک و دنبال ‌کنندگان شما هم خوانی ندارند و این کاربران بلافاصله متوجه این موضوع می ‌شوند.هنگامی که کاربر می دریابد که فالوورهای فیک در صفحه شما وجود دارد، نمی ‌تواند به شما اعتماد کند و حس خوبی نسبت به صفحه شما نخواهد داشت. در اینصورت حتی اگر پست‌، محصولات ، خدمات و تولید محتوای باکیفیت نیز داشته باشید، کاربران به آن اهمیت نخواهند داد و از پیج شما محصول یا خدماتی را خریداری نمی ‌کنند.

در حقیقت فالوورهای شما به هیچ عنوان نباید متوجه شوند و حس کنند که قصد فریب دادن آن ها را دارید در غیر این صورت دید مثبت و حس خوب آن ها از بین میرود! اگر مدیریت صفحه ‌ای را بر عهده دارید و در آن فالور فیک وجود دارد توصیه می شود که همین الان فالوورهای فیک را از صفحه خود حذف کنید و با یک استراتژی محتوا اینستاگرام و تولید محتوای جداب و در عین حال تاثیر گذار دنبال ‌کنندگان واقعی جمع ‌آوری کنید. هر مقدار که اعتماد کاربران به صفحه کسب‌ و کار شما بیشتر باشد ، آن ها راحت ‌تر از شما خرید می ‌کنند و در نتیجه درآمد شما افزایش پیدا می ‌کند.

کلیک کنید :  دوره آموزشی بلاگری

.2فالوور فیک نیازمند لایک است

یکی از راهکار های افزایش و جذب فالوور ، نشان دادن پست‌ های صفحه به کاربران است ؛ نمایش پست ‌های صفحه به کاربران باعث افزایش لایک و کامنت ‌های صفحه می ‌شود، اگر فالوور فیک  در صفحه خود داشته باشید یا خریداری کنید، در صفحات یا کاربران با هویت ‌های جعلی در صفحه شما وجود دارند که هیچ وقت لایک یا کامنت از آنها نمی ‌بینید. از معایب فالوور فیک بر اینستاگرام این است ک فالوور فیک تنها تعداد فالوورهای شما را افزایش می ‌دهد اما تاثیری در تعداد لایک و کامنت شما مخواهد داشت.بنابراین شما برای واقعی و بهتر جلوه دادن فالوورهای خود باید لایک فیک خریداری کنید و این یعنی باید هزینه گزافی را بابت خرید لایک نیز بپردازید. از طرفی هدف از اینکار تنها افزایش لایک ‌های یک پست نیست بلکه اگر مدیریت یک کسب‌ و کار را برعهده دارید، هدف نهایی شما تبدیل کاربران به مشتری است. بنابراین خرید فالوور فیک نه تنها سودی برای شما نخواهد داشت، بلکه ضرر های زیادی را به دنبال دارد و دائماً باید برای لایک‌ های فیک هم هزینه کنید و این موارد هزینه ‌های اضافی کسب ‌و کار شما را نیز افزایش می‌ دهد.

.3نرخ تبدیل فالوورهای فیک بسیار محدود است.

هدف کسب ‌و کارها از فعالیت در شبکه ‌های اجتماعی پرطرفدار بالا بردن سطح نرخ تبدیل و افزایش مشتریان است ؛  هدف آن ها  این است که تمایل دارند کاربران صفحه خود را به مشتریان دائمی خود تبدیل کنند. خرید فالوور فیک نرخ تبدیل پایینی ندارد ، بلکه نرخ تبدیل آن شما صفر است ؛ یعنی نه تنها لایک یا کامنتی برای شما نخواهند گذاشت، بلکه هیچ خریدی از سوی آن ها صورت نمیگیرد.باتوجه به اینکه فالوورهای فیک هویت ‌های واقعی نیستند و هویت های جعلی دارند، انتظاری هم از بابت خرید از جانب آن ها وجود ندارد. نکته دیگر نرخ بازگشتی سرمایه است ؛ یعنی هر مقدار هزینه ای که تا به حال تقبل کرده اید، باید علاوه بر بازگشت سرمایه اولیه ، سودآوری بسیارخوبی نیز برای شما داشته باشد که فالوورهای فیک چنین قابلیتی را ندارند..

.4حذف صفحات فیک با فالوور های فیک توسط اینستاگرام

اینستاگرام الگوریتم‌ های خود اختصاصی به خود را دارد و به نفع کاربران است.الگوریتم‌ های اینستاگرام دائماً در حال بررسی صفحات شما هستند و اگر یک صفحه فالوورهای فعالی نداشته باشد و تعداد آن‌ها زیاد باشد، آن صفحه را بلاک، ریپورت یا حذف می ‌کند. تا به اینجای کار اگر آن صفحه ها تعدادی فالوور فعال داشته باشد و سایر فالوورها فیک باشند، آن صفحه با حذف شدن باید مجددا صفه ای ایجاد کند و فعالیت خود را آغاز کند و فالوورهای واقعی خود را نیز از دست می ‌دهد. به عنوان مثال اگر صفحه‌ ای 10kفالوور فعال داشته باشد اما 100k فالوور فیک داشته باشد ، احتمال بسیار زیاد آنکه اینستاگرام صفحه را حذف کند ، بسیار زیاد است.

به عبارت دیگر اینستاگرام کاربرانی را که هیچ عکس ‌العملی در صفحه شما ندارند را در قالب فالوور غیرفعال به حساب می‌آورد و آن ها را حذف می‌ کند. بنابراین حتی اگر صفحه شما، هزینه اضافی برای خرید فالوور فیک کرده ‌اید همه از بین خواهد رفت.الگوریتم های جدید اینستاگرام در تلاشند، تا جایی که میتوانند از ایجاد صفحات فیک جلوگیری کنند و بستری امن را در محیط اینستاگرام برای کاربران واقعی فراهم کنند؛ از این جت با بررسی تعداد فالوورهای واقعی و فیک در پیج های مختلف، پیجی که فالوور فیک زیادی داشته باشد را بلاک و حذف می کند.

معایب فالوور فیک بر اینستاگرام

راه های تشخیص فالوورهای فیک اینستاگرام

اگر پیج اینستاگرامی کسب وکار خود را به دست یک متخصص سپرده ‌اید، باید در زمینه واقعی بودن فالوورهای خود اطمینان داشته باشید.راه های بسیار زیادی برای بررسی واقعی بودن صفحات اینستاگرام وجود دارد که در ادامه آن ها را بررسی می ‌کنیم:

.1بررسی پست‌های صفحه اینستاگرام

اگر در یک صفحه اینستاگرامی پست ‌های تکراری ، بدون هدف و غیرمرتبط باکپشنی که ارتباطی با موضوع صفحه ندارد و تعداد لایک‌ های آن زیاد است، شک نکنید که فالوورهای فیک دارد. همچنین اگر به میزان لایک ‌های آن نگاه کنید، آیدی حساب های کاربری دیگر کمی غیر متعارف هستند که در ادامه آن ها را بررسی میکنیم.همچنین اگر اولین پست در پیج در یک سال قبل منتشر شده باشد و فالوورهای آن 500 K است ، این صفحه دو حالت دارد یا تبلیغات انبوه انجام داده است یا هزینه زیادی برای پیج و تبلیغات خود کرده است که احتمال آن بسیار است و ممکن است فالوور فیک داشته باشد. با بررسی تعداد لایک ‌های هر پست و تعداد فالوورها نیز می ‌توانید به فالوورهای فیک آن صفحه را شناسایی کنید؛ به عنوان مثال اگر صفحه ای 200 K فالوور دارد اما تعداد لایک پست ‌های آن زیر هزار تا است ، شک نکنید که فالوورهای فیک و غیرفعالی دارد.

.2بررسی  ID فالوورها و پروفایل آن ها

ID در حقیقت نام کاربری مخاطبان است آیدی ‌های قیک عموما ساختاری شبیه به اکانت ‌های واقعی ندارند ؛ به عنوان مثال از نام یا نام خانوادگی تشکیل نشده ‌اند و فقط چند حروف یا عدد دارند که نشان ‌دهنده فالوور فیک آن صفحه اینستاگرامی هستند. از سمتی دیگر این اکانت‌ ها با استفاده از ربات‌ ها یا سیستم‌ های خودکار ایجاد شده ‌اند و عموما عکس پروفایل ندارند یا اگر هم داشته باشند عکس گل و پروانه دارند البته ناگفته نماند بعضی از ربات ‌ها حرفه ‌ای هستند و در هنگام تولید این اکانت ‌ها ، عکس پروفایل اشخاص معروف را قرار می ‌دهند.

.3بررسی کامنت‌ های مرتبط به پست‌ ها

اگر به کامنت ‌های صفحاتی که فالوور فیک دارند نگاهی بی اندازید،متوجه می ‌شوید که کامنت ‌ها کاملاً نامرتبط هستند و پیام خاصی برای مخاطب ندارند. به عنوان مثال در یک پست تخصصی در زمینه انتخاب لباس عروس ، کامنت‌هایی وجود دارد که ایموجی است. چنین کاربرانی که کامنت‌ های ایموجی قرار می ‌دهند ، بیشتر فیک هستند و اگر تعداد آن ها زیر پست صفحه موردنظر زیاد باشد ، مدیر آن صفحه فالوور ، لایک و کامنت فیک خریداری کرده است.با استفاده از این ۳ روش به راحتی می ‌توانید تشخیص دهید فالوورهای آن صفحه فیک یا واقعی هستند.

کلیک کنید :  الفبای آموزش تبلیغات در اینستاگرام

معایب فالوور فیک بر اینستاگرام

خرید فالوور فیک ممنوع

شاید داشتن فالوور‌های فیک در پیج، مزیت هایی داشته باشد. اما نیاز است قبل از خرید نگاهی به معایب این کار بیاندازیم. عده ای از افراد بدون آگاهی این موارد، فالوورهای فیک خریداری میکنند و بعد از چند ماه به راحتی پیج خود و حتی فالوور‌های واقعی خودشان آن را از دست می‌دهند.بنابراین بهتر است بدانیم چرا خرید فالوور فیک ممنوع است.

1. فالوور فیک تنها یک عدد است

پیج هایی که دارای ID و پیج جداگانه هستند، هیچگونه تعاملی در پیج شما ندارند. نه کامنت می‌گذارند و نه حتی پست‌ها را لایک می‌کنند. فالور فیک تنها یک عدد است که تنها مزیت آن ها تحت تاثیر قرار دادن فالوور هایی است که برای اولین بار وارد پیج شما شده اند.تعامل در اینستاگرام یکی از مهم‌ترین عواملی است که موفقیت پیج شما را نشان می‌دهد و به این معناست که هر کاربر چه میزانی با پیج شما در ارتباط است. استوری‌ها را بازدید می‌کندیا نه پست‌ها را لایک و سیو می‌کندیا نه و در نهایت منجر به خرید محصول یا خدمات می شود. اما فالوور فیک به هیچ وجه این تعامل و بازدهی را برای شما نخواهد داشت.

2.برای افزایش تعامل هزینه‌بر هستند

برای رفع مشکل بالا، باید باز هم اقدام کرده و از طریق همان سایت‌ها این بار لایک و کامنت فیک خریداری کنید. اما این کار هم هزینه‌ای جداگانه و مداوم می‌خواهد و در کل می‌تواند از لحاظ مالی فشار آور باشد.

3.فالوور‌ فیک هیچگونه سود مالی ندارند

وقتی شما در پیج اینستاگرام خود، محصول یا خدماتی را به فروش می‌رسانید، هدف شما فقط برای بالا بردن فروش و سودآوری است. اما یادتان باشد که فالوور‌های فیک افرادی واقعی نیستند که منجر به خرید شوند و از شما چیزی خریداری نمی‌کنند و بالعکس، شما باید برای داشتن آنها هزینه زیادی را باید پرداخت کنید.

4.در نتایج الگوریتم‌های اینستاگرام تاثیری ندارند

الگوریتم‌های اینستاگرام در حال تلاش و توسعه هستند تا بتوانند این شبکه اجتماعی پرطرفدار را برای کاربران جذاب‌تر از قبل کنند.یکی از فعالیت‌ها در این الگوریتم‌ها، حذف پیج‌هایی است که با پیج شما هیچگونه تعاملی ندارند و این یعنی اینستاگرام به مرور فالوور فیک شما را از صفحه حذف خواهد کرد.

5. فالوور باعث مسدود شدن صفحه اینستاگرامی می‌شود

در صورتی که خرید فالوور‌ فیک مجددا تکرار شود، ممکن است اینستاگرام صفحه شما را ببندد. در این صورت حتی فالوور‌های واقعی خود را هم از دست می‌دهید و باید مجددا پیج اینستاگرام راه اندازی کنید و مجددا فالوور های واقعی جدید جذب کنید.عده ای از اکانت ها فیک پس آنکه در اینستاگرام جای گرفتند شروع به فالو دیگران می کنند ، اینستاگرام فورا متوجه این موضوع شده و سریعا حساب کاربری را مسدود خواهد کرد.چنانچه اگر با یک حساب کاربری جدید وارد اینستاگرام شده اید بسیاری از افراد را به صورت یکجا فالو نکنید ،حتما پروفایل و بایو خود را تکمیل کنید تا اینستاگرام شما را مانند ربات در نظر نگیرد.

6. باعث حذف از اکسپلور می‌شود

اکسپلور یا جستجوگر یکی از قسمت های محبوب اینستاگرام به حساب آید که کاربران زمان زیادی را در آن سپری می‌کنند. یکی از اهداف پیج‌ها نیز این است که وارد اکسپلور شوند تا بازدید‌های پیج خود را افزایش دهند. باید در نظر داشته باشید که با داشتن فالوور فیک حتی اگر به اکسپلور ورود پیدا کنید هم پس از مدتی پیج شما پاک خواهد شد.اگر دقت کنید بسیاری از فالورر ها میگویند پیج از دسترس خارج شده است شک نکنید از دسترس خارج نشده است بلکه به علت داشتن فالوور فیک اینستاگرام سعی در حذف اکانت آن ها را دارد.

 معایب فالوور فیک بر اینستاگرام

اکنون که از مزایا و معایب خرید فالوور فیک را بررسی کرده ایم، شاید سؤالاتی برایتان به وجود آمده باشد که در ادامه به پاسخ آن میپردازیم.

  • آیا فالوورهای فیک ریزش دارند؟

بله. بر اساس الگوریتم‌های اینستاگرام، حساب های کاربری که با پیج شما تعامل ندارند و فیک به نظر می‌رسند،با گذشت زمان پاک خواهند شد. بنابراین بهترین راه این است که از فالوور فیک در پیج‌تان استفاده نکنید و یا در صورت استفاده آن ها را حذف کنید.

  • چطوری فالوورهای فیک بخریم؟

همان‌طور که در مطالب بالاتر بررسی کرده ایم خرید فالور فیک معایب بسیاری را به دنبال دارند.هدف سایت های فروشنده فالوور فیک با گرفتن هزینه های بسیار زیاد است.

  • چطوری بفهمیم چه قدر فالوور فیک داریم؟

برای ایکه متوجه شوید که چه میزان فالور فیک در پیج شما وجود دارند میتوانید از قسمت آنالیز پیج استفاده کنید تا پیج شما را تحلیل کند و تعداد آن ها را به شما نشان خواهد داد.

  • حذف فالوورهای فیک در چه مدت زمانی طول میکشد؟

این عامل وابسته به تعداد فالوورهای شما دارد. هرچه تعداد فالوورهای شما زیاد باشد یقینا زمان حذف فالوورهای فیک بیشتر خواهد بود.توجه داشته باشید که در روز بیش از 100 نفر را آنفالو یا حذف نکنید ، زیرا ممکن است اینستاگرام شما را محدود کند و نتوانید وارد صفحه خود شوید.

جمع‌بندی

  • فالوور‌های فیک، حساب های کاربری هستند که به وسیله ربات‌ها ساخته می‌شوند و می‌توانید آن ها را به اکانت خود اضافه کنید.
  • فالوور فیک هیچگونه تعامل (لایک، کامنت و سیو) با پیج شما ندارد و نمی‌تواند هدف نهایی شما را از فروش برآورده کند و در آخر نیز سبب ریزش می شود و ممکن است فالوورر های واقعی خودتان را از دست دهید.
  • الگوریتم‌های اینستاگرام، برای افرادی که فالوورهای فیک می‌گیرند مشکلاتی را ایجاد می‌کند. حذف اکانت‌های فیک،از دسترس خارج شدن پیج ,پست‌ها از اکسپلورر و بستن پیج، از نمونه‌ مشکلات وجود فالوور فیک هستند.
  • به جای خرید فالوور فیک، بهتر است پیج خود را به گونه‌ای مدیریت کنید که دنبال کننده های واقعی با اینگیجمنت بالا داشته باشیم.اینگیجمنت(Engagement) به معنای ارتباط مداوم میان کاربر و پیج های کسب‌ و کارهای اینترنتی است. جهت مشاوره و آنالیز پیج اینستاگرام میتوانید از طریق لینک زیر با ما در ارتباط باشید.

مشاوره و آنالیز پیج اینستاگرام

 

معایب فالوور فیک بر اینستاگراممنبع : علی منفرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

معایب فالوور فیک بر اینستاگرام
خرید افزونه و قالب وردپرس

مقالات پیشنهادی

فهرست