آموزش رایگان کسب درآمد از یوتیوب

کسب و کار اینترنتی
زمان مطالعه: 15 دقیقه

امروزه بسیاری بر این باورند که کسب درآمد از یوتیوب کاری غیرممکن است، در این مقاله میخواهیم با آموزش رایگان کسب درآمد از یوتیوب به شما یاد بدهیم که چگونه امری ممکن و شدنی است.

آموزش رایگان کسب درآمد از یوتیوب و همه ی آنچه که در ابتدا باید بدانید

امروزه یوتیوب یکی از منابع کسب درآمد دلاری از اینترنت است که هر کسی با مهارت و تخصصی که دارد در خانه خود می‌تواند از آن درآمد کسب کند. یوتیوب یک وب سایت برای اشتراک گذاری ویدیو ها می  باشد که کاربران قادرند به کمک آن ویدیوهای مختلفی را آپلود کنند و نکته اصلی و قابل توجه این است که به ازای بازدید این ویدیوها، از یوتیوب پول دریافت می ‌کنند.

شاید این طور  به نظر برسد که داشتن درآمد از یوتیوب برای کاربران ایرانی به دلیل اینکه عواملی چون وجود تحریم ها و مسدود بودن وب سایت  و … مانعی در این راه به حساب می آیند، غیرممکن باشد،  حال اینکه کاربران فارسی زبان در ایران یا حتی کشور های دیگر می توانند درآمد خوبی از یوتیوب کسب کنند. و کاربران ایرانی هستند که این موضوع را ثابت کرده باشند. بنابراین این امر برای ایرانیان با وجود موانع غیر ممکن نبوده و می توان به درآمد بسیار زیادی دست یافت.

 

آموزش رایگان کسب درآمد از یوتیوب

یوتیوب چیست؟

یوتیوب یکی از پربازدیدترین وب‌سایت‌های اینترنتی و دومین موتور جستجوی جهان است که می  توان از آن برای کسب درآمد استفاده کرد و ویدیو های آموزشی و تبلیغاتی را برای کسب و کار اینترنتی و رسیدن به هدف به اشتراک گذاشت.در هر صورت می توان از یوتیوب به عنوان ابزاری برای پیشرفت و رسیدن به هدف مناسب استفاده کرد.کاربران زیادی با کمک این شبکه و به واسطه ی تولید محتوا در آن فعالیت و تولید محتوا در این شبکه، درآمد بالایی کسب کرده  اند. به صورتی که امروزه یک هزار دلار در ماه برای یک یوتیوبر معروف و موفق درآمد معمولی به حساب می آید.

یوتیوب می تواند به کسب و کار شما در فضای اینترنتی کمک کند و سبب افزایش درآمد و پیشرفت در کسب و کارتان شود.به کمک یوتیوب می توانید با توجه به تعداد بسیار زیاد کاربران آن، با استفاده از خلاقیت و انتشار ویدیو و محتوای مفید و مناسب مخاطبان خود را داشته باشید و مشتری بیشتر برای کسب و کارتان پیدا کنید یا به وسیله ی بازدید بالا درآمد کسب کنید.در ادامه‌ی مقاله‌ی آموزش رایگان کسب درآمد از یوتیوب به بررسی این  مورد می پردازیم.

شما با ایجاد یک کانال در یوتیوب و اشتراک گذاری محتواهای ویدیویی به همراه متن ها و مطالب سرگرم‌کننده، مفید و آموزشی در زمینه ای  که تخصص  دارید ، علاوه بر افزایش  تعداد طرفدارانتان و ایجاد یک برند شخصی، با انتشار ویدیوهایی که برای مخاطب جذاب باشد، به درآمد دلاری بالایی از یوتیوب برسید.

همچنین کسانی که در ابتدای بیزینس خود هستند، برای معرفی و تبلیغات و افزایش  مشتریان خود، به یوتیوب نیاز دارند و با ساخت ویدیو ها با بهره گیری از خلاقیت و مهارت می توانند در کسب و کار خود در محیط اینترنتی نیز به پیشرفت چشمگیری  برسند. اما شما قبل از اینکه کار خود را در یوتیوب آغاز کنید، باید با اصول کار در یوتیوب آشنا باشید و آموزش های تخصصی در این زمینه را یاد بگیرید..

همچنین برای کسب درآمد از یوتیوب، باید نکات، راه ها و استراتژی‌ های پیشرفته‌ای را که یاد می گیرید، به کار ببرید.

کلیک کنید :  آموزش رایگان راه اندازی کسب‌ و‌‌ کار اینترنتی بدون سرمایه ی اولیه

 

چگونه وارد فضای یوتیوب شویم؟

اولین قدم: ساختن جیمیل!

اول گام برای اینکه یوتیوبر شوید،داشتن جیمیل می باشد که در ادامه به آموزش مرحله به مرحله ی آن می پردازیم.

برای ساختن یک جیمیل به یک نام کاربری و رمز عبور احتیاج دارید.شما باید اسمی انتخاب کنید که تکراری نبوده و جیمیلی با این نام برای کاربر دیگری قبلا ثبت نشده باشد، می توانید برای نام کاری از ترکیب نام و نام خانوادگی خود،اعداد و حروف انگلیسی استفاده کنید و دقت داشته باشید که بیشتر از 6 کاراکتر استفاده کنید. همچنین شما باید برای جیمیلتان  رمز مناسبی نیز  انتخاب کنید،به طوری که حداقل 8 کاراکتر بوده و سعی کنید از تاریخ تولد و رمز های مشخص استفاده نکنید. از دیگر موارد ضروری در ایجاد جیمیل نوشتن شماره همراه می باشد، چرا که بعد از اتمام مراحل و ایجاد جیمیل،یک کد برای  شما ارسال می شود.که در ادامه باید این کد را وارد کنید.

برای اینکار مرورگر گوگل خود را باز کنید و gmail.com را جست و جو کنید.پس از اینکه صفحه زیر به شما نشان داده شد، روی  create account کنید.

آموزش رایگان کسب درآمد از یوتیوب

در مرحله ی بعد باید با توجه به شیوه ی استفاده ای که می خواهید از ایمیل داشته باشید، نوع آن را مشخص کنید. که این جیمیل برای خودتان و استفاده ی شخصی خودتان است و یا برای استفاده ی بیزینسی..

 

آموزش رایگان کسب درآمد از یوتیوب

بعد از اینکه نوع جیمیلتان را مشخص کردید، حالا روی  next کلیک کنید.

آموزش رایگان کسب درآمد از یوتیوب

 

در این مرحله باید مشخصات خود را وارد کنید در قسمت 1 نام خودتان، در بخش 2 نام خانوادگی تان، برای بخش 3 نام کاربری جیمیلتان که بهتر از ترکیبی از حروف انگلیسی و اعداد باشد و در قسمت 4 رمز ایمیلتان را انتخاب کنید که بهتر از بیشتر از 8 کاراکتر بوده و تاریخ مشخصی نباشد. حال در قسمت 5 رمزی که انتخاب کرده اید را به منظور تایید، تکرار کنید.اگر می خواهید رمزی که می نویسید نمایش داده شود روی قسمت 6 کلیک کنید و پس از اتمام این مراحل روی Next کلیک کنید.

 

آموزش رایگان کسب درآمد از یوتیوب

در قسمت بعدی لازم است اطلاعاتی از قبیل شماره ی تلفن همراه، و تاریخ و … را بنویسید.

برای این کار در قسمت 1 شماره ی تلفن همراهتان را وارد کنید. در قسمت 2 آدرس جیمیلتان را برای تاکید، دوباره تکرار کنید و برای تاریخ در بخش 3 ماه، در بخش 4، روز و در بخش 5، سال را بنویسید. در قسمت 6 جنسیت را بنویسید. و پس از اتمام مراحل روی Next کلیک کنید.

 

آموزش رایگان کسب درآمد از یوتیوب

بعد از اتمام مراحل گوگل موافقت نامه ای برای شما ارسال می کند که با کلیک بر روی I agree  شرایط گوگل را می  پذیرید و قوانین آنها را قبول می کنید.

 

آموزش رایگان کسب درآمد از یوتیوب

بعد از اینکه در صفحه ی گوگل خود جیمیل ایجاد کردید باید به صفحه ی خود وارد شوید.

پس از اتمام مرحله ی قبل، باید به گوگل بروید و روی sign in بزنید، نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید و به جیمیل خود بروید.اکنون جیمیل شما آماده است!

شما اولین قدم ورود به دنیای کسب درآمد از یوتیوب را طی کرده اید.

دومین قدم: ساختن اکانت در یوتیوب

بعد از اینکه یک حساب ایمیل ایجاد کردید، حال باید یک اکانت در یوتیوب بسازید. برای ورود به دنیای یوتیوب به دلیل تحریم ها به فیلتر شکن نیاز دارید.اگر از مرورگر کروم استفاده می کنید، یکی از بهترین فیلتر شکن ها Setup  VPN می باشد.در  این فیلتر شکن اولین اسم های  کشور ها بر اساس سبک تر و خلوت تر بودن سرور های آن ها بوده و در حالت free می توانید از فیلتر شکن رایگان استفاده کنید.اما اگر می خواهید از فیلتر شکن با سرت بالاتر بهره ببرید باید در قسمت premium از نسخه ی پولی آن استفاده کنید.بعد از ورود به یوتیوب باید با استفاده از حساب گوگل خود، یک اکانت در یوتیوب ایجاد کنید.در  ادامه ی مقاله ی آموزش رایگان کسب درآمد از یوتیوب به بررسی مرحله به مرحله ی ایجاد کانال در یوتیوب  می پردازیم.

آموزش رایگان کسب درآمد از یوتیوب

 

در ابتدا با شرایط یوتیوب موافقت  کنید. و روی i agree کلیک کنید.

آموزش رایگان کسب درآمد از یوتیوب

حال روی create a channel کلیک کنید تا کانال خود را ایجاد کنید.

آموزش رایگان کسب درآمد از یوتیوب

می توانید برای کانال خود تصویر بارگذاری کنید.و در قسمت name باید اسم کانال خود را بنویسید. و پس از اتمام مراحل روی create a channel کلیک کنید.

 

آموزش رایگان کسب درآمد از یوتیوب

عوامل مورد نیاز برای شروع یوتیوبر شدن و کسب درآمد از یوتیوب

برای اینکه در یوتیوب فعالیت کنید و درآمد داشته باشید،موقعیت مکانی مهم نیست و اینکه در ایران باشید یا در خارج از ایران مقیم باشید، چیزی را عوض نمی کند و شما به راحتی می توانید بدون در نظر گرفتن موقعیت مکانی خود، در یوتیوب فعالیت داشته باشید و درآمد کسب کنید.

همچنین لازم نیست به زبان انگلیسی مسلط باشید و نیاز به هیچ دانش اولیه ای ندارد. شما بدون داشتن دانش کافی می توانید در یوتیوب فعالیت و درآمد داشته باشید.

حتی برای فیلم برداری و نیز عکس برداری به تجهیزات پیشرفته ای نیز لازم ندارید و تنها با استفاده از گوشی  می توانید محتوای خود را تولید کنید و به اشتراک بگذارید.

کلیک کنید :  کسب درآمد از اینترنت با 50 ایده خلاقانه بدون سرمایه در خانه

 

برای یوتیوبر شدن شما باید ایده داشته باشید. ترکیب ایده و خلاقیت می تواند تاثیر فوق العاده داشته باشد. اگر شما بیزینسی دارید، برای افزایش فروش و در نتیجه افزایش درآمد، باید میان مخاطبان و کاربران دیده شوید و تاثیر گذار باشید.

اگر نمی خواهید از خودتان ویدیو ضبط کنید، می توانید با کمک دوستانتان و یا افراد دیگر که در ویدیوی شما شرکت می کنند، در یوتیوب فعالیت داشته باشید.

 

آموزش رایگان کسب درآمد از یوتیوب

یوتیوب چگونه  پول پرداخت می کند؟

نکته ای که باید از آن اطلاع داشته باشید چگونگی پرداخت پول توسط یوتیوب است. عواملی وجود دارد که در ادامه ی آموزش رایگان کسب درآمد از یوتیوب به مواردی از آن می پردازیم.

1- اولین شرط برای اینکه یوتیوب به شما پول بدهد، این است که کانال شما باید دارای ۱۰۰۰ عضو یا Subscribe فعال باشد.

2- مورد بعدی این است که ویدئوهای شما بیش از ۴۰۰۰ دقیقه توسط کاربران دیده شده باشند.

تعداد ویدیو ها و مدت زمان هر ویدیو مهم نیست و در این بخش نکته ای که اهمیت دارد، مجموع دقیقه هایی است که ویدیوهای شما دیده شده است.

اما برای اینکه بتوانید از یوتیوب پول دریافت کنید، باید حتما سرویس گوگل ادسنس هم داشته باشید. یعنی باید در آن هم عضو شده باشید چون درآمد شما از طریق گوگل ادسنس پرداخت می شود که عضویت در این سیستم کار دشواری نیست.

اولین گام هایی که برای کسب درآمد از یوتیوب باید بردارید

برای کسب درآمد از یوتیوب، لازم است مراحلی را طی کنید و قدم های اولیه را بردارید که در ادامه ی مقاله ی آموزش رایگان کسب درآمد از یوتیوب به بررسی آن ها می پردازیم.

1-ساختن اکانت یوتیوب

برای شروع اولین کاری که باید انجام دهید، ساختن یک کانال در یوتیوب است که بسیار ساده است.ولی بلافاصله بعد از ساخت کانال، نمی توانید عضو سیستم شوید. مجموعه ای از فعالیت ها وجود دارد که با انجام آن ها کانال‌تان، شرایط پذیرش را از یوتیوب کسب کند. با توجه به اینکه در کشور ما ایران یوتیوب تحریم است، باید از فیلتر شکن استفاده کنید.

2- ساختن اکانت گوگل ادسنس

برای داشتن درآمد از یوتیوب لازم است حتما یک اکانت در گوگل ادسنس Google AdSense ایجاد کنید و در ادامه باید اکانت یوتیوبتان را به این حساب متصل کنید. برای ساختن حساب گوگل‌ ادسنس، به حساب بانکی و آدرس مشخصی نیاز دارید. در ایران به دلیل وجود تحریم ها، حساب بانکی و آدرس ایران تأیید نمی‌ شود که می توانید از فیلتر شکن استفاده کنید.

3-ایجاد حساب پی‌پال

در مرحله‌ی سوم،به یک حساب بانکی یا حساب پی‌پال دارید تا یوتیوب قادر باشد درآمدهایی که کسب می‌کنید را برای شما واریز کند.البته ایران این حساب‌ها را مدیریت کنید، چون فوراً حساب شما بسته می‌شود و تمامی درآمدهای شما هم مسدود می‌شود.

نکته هایی که باید در یوتیوب رعایت کنید!

در این قسمت از مقاله ی آموزش رایگان کسب درآمد از یوتیوب به معرفی یکی از مهم‌ترین اصول کسب درآمد از طریق یوتیوب می پردازیم که شما باید یک کانال راه اندازی کنید و ویدیو های جالب و مفیدی در آن به اشتراک بگذارید. این محتواهای ویدیویی که در کانال یوتیوب خود با کاربران و مخاطبانتان به اشتراک می گذارید باید جذاب و تاثیر گذار باشد. باید ویدیو های تان به گونه‌ای باشد تا افراد را ترغیب کنند که ویدیو های تان را ببینند. بنابراین جذاب بودن ویدیویی که در کانال یوتیوب تان به اشتراک می گذارید بسیار مهم است.زیرا شما به واسطه‌ی افزایش بازدید ویدیوهایی که به اشتراک می گذارید و تعداد دنبال کنندگان کانال تان از یوتیوب کسب درآمد کنید. حال به استراتژی‌هایی می پردازیم که بتوانید به عنوان یک یوتیوبر از یوتیوب درآمد زایی کسب کنید.

1-بهترین محتواهای ویدیویی را تولید کنید!

سعی کنید همیشه در هر زمینه ای بهترین ها را در نظر بگیرید، چرا که افراد همیشه به دنبال بهترین ها هستند.بهترین ها همیشه برای مردم جالب توجه و تاثیر گذار است. بهترین ها مانند بهترین کتاب ها، بهترین تلفن همراه، بهترین فیلم ها و… همیشه مورد استقبال بسیاری از کاربران قرار گرفته است. به طور معمول معرفی ۱۰ تا از بهترین ها یکی از برترین روش ها برای تولید محتوای ویدیویی است. شما با این روش می توانید تاثیر گذاری خود را اثبات کنید و مخاطبانتان را ترغیب کنید که ویدیوی شما را ببینند.

تعداد کانال هایی که در یوتیوب محتوای ویدیویی بهترین ها را تولید می کنند کم نیست. اگر ایده ای برای تولید محتوای ویدیویی جذاب ندارید و نمی دانید که چگونه می توانید ویدیو های جالب و تاثیر گذاری تولید کنید تا افراد را ترغیب به دیدن ویدیوی خودتان کنید، این روش خوبی برای شماست.

2-انتشار فیلم های گیمرها!

یکی دیگر از روش های تولید محتوای ویدیویی جالب برای کاربران این است که ویدیو های مربوط به گیمر ها را داخل کانال تان منتشر کنید. که البته بسیاری از گیمر ها در کشورهای خارجی و یا حتی ایران از این روش استفاده می کنند. یعنی از گیم بازی کردن خودشان فیلم می گیرند و داخل کانال یوتیوب شان قرار خواهند داد. با این روش هم اگر از ویدیوهای شما استقبال شود و بازدید زیادی داشته باشد، می توانید از یوتیوب درآمد کسب کنید و مخاطبان زیادی را جذب کنید.با توجه به گسترش دنیای اینترنتی و استفاده ی بسیار زیاد کاربران جوان از بازی ها، این یکی از جذاب ترین و پر طرفدار ترین راه ها به شمار می رود. افرادی که در اول راه گیمر شدن قرار دارند از این ویدیو های شما بهره می برند.

3-تولید ویدیوهای آموزشی در یوتیوب

یکی دیگر از مناسب ترین و پر کاربرد ترین استراتژی ها برای افزایش بازدید ویدیو در یوتیوب این است که ویدیو های آموزشی تولید کنید. همیشه ویدیو های آموزشی در هر زمینه ای که باشد و هر جای دنیا که باشید، طرفداران خودش را دارد. شاید اکنون فکر می کنید که تولید محتواهای ویدیویی آموزشی کار پیچیده و دشواری باشد. اما اصلا این طور نیست و شما به راحتی می توانید محتوای آموزشی تولید کنید.

همه ی انسان ها در زمینه ی خاصی مهارت ویژه و تخصصی دارند… شما چطور؟ تا کنون به فکر کسب درآمد دلاری از مهارت های یوتیوب به کمک یوتیوب افتاده اید؟

شما برای تولید ویدیوهای آموزشی، باید بدانید که در چه زمینه ای مهارت و تخصص دارید. در هر زمینه ای که مهارت و استعداد داشته باشید می‌توانید مهارت تان را به ویدیو های آموزشی تبدیل کنید و داخل کانال یوتیوب تان قرار بدهید.

به عنوان مثال اگر در زمینه هنر و نقاشی و یا موسیقی فعالیت می کنید و تکنیک های مختلف نقاشی با ابزار مختلف را می دانید، می توانید مرحله به مرحله از نقاشی کردن خودتان فیلم تهیه کنید و به عنوان آموزش در کانال یوتیوب خود منتشر کنید.

یا اگر در زمینه ی موسیقی، به یک ساز تخصصی مسلط هستید، می توانید از خودتان در حال ساز زدن فیلم بگیرید و به عنوان ویدیوی آموزشی داخل یوتیوب منتشر کنید.

اگر زمینه‌هایی که بیشتر مردم در آن زمینه به دنبال آموزش هستند را بشناسید، و  در این زمینه ها ویدیو تهیه کنید بازدید ویدیو های تان به صورت ناگهانی افزایش پیدا خواهد کرد و همین امر منجر به موفقیتتان در یوتیوب و بازدید بیشتر می شود.

4-در زمینه ی نقد و بررسی محتوای ویدیویی  تولید کنید

تولید محتواهای ویدیویی جذاب می تواند از پرطرفدار ترین زمینه ها برای تولید و اشتراک گذاری ویدیو باشد چرا که جذاب ترین ویدیوها می تواند پیرامون موضوعات نقد و بررسی باشد. ویدیو های نقد و بررسی همیشه برای مردم جالب توجه و سرگرم کننده است. به عنوان مثال نقد و بررسی انواع دوربین های ساخته شده، نقد و بررسی انواع گوشی ها، نقد و بررسی فیلم های گوناگون و…

با فعالیت در زمینه ی تولید ویدیو های نقد و بررسی شما می توانید بازدید کانال یوتیوب تان را به طور شگفت انگیزی زیاد کنید. البته که موضوعات فراوانی در زمینه نقد و بررسی وجود دارد ولی شما باید دقت کنید که در چه زمینه ای می توانید فیلم های نقد و بررسی تولید کنید که برای مردم جذاب باشد.

5-بررسی محصولات محتوای ویدیویی تولید کنید

شما می توانید یک محصول و ویژگی های آن را به صورت کامل در یک ویدیو بررسی کنید. این ویدیو ها اغلب برای بیشتر مردم جالب است و مورد استقبال بسیاری از مردم قرار می گیرد. دقت داشته باشید از محصولاتی که طرفدار زیادی دارند مثل لپ تاپ ها، تلفن همراه، لباس و… ویدیوهای نقد و بررسی درست کنید و در داخل کانال یوتیوب تان قرار بدهید.تا برای کاربران جذاب تر باشد.

اگر بتوانید در این زمینه ویدیو های پربازدید در یوتیوب قرار بدهید به راحتی می توانید از سیستم همکاری در فروش درآمد کسب کنید!

6-با دنبال کنندگان یوتیوب تان در ارتباط باشید

امروزه داشتن ارتباط با مخاطبان در دنیای کسب‌وکار، از پیش نیازهای اصلی هر فعالیت است. کاربران انتظار دارند تا رفتاری صمیمانه داشته باشید و به سؤالات، نظرات، پیشنهادات و انتقادات آنها واکنش نشان دهید.باید به این نکته توجه کنید که ضروری است با دنبال کنندگان کانال یوتیوب خود تعامل داشته باشید. برای مثال وقتی کاربران برای ویدیوی شما کامنتی می گذارند پاسخ آن ها را بدهید. با آنها در ارتباط باشید به عنوان مثال نظر کاربران را بپرسید که به چه موضوعی علاقه مند هستند و در مورد آن موضوع برایشان ویدیو تولید کنید. داشتن ارتباط با دنبال کنندگان تان باعث اعتماد آن ها به شما می شود و سبب می شود از کانال شما خارج نشوند.

7-از عنوان های جذاب برای ویدیوها استفاده کنید!

اگر می خواهید تعداد بازدید کننده های ویدیو های خود را افزایش دهید باید حتماً از عنوان های جالب و جذاب برای ویدیو های تان استفاده کنید. این عنوان ها باید باعث ترغیب مخاطبانتان شود به این صورت که هرچه عناوین شما جذاب تر باشد، تعداد بازدید ویدیو تان بیشتر می شود که با کسب درآمد شما از یوتیوب رابطه مستقیم دارد و سبب افزایش درآمد شما از یوتیوب می شود. باید داشتن عنوان جذاب را برای انتشار ویدیوها جدی بگیرید. چرا که حتی اگر محتوای جالبی ارائه کنید ولی عنوان جذابی برای آن نداشته باشید هرگز ویدیو هایتان دیده نمی شوند.

باید عنوان ها طوری انتخاب شوند که برای مخاطبان و کاربران جالب باشند و باعث این شود تا مردم ترغیب به دیدن ویدئوهای شما یا بخشی از آن شوند.

با داشتن بهترین محتوا در ویدئو بدون داشتن عنوانی جذابی نم توانید تعداد بازدیدکنندگان خود را افزایش دهید.

عکس سفارشی برای ویدیو هایتان بسازید

استفاده از تصاویر و کاور جذاب برای ویدیو های تان بعد از عنوان از مهم ترین عوامل تاثیرگذاری روی کاربران است. معمولا بعد از اینکه فیلم را در یوتیوب آپلود کردید یکی از قسمت های ویدیو بر روی عکس اولیه آن قرار می گیرد ولی شما می توانید برای ویدیو های تان عکسی جداگانه طراحی کنید و بر روی آن قرار بدهید.

 

آموزش رایگان کسب درآمد از یوتیوب

چگونه از یوتیوب درآمد کسب کنیم؟

راه و روش های گوناگونی برای درآمدزایی از یوتیوب وجود دارد. که راه اندازی کانال یوتیوب فقط یکی از روش های کسب درآمد از یوتیوب است. بسیاری از افراد حتی در ایران هم با کمک این روش ها به درآمد های بالایی رسیده اند. ولی باید دقت کنید روشی را انتخاب کنید که با توجه به بررسی های خودتان بتوانید در آن زمینه موفق عمل کنید. در ادامه به معرفی برخی از این روش ها می پردازیم.

۱- همکاری در فروش در یوتیوب

یکی از بهترین روشهای کسب درآمد از یوتیوب کسب درآمد استفاده از استراتژی همکاری در فروش محصولات است. شما می توانید از طریق بازاریابی محتوا در یوتیوب همچنین با کمک همکاری در فروش محصولات از یوتیوب کسب درآمد کنید.

در ویدیو می توانید محصولی را معرفی کنید و  در قسمت توضیحات ویدیو هم لینک تهیه و خرید محصول قرار بدهید تا کسی که خواست محصولاتی که معرفی شده است را تهیه کند از آن استفاده کد.

می توانید با استراتژی همکاری در فروش محصولات درآمدزایی داشته باشید. قابل ذکر است که این یکی از بهترین روش های بازاریابی محتوا برای فروش محصولات است.

۲- تبلیغات اسپانسری

یکی دیگر از راه های کسب درآمد از یوتیوب کسب درآمد از طریق تبلیغات اسپانسری می باشد. در این روش باید تعداد اعضای کانال یوتیوب تان زیاد باشد. اگر بتوانید تعداد اعضای کانال تان را افزایش بدهید و بازدید بیشتری داشته باشید می توانید با تبلیغات محصولات و خدمات دیگران در کانال یوتیوب تان از برند های مختلف درآمد زایی کسب کنید.

شما می توانید با معرفی محصولات و خدمات برند های مختلف در محتواهای ویدیویی که تولید می کنید از یوتیوب درآمدزایی داشته باشید. ولی برای این کار باید مخاطبان زیادی داشته باشید که بهترین راه برای افزایش مخاطبان کانال تان این است که ویدیو های با کیفیت و با محتوای جذاب تولید کنید.

حتی می توانید از مهارت خود در زبان انگلیسی در این روش استفاده کنید که ممکن است شرکت های تبلیغاتی مختلف در این زمینه با شما تماس بگیرند.

۳- فروش محصولات و خدمات در یوتیوب

شما می توانید محصولات تان را در این شبکه اشتراک ویدیو بفروشید. فروش محصولات و خدمات در یوتیوب کار سخت و دشواری نیست. فقط کافیست مردم را به خرید محصولات و خدمات خود ترغیب کنید.
یکی از بهترین روش ها برای فروش محصولات تولید ویدیو است. اگر برای محصولاتتان ویدیو تولید کنید فروشتان چندین و چند برابر افزایش پیدا می کند.و می توانید از این طریق بیزینس خود را گسترش دهید و درآمد بیشتری داشته باشید.

۴- درآمدزایی از گوگل ادسنس در یوتیوب

یکی از اصلی ترین روش ها برای درآمدزایی از یوتیوب، استفاده از گوگل ادسنس است. اگر از گوگل ادسنس برای کسب درآمد از طریق یوتیوب استفاده نکنید هیچ گاه درآمدتان افزایش پیدا نخواهد کرد. شما تا از سرویس گوگل ادسنس استفاده نکنید درآمدتان افزایش پیدا نخواهد کرد.

روش اصلی درآمدزایی از یوتیوب نمایش تبلیغات در ابتدای ویدیوهای شما و کلیک کردن کاربران بر روی آنهاست. یعنی شما اگر بخواهید درآمد خوبی را از یوتیوب کسب کنید باید گوگل ادسنس خود را فعال کنید و به کانال یوتیوب تان متصل کنید.

۵- راه اندازی بخش اعضای ویژه در یوتیوب

از دیگر روش های کسب درآمد از یوتیوب این است که شما می توانید داخل یوتیوب بخش اعضای ویژه راه اندازی کنید. یعنی یوتیوب این امکان را اضافه کرده است است که یک سری ویدیو ها را فقط به اعضای ویژه نمایش بدهد.

در این روش اگر ویدیوهای رایگان جذابی تولید کنید مخاطبان و کاربران زیادی حاضر می‌شوند بابت شرکت در بخش اعضای ویژه کانال یوتیوب تان هزینه بدهند. در این مدل کسب درآمد هر کسی نیاز داشته باشد مبلغ را به صورت ماهانه پرداخت می‌کند و به ویدیوهای بخش اعضای ویژه تان در کانال یوتیوب تان دسترسی پیدا خواهد کرد.

۶- افزایش بازدید سایت از یوتیوب

میزان دیده شدن ویدئوها، بر اساس دقایق تماشا حساب می‌شوند.یکی از روش های کسب درآمد از یوتیوب به صورت غیر مستقیم افزایش بازدید سایت از یوتیوب است. در این روش کسب درآمد شما از یوتیوب به صورت مستقیم نیست. اگر برای بیزینس خود وب سایتی دارید که محصولات و خدمات خود را در آن می فروشید یوتیوب یک گزینه مناسب برای افزایش بازدید و بیشتر شدن ترافیک سایتتان است. هر چقدر بازدید و ترافیک سایت تان افزایش پیدا کند فروش شما هم زیاد می شود. و می توانید درآمد بیشتری داشته باشید.

اگر در هر زمینه ای کسب و کار اینترنتی تان را راه اندازی کرده اید، شما از طریق تولید محتوا های آموزشی می توانید مخاطبان زیادی را از یوتیوب به سایتتان هدایت کنید و با پیاده سازی بازاریابی اینترنتی بر روی آنها می توانید این کاربران را به مشتری و خریدار تبدیل کنید. همانطور که می‌دانید یوتیوب بزرگترین شبکه های اشتراک ویدیو در جهان است که روزانه مخاطبان زیادی از این شبکه اشتراک ویدیو استفاده می کنند.

همچنین تعداد اعضای کانال و همچنین میزان Share کردن محتوای کانال شما توسط مخاطبان در سوشیال مدیا ها در افزایش درآمد تاثیر گذار است.

باید بدانید که یوتیوب به ازای هر بازدید پول نمی‌دهد بلکه به ازای مجموعه دقایق دیده شدن ویدئو و تبلیغات گوگل ادسنس به شما پول می دهد.

۷- تبلیغ در توضیحات ویدیو

یکی دیگر از روش های بسیار جالب کسب درآمد از یوتیوب تبلیغ در توضیحات ویدیو است. تبلیغاتی که در توضیحات ویدیو نوشته می شود هم مورد استقبال بسیاری از بازدیدکنندگان قرار می گیرد.

شما باید در قالب متنی تاثیرگذار برای ویدیوهای خود تبلیغ بنویسید به صورتی که بتوانید کاربران را ترغیب به خرید محصولات خود کنید.

۸- درآمدزایی از یوتیوب از سرویس youtube red

یکی از سرویس های یوتیوب برای کسب درآمد سرویس است.این روش با بقیه روش های کسب درآمد از یوتیوب متفاوت است. است در این روش تبلیغاتی که در ابتدای ویدیو قرار می‌گیرد برای کسی به نمایش نشان داده نمی شود یوتیوب حاضر است بخشی از درآمد خود را که کسب می‌کند به تولید کننده محتوای کانال بدهد. پس در این روش برای این که بتوانید درآمدزایی داشته باشید باید سعی کنید مخاطبان سرویس youtube red را افزایش بدهید. هر چقدر مخاطبان این سرویس را افزایش بدهید درآمد شما بیشتر می شود و می توانید درآمدزایی از یوتیوب داشته باشید.

منبع : تیم محتوایی علی منفرد

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • محمد طاها
  29 خرداد 1400 2:59 ق.ظ

  واقعا دمتون گرم
  آموزش رایگان اینقدر کامل تاحالا جایی ندیده بودم.
  متشکرم از سایت علی منفرد بابت مظالب خوب و رایگانی که میزاره

  پاسخ
  • خواهش میکنم
   نظر لطفتونه
   با عضویت در پیج اینستاگرام ما اطلاعات مفیدی نسیبتون میشه که اکثرا با تجربه ی شخصی بدستشون آوردم

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آموزش رایگان کسب درآمد از یوتیوب
خرید افزونه و قالب وردپرس

مقالات پیشنهادی

فهرست