آموزش بازاریابی اینترنتی رایگان

کسب و کار اینترنتی
زمان مطالعه: 14 دقیقه

چگونه به کمک بازاریابی اینترنتی از اینترنت درآمد بالایی داشته باشیم و فروش محصولات را افزایش دهیم؟ برای پاسخ به این سوال ، در این مقاله آموزش بازاریابی اینترنتی به صورت کاملا رایگان را ارائه می دهیم.

آموزش بازاریابی اینترنتی با جدید ترین متد ها

با توجه به کاربرد گسترده اینترنت در دنیای امروزی یکی از آموزش ها برای کشف راههای افزایش فروش محصولات ، آموزش بازاریابی اینترنتی می باشد.در این قسمت به تکمیل آموزش ها در خصوص بازاریابی اینترنتی می پردازیم.

از دیگر نکات مهم در بازاریابی اینترنتی ، مهارت تبلیغ نویسی در شبکه های اجتماعی و تولید محتوا می باشد. است.که اگر به درستی از آن استفاده کنید نتیجه شگفت انگیزی خواهد داشت.تبلیغ نویسی ضعیف در فضای مجازی و سایت ها از عوامل عدم نتیجه گیری درست در فروش و بازاریابی اینترنتی می شود.با توجه به تحقیقات در مورد سایت های ایجاد شده در زمینه بازاریابی اینترنتی ، سایت هایی که در آنها از مهارت تبلیغ نویسی به خوبی بهره برده نشده بود ، نتیجه چندان مطلوبی در افزایش فروش ها نداشته اند. یکی از راه های یافتن محتوای مفید و تاثیر گذار سایت های گوکل و دیگر منابع است.شبکه های اجتماعی و تولید محتوا از دیگر روش های رایج در بازاریابی اینترنتی می باشد.

البته که باید طبق اصول پیش بروید. و اگر این کار را به درستی انجام دهید، می توانید به موفقیت چشمگیری در کسب و کار خود برسید و در عرض چند سال درآمد خود را به صد ها میلیون در ماه برسانید.شاید در اولین نگاه این کار برای شما غیر ممکن به نظر بیاید ولی این راه طی ده و افراد بسیاری طبق این اصول به موفقیت رسیده اند و کسب و کار خود را محیط اینترنتی گسترش داده اند.

آموزش بازاریابی اینترنتی

 

 

احتمالا اولین سوالی که در ذهن شما ایجاد می شود این است که بازاریابی اینترنتی چیست؟

با توجه به کاربرد گسترده اینترنت در جهان امروز ، استفاده از آن برای تبلیغات محصولات و خدمات جهت افزایش فروش آنها تعجب برانگیز نخواهد بود.

بازیابی اینترنتی به هر گونه فعالیت جهت معرفی محصولات و خدمات از طریق محیط آنلاین گفته می شود.که با توجه به استفاده گسترده عموم افراد از این محیط ها بازتاب خوبی برای افزایش فروش مهیا می کند. بنابراین یکی از راه های افزایش فروش در دنیای اینترنتی امروز بازاریابی اینترنتی است.بنابراین یکی از کاربردی ترین روش های فروش محصولات به صورت اینترنتی و افزایش درآمد و موفقیت در کسب و کار، بازاریابی اینترنتی می باشد. که موجب می شود افراد به آموزش بازاریابی اینترنتی روی بیاورند.

کلیک کنید :  آموزش دیجیتال مارکتینگ

کاربران مجازی با تبلیغات جامع در فضای مجازی اعم از گوگل و یا شبکه های اجتماعی ترغیب به خرید محصولات اینترنتی می شوند.بنابراین یکی از راه های افزایش فروش استفاده از فضای مجازی می باشد.

بر این اساس بازاریابی اینترنتی به معنای هر گونه تلاش و انتشار مطالب برای افزایش فروش محصولات و یا خدمات به وسیله کاربران اینترنت در فضای مجازی می باشد . که امروزه یکی از کاربردی ترین راه های فروش محصولات به صورت اینترنتی می باشد که ایجاب می کند افراد به سمت آموزش بازاریابی اینترنتی روی بیاورند.

آموزش بازاریابی اینترنتی

بازاریابی اینترنتی و شبکه های اجتماعی

یکی دیگر از روش های بازاریابی اینترنتی ، تبلیغات های گسترده در فضای مجازی اعم از اینستاگرام و تلگرام و شبکه های اجتماعی مانند آن می باشد . که  با توجه به تعداد زیاد کاربران در فضاهای مجازی ، با اندکی خلاقیت و تبلیغات های گسترده می توانید توجه زیادی را به سمت محصولات و یا خدمات خود جلب کنید که بی شک نتیجه فوق العاده ای در پی خواهد داشت که در ادامه به بررسی آنها خواهیم پرداخت.

شبکه های اجتماعی بسیار سریع گسترش پیدا کرده اند. به طوری که حتی می توان گفت سرعت گسترش شبکه های اجتماعی از سرعت رشد خود اینترنت بیشتر بوده است. اگر این فرصت را غنیمت شمارید و از آن استفاده ی مناسب کنید، می  تواند به پیشرفت و رشد شما در کسب و کارتان و توسعه و بهبود آن کمک شایانی داشته باشد.

با استفاده از تصاویر ، ویدیو ها ، و دیگر شیوه های تبلیغاتی و تولید محتوای مفید می توان تاثیر بسیاری بر کاربران فضای مجازی گذاشت که با کمک از شبکه هایی چون اینستاگرام ، یوتیوب ، تلگرام می تواند به راحتی به شما کمک کند.برای این کار باید به شیوه هایی خلاقانه از تصاویر و متن ها بهره ببرید و به وسیله کانال های تلگرامی ، پست و استوری در اینستاگرام ، و همچنین ویدیوهای مفید و با کیفیت در یوتیوب از آن بهره برد.

آموزش بازاریابی اینترنتی

آموزش بازاریابی اینترنتی از طریق اینستاگرام

امروزه اینستاگرام از محبوبیت ویژه ای میان سایر شبکه های اجتماعی برخوردار است که با کمک آن می توان به بازاریابی اینترنتی پرداخت.در کشور ما با توجه به استفاده بسیار کاربران از این شبکه ی اجتماعی، می توان از این فرصت ویژه استفاده کرد و درآمد بالایی در کسب و کار اینترنتی به دست آورد.

تولید محتوای جذاب اعم از ویدیو و تصاویر و متن هایی که توجه کاربران را جلب کند می تواند در این راه کمک شایانی کند.در اینستاگرام شما می توانید با پست گذاشتن تصاویر یا ویدیو هایی از هر آنچه که ارائه می دهید و نوشتن متنی جذاب برای آن کسب و کار خود را در این شبکه اجتماعی مدیریت کنید. همچنین می توانید از استوری هایی در قالب متن ، تصویر و یا ویدیو های کوتاه در این زمینه پیشرفت کنید. البته که ویدیو ها باید کوتاه و مفید و با کیفیت بالایی باشد تا بتواند تاثیرگذار باشد و همچنین متن هایی که استفاده می کنید باید قدرت نفوذ در کاربران را داشته باشد.

از دیگر روش هایی که در این شبکه اجتماعی می توان برای بازاریابی اینترنتی بهره برد ارسال محتوای مربوط به کسب و کار اینترنتی شما برای کاربران به صورت دوره ای می باشد ، به این صورت که محتوای خود را در غالب یک یا چند تصویر و همچنین متنی به انضمام آن برای کاربران ارسال می کنید که موجب می شود کاربران بسیاری با محصولات شما آشنا شوند.

در ابتدا باید کاربران و مخاطبان خود را بشناسید با توجه به اینکه بیشتر جمعیت اینستاگرام را کاربران جوان زیر 35 سال تشکیل می‌دهند اما در مجموع، اختلاف زیادی بین تعداد کاربران مذکر و مؤنث وجود ندارد. ولی اگر می خواهید کاربران هدف منحصر به فرد برند خود را شناسایی کنید نباید تنها به این آمار کلی قانع باشید بلکه باد جزئیات را مشخص کنید. برای  این کار :
مشتریان خریداران را بشناسید؛
در سایر شبکه های اجتماعی فعالیت داشته باشید تا بتوانید دنبال کنندگانتان را بهتر بشناسید؛
درباره رقبا و کاربران آن ها را بشناسید و در مورد آن ها تحقیق کنید؛
هدف را مشخص کنید باید بدانید که می خواهید چه محتوای مفید و سودمنی را به کاربران خود ارائه دهید.آموزش بازاریابی اینترنتی
 

بازاریابی اینترنتی از طریق تلگرام

تلگرام شبکه اجتماعی است که در بین ایرانیان از محبوبیت ویژه ای برخوردار است.چه بسا می توان از این موقعیت استفاده کرد و با ایجاد کانال یا گروه های تلگرامی محصولات و خدمات خود را تبلیغ کرده ، و آن را به کاربران معرفی کرد.

به کمک این روش بازاریابی افراد بسیاری به فروش فوق العاده رسیدند . همچنین با توجه به کاربران زیاد ایرانی در این شبکه اجتماعی ، از بهترین روش های بازاریابی اینترنتی در کشور ما می باشد.

در این روش بازاریابی، باید با تهیه تصاویر و متن های مناسب ، محصولات و خدمات خود را معرفی کنید و جزئیات را به خوبی بیان کنید تا کاربران مطلع باشند. همچنین باید محتوایی تولید کنید که کاربران به شما اعتماد کنند. تبلیغات مناسب به این روش همچنین نیازمند خلاقیت می باشد. چنانچه اگر از محتوای مناسبی استفاده کنید، فروش فوق العاده ای خواهید داشت.

همچنین یکی دیگر از راه های درآمد با این شبکه اجتماعی، ادمین شدن در کانال های تلگرامی و منتشر کردن پیام های روزانه می باشد. همچنین می توانید در تلگرام مهارت های خود را ارائه دهید، و برای این کار درآمدی در نظر بگیرید.

آموزش بازاریابی اینترنتی

بازاریابی اینترنتی به وسیله تولید محتوا تولید محتوا

برای تولید محتوا در بازاریابی اینترنتی اولین قدم راه اندازی یک سایت می باشد.

همانطور که پیش تر بیان شد اولین قدم برای بازاریابی اینترنتی ایجاد یک سایت است که به کمک سئو می توان سایت ایجاد شده را به بهترین شکل بهینه سازی کرد.مهمترین کار در این مرحله تولید محتوای مفید و جامع می باشد که با کمک سئو می توان به این هدف دست یافت.

سئو به معنی بهینه سازی سایت برای موتورهای است. seo مخفف کلمه Search Engine Optimitation است که پس از ایجاد یک سایت جدید باید آن را بهینه سازی کنید. پس سئو به معنای بهینه سازی برای موتورهای جستجو (گوگل) است.

سئو به مجموعه فعالیت هایی گفته می شود که برای بهینه کردن محتوای آنلاین صورت می گیرد. در نتیجه گوگل تمایل بیشتری دارد که آن محتوا را با کلمه کلیدی خاص، در نتایج اول خود نشان دهد.بهینه سازی موتور جستجو در واقع به معنای این است که سایت شما با الگوریتم های گوگل همگام باشد و مطابق قوانین الگوریتم های گوگل پیش بروید.با توجه به دنیای بزرگ سئو، البته الگوریتم ها تمام دنیای سئو نیستند و فقط قسمتی از دنیای بزرگ سئو محسوب می شوند.با این حال اهمیت بسیاری دارند.برای بهتر دیده شدن در گوگل، یکی از ترفند ها استفاده مناسب از کلمات کلیدی در محتوای متن است.

شما در سایت خود به کمک تولید محتوا می توانید اطلاعات مربوط به کسب و کار خود را به کاربران نشان دهید . همچنین می توانید محصولات خود را به آنها معرفی کنید.که در این زمینه خلاقیت و بهره بردن از ویژگی های تبلیغاتی موثر است . شما باید بتوانید با تولید محتوای مفید اعتماد کاربران و همچنین توجه آنها را جلب کرده و کاربران را ترغیب به خرید و استفاده از محصولات و یا خدمات مربوط به کسب و کار خود کنید.

کلیک کنید :  14 تکنیک از اصول تولید محتوا برای سایت
سئو و بهینه سازی سایت

دانستیم سئو چیست. حال باید بگوییم که سئو سه مرحله دارد :

  1. انتخاب کلمات کلیدی مناسب
  2. سئو داخلی
  3.  سئو خارجی

1– اولین مرحله برای انجام سئو یا بهینه سازی سایت این است که کلمات کلیدی درستی را برای سایت انتخاب کنید.کلمه کلیدی در واقع به عبارتی گفته می شود که کاربران در موتورهای جستجوگر مانند گوگل جست و جو می کنند و کلمه ی هدف آن ها می باشد تا به پاسخ سوال هایشان برسند. به عنوان مثال در مقاله ی ما که هدف آموزش بازاریابی اینترنتی می باشد، کلمه کلیدی آموزش بازاریابی اینترنتی است.در هر موضوعی که می خواهید محتوا تولید کنید باید بهترین کلمات کلیدی را انتخاب کنید. 

2–سئو داخلی دومین مرحله ی بهینه سازیسایت می باشد.اگر بخواهید با مفعوم آن آشنا شوید می  توان گفت که سئو داخلی به مجموعه فعالیت هایی که داخل سایت خود انجام می دهید تا سایت تان برای بقیه موتورهای جستجوگر بهینه‌سازی شود را سئو داخلی می گویند. مثل تولید محتوای سئو شده، بهینه سازی تصاویر،  استفاده مناسب از تگ ها و…

 

3– آخرین مرحله سئو خارجی است. سئو خارجی به مجموعه فعالیت هایی که شما بیرون از سایت انجام می  دهید تا سایت تان برای موتورهای جستجوگر بهینه سازی شود گفته می شود. انند ساخت بک لینک در شبکه های اجتماعی.

اگر با مهارت سایت خود را بهینه سازی کنید می توانید باعث افزایش رتبه سایت در گوگل شوید و در گوگل جایگاه خوبی را به دست آورید که کسب این جایگاه موجب می شود تا کاربران زیادی وارد سایت شما شوند که موجب افزایش فروش محصولاتتان از طریق سایت و پیشرفت و افزایش درآمدتان می شود که در آن صورت موفق عمل کرده اید.

آموزش بازاریابی اینترنتی

ساختن وب سایت

اولین ابزار برای بازاریابی اینترنتی راه اندازی و ساختن وب سایت است. یکی از دلایلی که باعث می شود افراد زیادی در راه اندازی کسب و کار اینترنتی شان نتوانند به فروش خوبی برای محصولاتشان برسند و در کسب و کارشان درآمد بالایی به دست آورند و نیز نتوانند محصولات و خدماتشان را در اینترنت بفروشند این است که برای کسب و کارشان سایت راه اندازی نکردند.البته که راه اندازی و ساخت وب سایت به تنهایی نمی تواند افراد را در این زمینه یاری کند ولی اولین قدم در راه اندازی کسب و کار اینترنتی می باشد.

با توجه به آنچه که بیان شد، راه اندازی و ساخت سایت یکی از مهم ترین کار ها در بازاریابی اینترنتی است. اگر سایت ندارید نمی توانید انتظار داشته باشید که می توانید به درآمد بالایی برسید.بر خلاف تصور عموم افراد که از راه اندازی و ساخت وب سایت واهمه دارند و فکر می کنند که این کار سخت و پیچیده است، ساختن و راه اندازی سایت کار بسیار ساده است و نیاز به دانش کد نویسی و برنامه نویسی ندارد و شما بدون داشتن علم برنامه نویسی و کد نویسی می توانید وب سایت های حرفه ای با تمام امکانات برای کسب و کارتان را راه اندازی کنید.

شما می توانید در کمتر از یک ساعت یک سایت پیشرفته و مناسب برای کسب و کارتان را راه اندازی کنید.که می توانید با کمک سیستم های مدیریت محتوای رایگان مثل وردپرس راه اندازی و ساخت سایتتان را به راحتی انجام دهید.

وردپرس یک سیستم و سایت ساز رایگان است که به کمک آن می توانید بدون علم برنامه نویسی و کدنویسی وب سایت پیشرفته با تمام امکانات برای خودتان راه اندازی کنید.

یعنی با استفاده از این سایت ساز می توانید به صورت کاملا رایگان و بدون نیاز به مهارت خاصی، شروع به راه اندازی سایت تان کنید. یادگیری وردپرس کار سخت و دشواری نیست و منابع زیادی وجود دارد که می توانید از آن ها جهت راه اندازی سایت تان کمک بگیرید و به آسانی با محیط و کار کردن با وردپرس آشنا شوید..

برای این کار شما به یک هاست و دامین نیاز دارید. دامین در واقع نام سایتتان است و هاست فضایی است که تمام اطلاعات سایتتان در آن قرار می گیرد. بعد از این که هاست و دامین تهیه کردید با نصب وردپرس روی هاست تان می توانید در کمتر از یک ساعت سایت تان را راه اندازی کنید.

 

تبلیغ نویسی و نقش آن در بازاریابی اینترنتی

از تاثیرگذار ترین روش ها در بازاریابی اینترنتی تبلیغ نویسی است که هر چه مهارت افراد در این زمینه بیشتر باشد نتیجه بهتری حاصل خواهد شد.

برای تبلیغ نویسی که شامل تهیه ویدیو و متن و مانند آن می باشد باید از خلاقیت و نوآوری استفاده کرد تا بتوان توجه مخاطب را جلب کرد.همچنین از دیگر نکات مهم در تبلیغ نویسی جلب اعتماد افراد می باشد چه بسا انتشار تبلیغ هایی بر پایه مبالغه و دروغ که حقیقت آنها در محصولات و یا خدماتی که ارائه می دهید تایید نشده باشد موجب بی اعتمادی کاربران شده و نتیجه نامناسبی بر بازاریابی اینترنتی شما خواهد گذاشت.

تبلیغات گوکل

از دیگر روش های تبلیغ نویسی که می توان از آن بهره گرفت استفاده از گوکل است که شامل هزینه می شود. در این روش شما باید به گوگل هزینه ای پرداخت کنید که در ازای دریافت ای پول، گوگل شما را در اولین نتایج گوگل برای کلمه کلیدی مورد نظرتان نمایش می دهد.البته که این مورد دائمی نمی باشد و به جایگاه قبلی خود باز می گردید. بهتر است به جای استفاده از این روش از سئو و بهینه سازی سایت استفاده کنید و سایت تان را برای موتورهای جستجو بهینه سازی کنید تا به صورت کاملاً رایگان در نتایج اول گوگل دیده شوید.

 

.آموزش بازاریابی اینترنتی

ایمیل مارکتینگ و بازاریابی اینترنتی

یکی از مهمترین راه ها در بازاریابی اینترنتی استفاده از ایمیل مارکتینگ می باشد.

ایمیل مارکتینگ در تعریف ساده عبارت است از جمع آوری ایمیل کاربران و فرستادن محتوای مرتبط با محصولات شما برای آنها که کمک بسیاری در بازاریابی اینترنتی به شما می کند.

ایمیل مارکتینگ بهترین راه برای فروش اینترنتی بدون نمایش در گوگل است . یعنی حتی لازم نیست که الزاما در نتایج اول گوگل قرار داشته باشید بلکه با استفاده از سیستم ایمیل مارکتینگ به راحتی می توانید فروشتان را چندین برابر افزایش دهید.

یکی از راههای جمع آوری ایمیل کاربران استفاده از پیج هایی برای فرستادن هدیه ای برای آنها است. که می تواند شامل فایل های رایگانی اعم از ویدیو ، نکات آموزشی و یا هر آنچه که به کسب و کار شما مربوط می شود باشد . برای این کار کاربران باید حتما ایمیل خود را در پیجی وارد کنند . پس از آنکه ایمیل کاربران را دریافت کردید می توانید به صورت اتوماتیک هدیه را برای آنها ارسال کرده و همچنین به صورت دوره ای در زمان های مختلفی از جمله هر ماه یا هر هفته محتوایی برای جلب اعتماد و توجه مخاطب به ایمیل آنها ارسال کنید.

چه زمانی ایمیل بفرستیم؟

اینکه چه زمانی ایمیل ارسال کنید تا مخاطبان را تحت تاثیر قرار دهید، باید برنامه ریزی شده باشد و دقت کنید که در زمان مناسب و به صورت دوره ای برای کاربران ایمیل بفرستید. برای مثال اگر هفته ای یک الی دو بار برای کاربران ایمیل بفرستید می توانید مخاطبان خود را به مشتری خود تبدیل کنید و ضمن آشنایی آن ها با محصولات و دوره های شما، باعث افزایش اعتماد آن ها شوید. اگر بیش از حد برای آنها ایمیل بفرستید نتیجه ی مناسبی نمی گیرید و نیز اگر در مدت طولانی مانند و ماه خبری از شما نباشد به فراموشی سپرده می شوید.باید در نظر بگیرید که به اندازه ی کافی  توجه آن ها را جلب کنید.ولی باید به تعداد،دفعات و متن و همچنین هدف ایمیلی که ارسال می کنید دقت کنید.شناخت و اعتماد کاربران در این  بخش از اهداف مهم است که نباید از این هدف اصلی دور شوید.

باید بدانید که برای اینکار نیاز به برنامه ریزی قبلی دارید. و باید ایمیل خلاقانه ای  ارسال کنید تا بتوانید کاربران را به مشتریان دائمی خود تبدیل کنید. از نتایج مناسب اینکار می توان به افزایش فروش و مشتریان ثابت بیشتر و درآمد بالاتر اشاره کرد.

 

بازدیدکنندگان خود را به کاربران تبدیل کنید!

یکی از راه های بازاریابی اینترنتی که به کسب و کار شما کمک می کند تبدیل بازدیدکنندگان به کاربر است که با انتشار محتوای مفید ، تبلیغ مناسب اعتماد آنها را به دست آورید و بازدیدکننده را به کاربر تبدیل کنید و با او در ارتباط باشید که با روش های بازاریابی متفاوتی که می توانید از آنها استفاده کنید و کسب و کار خود را با این روش گسترش دهید و بازدید کننده سایت خود را به کاربر تبدیل کنید.

معمولا کاربران با اولین بازدید از سایت شما خریدی انجام نخواهند داد مگر اینکه با اعتمادی که به سایت شما دارند ، کاربر سایت شما باشند بنابراین اینکه بازدیدکنندگان را به کاربر تبدیل کنید از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

 

تاثیر روانی مثبت به وسیله تولید محتوا

با استفاده از جلب اعتماد و تولید محتوای مناسب می توان تاثیر روانی مثبتی بر کاربران گذاشت. که این مورد تاثیر بسیاری در استفاده آنها از محصولات و خدمات شما خواهد داشت.

تولید محتوای خوب که احساس خوبی به کاربران القا کند و به آنها این حس را منتقل کند که می توانند به شما اعتماد کنند کمک شایانی به شما خواهد کرد . .چه بسا سایت هایی که این ویژگی را ندارند فروش خوبی برای کسب و کار خود نداشتند . بنابراین این مورد از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در این زمینه نباید زیاد از مبالغه استفاده کرد بلکه تنها باید از حقیقت های مرتبط با کسب و کار خود بهره ببرید.

انتشار محتوای ویدیویی، تصاویر و یا انیمیشن که احساسات کاربران را تحت تاثیر قرار دهد ، می تواند به آنها حس خوبی منتقل کند .که این امر باعث می شود از محصولات شما استفاده کنند.

آموزش بازاریابی اینترنتی

بهره بردن از ویدیو مارکتینگ

معمولا افراد حوصله ی مطالعه ی محتوای چند هزار کلمه ای را ندارند، چون همان محتوای متنی چند هزار کلمه ای را می توانند در یک ویدئو چند دقیقه ای به صورت خلاصه و مفید تماشا کنند، ولی اگر قصد دارید فقط از تولید محتوای متنی استفاده کنید، باید حتما از عکس های با کیفیت، و در عین حال کم حجم استفاده کنید، زیرا تصاویر، تاثیر بسیار و فوق العاده ای در جلب توجه کاربران و مخاطبان دارد.

محتوای سایت، می تواند نقش مهمی در پیشرفت هر وب سایتی ایجاد کند، بنابراین در حوزه ی تولید محتوا، اگر بیشتر سرمایه گذاری کنید، نتیجه بهتری به دست می آید.

تاثیر این نوع تبلیغات ویدیو و انتشار آن در سایر شبکه های اجتماعی از تصاویر و متن ها تاثیر بیشتری خواهد داشت.بنابراین بهره بردن از ویدیو ها کمک بسیاری به کسب و کار شما در بازاریابی اینترنتی خواهد داشت.ویدیو ها می توانند نقش بسیاری در گسترش بازاریابی اینترنتی داشته باشند.

 

افزایش اعتماد کاربران

با تولید محتوای درست و بر پایه حقیقت می توان اعتماد کاربران را به دست آورد که این امر به کسب و کار شما کمک خواهد کرد و به این وسیله می توانید فروش خود را افزایش دهید که در ادامه آموزش بازاریابی اینترنتی به توضیح بیشتر این مورد می پردازیم.

هر چند از مهمترین قسمت های بازاریابی اینترنتی می باشد و در ظاهر کار سختی به نظر می رسد ولی اگر در این بخش موفق عمل کنید کسب و کار خود را برای بازاریابی اینترنتی تضمین کرده اید .و چنانچه از تبلیغات دروغ و مبالغه استفاده کنید نتیجه خوبی در به دست آوردن اعتماد کاربران نخواهد داشت.چه بسا سایت هایی که از این روش استفاده کردند نتیجه مطلوبی به دست نیاوردند.

اگر روش های بازاریابی اینترنتی را به خوبی پیاده سازی کنید می توانید اعتماد کاربران سایت خود به دست آورید . و حتی با تولید محتوای ویدئویی از نرم افزارهای ویژه ای استفاده کنید و تاثیرات روانی خوبی را می توانید روی کاربران خود بگذارید.

 

نکات بازاریابی اینترنتی

1- هدفی که باید داشته باشید این است که برای کاربران خود بنویسید نه برای گوگل.بنابراین باید برای محتوا استاندارد های تولید محتوای سئو خوب را از گوگل الویت کار خود بدانید.تا کاربران مطالب منتشر شده ی محتوای شما را دوست داشته باشند و به اشتراک بگذارند.

2-محتوای بیشتر و مفید تولید کنید، البته این به معنای اینکه فقط کلمات کلیدی بیشتر  استفاده کنید نمی باشد. واضح است که محتوای ضعیفی که شامل تکرار زیاد کلمات کلیدی باشد، برای مخاطبان جذاب نیست و نمی تواند توجه آن ها را به محتوای شما جلب کند.

3-در  سئو سایت راه درست را انتخاب کنید که اصطلاحا به آن سئو کلاه سفید گفته می شود، نتایج خود را با گذشت زمان نشان می دهد.اما باید طبق ترفندهای جدید همگام با الگوریتم های جدید گوگل تغییر کرد.

4-موتورهای جستجو منبع خوبی برای بیشتر شدن ترافیک سایت شما به حساب می آیند. و اگر بتوانند وب سایت شما را پیدا کنند و محتواهای شما را به پایگاه داده خود اضافه کنند، فرصت فوق العاده ای  برای هدایت ترافیک به وب سایتتان فراهم می  شود.

5-همه لینک ها با هم برابر نیستند. گرفتن بک لینک از یک وب سایت با قدرت عالی ارزش بسیار بیشتری از گرفتن بک لینک از وب سایتهای کم اهمیت و اسپم دارد. اگر می خواهید موتورهای جستجو رتبه وب سایت شما را بالا ببرند، سعی کنید روی ساختن بک لینک های قوی تمرکز کنید.

6-اگر از تبلیغات آنلاین برای کمک کردن به بازاریابی خود استفاده می کنید باید خلاقانه رفتار کنید. چرا که تنها با هزینه کردن نمی توان به نتیجه برای هزینه صرف شده رسید، بلکه برای جذب کاربران و تبدیل مخاطبان به مشتریان خود به وسیله ی تبلیغات آنلاین، باید تاثیر گذار باشید.برای تبلیغات آنلاین بیش از حد هزینه نکنید. به میزان تاثیری که تبلیغات آنلاین شما روی مخاطبان می گذارد توجه کنید. اگر هزینه های تبلیغاتی شما کمکی به کسب و کار شما و افزایش  فروش محصولاتتان نمی کند، برای موفقیت و رسیدن به هدف، یا باید بیشتر تبلیغات کنید و یا اینکه اصلا به تبلیغات روی نیاورید.

7-در تبلیغات خود اغراق نکنید و به هیچ وجه دروغ نگویید. با این کار توقع مشتریانی که محصولات شما را خریداری می کنند افزایش یافته و اگر شما نتوانید آن ها را قانع کنید در واقع بیشتر ضرر می کنید.

8-سعی کنید که در تبلیغات آنلاین خود مانند مردم حرفتان را بیان کنید. و خلاقانه از اصطلاحات آشنا بیشتر بهره ببرید اگر می خواهید مطمئن شوید که مردم محصولات شما را خریداری کنند باید مطمئن شوید که چیزی را که در تبلیغ خود گفته اید کاملا درک کرده و متوجه شده اند.

9-اگر برنامه های تبلیغات آنلاین شما، موبایل ها را در بر نمی گیرد،واقعیت آن است که شما برنامه تبلیغاتی جامع و کاملی ندارید.با توجه به اینکه امروزه با محدودیت سنی بسیار کم از نوجوان تا بزرگسالان از تلفن همراه استفاده می کنند، توسعه تبلیغات آنلاین در موبایل بسیار مهم بوده و از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

استفاده از مربی با تجربه در بازاریابی اینترنتی

یکی از کارهایی که در بازاریابی اینترنتی کسب و کار به شما کمک می کند ، راهنمایی از افراد باتجربه در این زمینه است .که می توان از تجربه های آنها بهره برد و باعث گسترش کسب و کار اینترنتی شما شد.افراد موفق در این زمینه می توانند به خوبی بازاریابی اینترنتی را به شما آموزش دهند.

اگر در زمینه ای با مشکل مواجه شدید و یا سالی داشتید می توانید از آنها راهنمایی بگیرید و پیشنهادات خود را با آنها مطرح کنید. که این مورد به عنوان یکی از امتیاز های ویژه شما به حساب می آید.و کمک گرفتن از افراد متخصص در این زمینه کمک بسیاری خواهد کرد.

 

منبع : تیم محتوایی علی منفرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

خرید افزونه و قالب وردپرس

مقالات پیشنهادی

فهرست