آسیب های فالوور فیک اینستاگرام بر رشد کسب و کار

آموزش اینستاگرام
زمان مطالعه: 11 دقیقه

آسیب های فالوور فیک اینستاگرام بر رشد کسب و کار

اینستاگرام یک شبکه اجتماعی است که قابلیت های بسیار زیادی دارد تا بتوانیم عکس ها و فیلم های خود را با دیگران به اشتراک بگذاریم. شبکه اجتماعی پرطرفدار اینستاگرام در سال 2010 توسط سیستروم و مایک کرایگر بنیان گذاری شد. در حال حاضر شرکت فیسبوک مالکیت این شبکه اجتماعی پر طرفدار را بر عهده دارد. اینستاگرام چهارمین شبکه اجتماعی محبوب در دهه 2010 بوده و این اپلیکیشن از زبان های مختلف در دنیا از جمله زبان فارسی پشتیبانی می کند. افراد مشهور بسیار زیادی نیز جزء پر هواداران برو پا قرص شبکه اجتماعی اینستاگرام هستند. در ادامه این مقاله با ما همراه باشبد تا با آسیب های فالوور فیک اینستاگرام بر رشد کسب و کار را بررسی کنیم.

فالوور فیک چیست؟

همان‌طور که از نام و معنی واژه انگلیسی fake آشکاراست ، فالوور فیک، حساب کاربری غیرواقعی، جعلی و بی‌ارزش است که هویت فرد و وجود حقیقی نخواهد داشت. این حساب‌های کاربری عموما با استفاده از آدرس های جعلی ایمیل ایجاد می‌شود و کاربرجعلی به جمع کاربران اینستاگرام اضافه می شود. فالوورهای فیک اینستاگرام هیچ فعالیتی در اینستاگرام ندارند. در حقیقت این حساب‌های جعلی فقط برای آن ساخته شده‌اند که در صفحه اینستاگرام شما حضور داشته باشند تا به تعداد دنبال‌کنندگان صفحه شما اضافه کنند. فالوورهای فیک هیچگونه تعاملی با شما ندارند؛ یعنی نه پست‌های شما را لایک می‌کنند، نه برای پست‌هایتان کامنت می‌گذارند، نه پست های شما را ذخیره می کنند و نه پست‌هایتان را با دیگران به اشتراک می‌گذارند.در اینجا سوالی که بوجود می آید این است که چه چیزی باعث می شود که افراد از فالوورهای فیک اینستاگرامی استفاده کنند؟ مخاطب داشتن یعنی داشتن اطلاعات و اطلاعات یعنی داده، هرچه تعداد مخاطب های شما بیشتر باشند داده های بیشتری داریم و استفاده از این داده ها یعنی رمز موفقیت در رشد یک کسب و کاراست.
دسته ی اول گروهی هستند که  مخاطبان زیر 10k دارند. این افراد در شبکه های اجتماعی از معروفیت نسبی برخوردارند و تعداد قابل قبولی نیز مخاطب دارنددسته دوم اغلب مخاطبان بالای 100k فالوور دارند. بازخورد و تعاملات این افراد بسیار بالاست و میتوانند تاثیر چشمگیری را روی مخاطبان بگذارند. و در نتیجه کسب و کار در جهت پیشبرد اهداف تبلیغاتی خود به این افراد رجوع می کنند. زیرا مخاطبان این افراد بسیار زیادند وکسب و کار ها میتوانند از طریق آنها پیج خود را به تعداد بالایی از مخاطب برسانند.بازیگران، نویسندگان، بلاگر ها و …. جز این دسته قرار میگیرند.

آسیب های فالوور فیک اینستاگرام بر رشد کسب و کار

چرا از فالوورهای فیک استفاده نکنیم؟

رشد کردن در دنیای دیجیتال که در آن همه چیز بر مبنای داده و مخاطب است شناخته شدن را به یکی از الزامات در رشد کسب و کار تبدیل  می کند. و پیدا کردن مخاطب در پیج های اینستاگرامی از آسان ترین و مقرون به صرفه ترین راه های جذب کاربران است.کسب و کار هایی که برند و محصول جدیدی را ارائه می دهند نیاز دارند تا محصولات خود را در مقابل دید مشتری قرار دهند. و این مشتری ها را میتوانند در صفحات اینستاگرام پیدا کنند . با جستجوی یک هشتگ خاص مرتبط با حوزه ی کاری کسلب و کار یا پیدا کردن افرادی که موضوعات مرتبط به صفحه شما را جستجو میکنند میتوان به تعداد قابل توجهی از مخاطبان رسید که به محصولات ما علاقه مند هستند و میخواهند آن را به دیگران معرفی کنند و حتی ممکن است به یک مشتری احتمالی در آینده تبدیل شوند.

برای مثال کسب و کار هایی که به تازگی فعالیت های خود را شروع کرده اند نیاز به شناخته شدن و کسب اعتبار دارند. این شرکت ها باید بتوانند محصولات خود را در ویترین دید مخاطب خود قرار دهند.ربات های اینستاگرام با جستجو در محتوا های تولید شده در صفحات شبکه های اجتماعی میتوانند مخاطب مرتبط خود را پیدا کنند. سپس با فالو کردن آن ها و افزایش تعامل در صفحه شان سبب قرار گرفتن برند مورد نظر مخاطبان بیشتری را به دنبال خواهند داشت. و به این ترتیب به طور غیر مستقیم ما را به مخاطبان بیشتری معرفی میکند. و این امر سبب رشد کسب و کار خواهدشد متاسفانه بسیاری از افراد جنبه منفی با فالوور فیک در اینستاگرام بسیار بیشتر از جنبه ی مثبت آن است. از آسیب های فالوور فیک اینستاگرام بر رشد کسب و کار اول از همه این کار از نظر هر جنبه که بخواهید به آن نگاه کنید  درست نمی باشد و می تواند به اعتبار کسب و کار شما ضربه بزند. فرض کنید وارد صفحه ای شوید که محصولات خوبی را ارائه میدهد ولی بعد از مدت زمانی متوجه شوید که درصد ببسیار بالایی از فالوورهای این صفحه فروشگاهی فیک هستند. تشخیص بودن میزان فیک بودن فالوورهای یک صفحه اینستاگرامی کار سختی نیست و میتوان بر اساس اسامی افراد و یا کامنت زیر پست های آن ها پی برد. آشکار شدن این واقعیات عموما به اعتماد شما نسبت به آن صفحه اینستاگرامی ضربه وارد میکند. چه بسا ممکن است آن را انفالو کنید و بازخورد منفی ای نیز به دیگران انتقال دهید.به این ترتیب که الگوریتم های اینستاگرام که قرار بود کسب وکار شما را به مخاطبان موثر معرفی کند شما را از آن ها دور خواهد کرد. از سمتی دیگر ربات ها مخاطب حقیقی نیستند بلکه صرفا بر حسب المان های خاصی افراد را فالو میکنند. این ربات ها به گونه ای طراحی شده اند که بعد از مدتی مخاطب را آنفالو کنند. یعنی به این شکل که اول به صورت انبوه و با ابزارهای مناسب در اینستاگرام مخاطب مرتبط با کسب و کار را فالو میکنند. مخاطبان به دلیل کنجکاوی این صفحات را که از بین علاقه مندی های آن ها انتخاب شده فالو میکنند.ربات ها زمان مشخصی را تا زمان تایید فالو از طرف مخاطب صبر میکنند سپس افراد را آنفالو میکنند. این امر خود به تنهایی میتواند آسیب های فالوور فیک اینستاگرام بر رشد کسب و کار و عاملی برای ریزش فالوور های حقیقی در صفحه اینستاگرام باشد و بسیاری از افراد علاقه ای ندارند که توسط صفحه ای که  آن ها را فالو کرده آنفالو شوند و در نتیجه صفحه ی شما را آنفالو خواهند کرد

فالوور فیک به کسب و کارها چه آسیبی وارد می کند؟

مخاطب در جستجوی افرادی است که تعداد فالوور قابل توجهی دارد. کم بودن تعداد فالوور یعنی مخاطب اندک و جایگاه نسبتا پایین. این عامل  سبب میشود که افرادی برای بار اول وارد صفحه ی مورد نظر می شوند بدون توجه پست های قرار داده شده از روی تعداد کم فالوور آن را ترک کنند. حتی اگ پست های شما از کیفیت مطلوبی برخوردار باشد. زیرا محتوای خوب نمی تواند تعداد مخاطب کم را جبران کند. در اینجا برای اینکه بتوانیم پست ها و محصوات را به مشتری عرضه کنیم باید در ابتدا همه محصولات خود را پر طرفدار و شناخته شده جلوه دهید. وقتی مشتری ببیند که تعداد بالایی از افراد برند مورد نظر را فالوو میکنند کنجکاوی آن ها بیشتر شده و در نتیجه برای تعاملات بیشتر با آن برند محصول اعتماد بیشتری خوهد داشت.

کلیک کنید :  کسب درآمد از طریق ادمین اینستاگرام

هدف اصلی جذب مخاطب از صفحه اینستاگرامی با  فالوور بالا پیدا کردن داده بیشتر و شناخت بهتر مخاطب برای فروش است. یعنی اینکه ما بتوانیم نیاز های مخاطبان خود را بشناسیم و دقیقا همان نیا ها را برطرف کنیم و مشتری حقیقی برای کسب و کار خود پیدا کنیم. در حالی که استفاده از فالوور فیک یعنی هیچ فروشی صورت نخواهد گرفتینی کاملا اعتماد بین خودتان با مشتری رو به نابودی رفته است. زیرا فالوور های فیک علاقه ای به محتوای تولیدی ما ندارند و بازخورد حقیقی ای از آن ها دریافت نمیکنیم و این یعنی آسیب های فالوور فیک اینستاگرام بر رشد کسب و کار. زیرا کسب وکار ها تمایلی به همکاری با افرادی را دارند که عموما مخاطبان آن ها واقعی نیستند و نمیتوانند محصولات آنها را بخرند و این ینی نابودی اعتماد که در قسمت بالا نیز ذکر شد.اینستاگرام الگوریتم‌های سرسخت خود را دارد و این الگوریتم‌ها به صورت مداوم صفحات اینستاگرامی را رصد می کنند.باور غلط بسیاری ازافراد این است که اگر صفحه ای با تعداد بالایی فالوور داشته باشد، اینستاگرام آن را معتبر میداند و در صفحه اکسپلور آن ها را نمایش می دهد، اما در حقیقت این است که اگر صفحه اینستاگرام شما فالوورهای حقیقی و فعال نداشته باشد و نسبت به فالوورهای غیر واقعی یا همان فیک فعالش زیاد باشد، آنچه که از اینستاگرام انتظار می رود به این صفحه اختصاص نخواهد داد و جای پیشرفت از طریق نمایش پیج  در اکسپلور را به این صفحه نخواهد داد.تا به امروز پیش آمده است که چند روز بعد از خریدن فالور فیک، اینستاگرام همه آن فالوورهای فیک را حذف کرده است و در نتیجه تعداد فالوورهای پیج ریزش کرده است. بنابراین درصد بسیار زیادی هست که اگر مجموع حساب های کاربری فیک اینستاگرام توسط اینستاگرام شناسایی شوند از فالوورهای یک صفحه اینستاگرام حذف شود و بدین جهت هزینه ای هم که برای خرید فالوور فیک شده است از دست خواهد رفت. همچنین افت شدید فالوور بعد از مدت کوتاهی باعث کاهش اعتماد فالوورهای واقعی به شما می‌شود و ممکن است درصد بسیار کمی از فالوور واقعی در پیج شما وجود داشته باشد آن ها نیز ترکتان کنند .

قوانین اینستاگرام در مقابل فالوور های فیک

از آسیب های فالوور فیک اینستاگرام بر رشد کسب و کار فالوور های فیک از زمان شروع کار اینستاگرام به وجود آمدند و افراد زیادی برای اینکه بتوانند یک شبه راه صد ساله را بروند برای رسیدن به شهرت از آن ها استفاده کردند. بسیاری از کاربران اینستاگرام برای پیج های غیر تجاری فالوور فیک دریافت میکنند. اینستاگرام هم بر اساس قوانین ها الگوریتم هایی را برای شناسایی این ربات ها طراحی کرده است. و شروع به بررسی و بستن این حساب کاربری فیک میکند.تصور کنید شما صاحب یک صفحه در اینستاگرام هستید و درصد بالایی از فالوور هایتان را ربات ها تشکیل می دهند و در واقع جعلی هستند. پس از مدتی و با شناسایی شدن این ربات ها توسط وتور های آنالیز محتوای اینستاگرام فالوورهای شما حزف می شوند و شما شاهد ریزش بالایی خواهید شد و ممکن است علاوه بر ربات هایی که حساب کاربری شما را بسته ،فالوورهای حقیقی زیادی را نیز از دست می دهید و در مقابل آن علاوه بر هزینه ی مالی و زمانی فراوانی در این راه قرار داده اید بهای سنگینی نیز برای اعتبار پیج خود پرداخت کرده اید .به طور کلی میتوان نتیجه گرفت در دنیایی که روزانه علم در حال رشد است، استفاده از ابزار های فیک ی همان جعلی برای گول زدن الگوریتم های یک شبکه اجتماعی نمیتواند برای مدت طولانی ای جوابگوی نیاز شما باشد و پس از مدتی قوانین های جدید در عین حال سخت وضع میشوند و راه را برای این ابزار ها میبندند. قرار دادن کسب و کار در مقابل چنین ریسک  بسیاربزرگی کار عاقلانه ای نیست.هرچند کاربرهایی در اینستاگرام وجود دارند که با فالوور فیک اینستاگرام به شهرت رسیدند و سپس پس از پیدا کردن مخاطبان خود به کسب و کار خود ادامه دادند. این کارنیازمند مدیریت بر مخاطب بسیار قوی و در نتیجه مسیر درستی برای پیشرفت نمیتواند باشد بنابراین بهتر است از روش هایی استفاده کنید که کسب و کار شما را در وضعیت پایدار حفظ کند.

آسیب های فالوور فیک اینستاگرام بر رشد کسب و کار

جذب فالور واقعی از طریق ربات اینستاگرام

یکی از مقرون به صرفه ترین و بهترین روش‌های دریافت فالوور واقعی اینستاگرام، استفاده از ربات خود اینستاگرام است. ربات اینستاگرام در حقیقت مانند یک کارمند هوشمند در صفحه‌ اینستاگرام شما وجود دارد و شما را با دستوراتی که به آن می‌دهید، به صورت شبانه روزی مدیریت می‌کند. در این حالت، صفحه کاربری خود را به ربات اینستاگرام متصل می‌کنید، ربات‌ها به صورت خودکار کاربران را دنبال می‌کنند، پست‌های آن ها را لایک می‌کنند. شما در این روش صد در صد فالوور واقعی از طریق اینستاگرام به دست خواهید آورد. فالوورهایی که از طریق ربات جذب صفحه شما می‌شوند واقعی هستند، در صفحه‌تان باقی خواهند ماند چون توسط ایده آل ها شما را فالو کرده‌اند. هر چه تعداد فالوور واقعی در اینستاگرام شما زیاد شود، شک نکنید بر تعداد مشتریان شما افزوده شده است. کیفیت فالوورهای واقعی جذب شده و صرفه جویی در زمان، انرژی و هزینه ها، قسمتی از قابلیت ‌های خرید ربات اینستاگرام است.تفاوت فالوور فیک و فالورواقعی فالوور فیک عموما ویژگی هایی دارد که آن را از فالوور واقعی جدا می کند. برای تشخیص فالوور غیرواقعی از واقعی باید دقت کنید که :

  1. نام کاربری آن ها اکثرا اولین چیزی است که یک صفحه توسط آن شناخته می‌شود. نام های کاربری عجیب و غریب ، ناخوانا، بی‌معنی و پیچیده پر از اعداد می‌توانند نشانگر فالوور فیک باشند.
  2. فالوورهای فیک اغلب هیچگونه تصویری بر پروفایل خود ندارند، اگر هم داشته باشند از طبیعت ، ماشین و فردی که پشتبه روی دور بن است می گزارند.
  3. معمولا فالوورهای فیک در صفحه خود یا پست ندارند یا تعداد پست‌هایشان بسیار محدود و تکراری است.اگر به تاریخ آن ها در قسمت زیر کامنت ها مشاهده کنید میتوانید ببییند که آخرین پست آن ها مربوط به چه زمانی است.
  4. واکنش فالوورهای فیک با صفحه شما غیرعادی است به این معنی است که یا اصلا تعاملی ندارند و هیچ لایک و کامنتی نمی‌گذارند یا اینکه واکنششان به پست‌های شما با موضوعات مختلف عموما تکراری یا نامربوط است و در نهایت با تبلیغات نا مرتبط زیر پست های شما کامنت تبلیغاتی میگزارند که میتواند نشانه ای از سوی ربات های تبلیغاتی باشد.
  5. فالوورهای فیک را می‌توان از تعداد فالوورها و فالووینگ‌هایشان تشخیص داد. فالوورهای فیک اکثرا در صفحه خود فالووری ندارند و یا تعداد محدودی فالوور دارند اما تعداد فالووینگ های آنان نسبت به فالوورها به مراتب بیشتر است.
کلیک کنید :  20 ایده ی پولساز کسب درآمد از اینستاگرام

دقت داشته باشید فالوورهایی که یک یا چند مورد از این ویژگی‌ها را برخوردار باشند، به احتمال بسیار زیاد فالوور فیک هستند و با بررسی این موارد می توان فیک بودنشان را تشخیص داد. به این ترتیب می توانید برای حذف فالورهای فیک در صفحه تجاری یا غیر تجاری اقدام کنید.

آسیب های فالوور فیک اینستاگرام بر رشد کسب و کار

فالوورهای فیک چگونه بدست می آیند ؟

شاید این سؤال برای شما سوال باشد که شما هیچ زمانی برای خرید فالور اقدام نکرده اید  پس چرا این پیج‌های جعلی شما را دنبال می‌کنند؟ با ما در ادامه همراه باشید تا به پاسخ این سوال دسترسی پیدا کنید.

1.پیج رقبا

اولین موردی که از قدیم الایام تا به حال سد بزرگی برای کسب و کار ها بوده میتواند از سوی پیج‌های رقیب شما باشند. یعنی پیج‌هایی که با شما در یک حوزه کاری مشغول به فعالیت هستند و برای اینکه بتوانند رشد پیج شما را متوقف کنند یا به طور کلی شما را به نابودی ببرند این کار را انجام می‌دهند. البته این مورد خیلی به ندرت مشاهده شده است، اما به هر حال هستند کسانی که دور از شان خود و انسانیت و به جای تمرکز بر روی فعالیت خودشان، سعی می‌کنند رشد دیگران را متوققف کنند.

2. تبلیغات انجام شده در پیج های تبلیغاتی فیک

شاید این مورد برای‌تان مقداری عجیب بنظر آید ، اما متأسفانه برر خلاف مورد بالایی ای ن مورد بسیار زیاد مشاهده می‌شود. فرض کنید شما هزینه بالایی را بابت تبلیغ کسب و کار خو در در پیج تبلیغاتی پرداخت کرده‌اید. و آن پیج، خودش به خوبی می‌داند که نرخ تعامل بالایی ندارد و تبلیغ شما نیز بازدهی لازم را نخواهد داشت.کاری که انجام می‌دهند، این است که برای پیج شما فالوور فیک می‌زنند و شماچون توانسته‌اید تعداد فالوور بالا و خوبی را از این طریق جذب کنید، مجدد ترغیب می‌شوید که به همان پیج بابت تبلیغ هزینه پرداخت کنید. اما غافل از اینکه درصد بالایی از فالوورهایی که از تبلیغ گذشته دریافت کرده‌اید، فیک هستند و پیج شما را نابود می‌کنند. برای این مورد دقت فراوانی را بخرج دهید و اگر زمانی خواستید پیج تجاری خود را در جایی تبلیغ میکنید ،توصیه می شود در انتخاب پیج مورد دقت کنید .

3. ربات‌ها

افرادی هستند که با داشتن سایت‌هایی که در زمینه فروش فالوور فیک اینستاگرام فعالیت می‌کنند، عموما با استفاده از پیج‌های فیکی که در اختیار دارند، تعدادی از پیج‌ها را با هدف های خاصی فالو می‌کنند. یکی از این اهداف، می‌تواند ارسال کامنت‌های تبلیغاتی انبوه باشد ربات های .اینستاگرام خیلی زیاد با این ربات‌ها مقابله می‌کند تا از ورود فالور فیک جلوگیری کند .اما متاسفانه هنوز عده ای از آن‌ها فعالیت می‌کنند. ارسال کامنت‌های تبلیغاتی از طرف فالوورهای فیک را بطور زیاد زیاد مشاهده می‌کنیم. به هرحال، اگر در پیج خود مشاهده کرده اید که کم و بیش فالوور فیک به پیج‌تان اضافه می‌شود، بدانید که وجود آن ها چیزی غیر از نابودی برای پیج شما ندارد.

4. پیج‌هایی که دیگر فعالیتی ندارند

در قسمت های بالاتر در قسمت تفاوت های فالوور غیر واقعی نیز گفته شده است که برخی از افراد هستند که پیجی را می‌سازند، اما نه برای آن تصویر پروفایل انتخاب می‌کنند، نه بیوی پیج را تکمیل می‌کنند، نه پستی انتشار می کنند و هیچگونه فعالیتی را از خود انجام نمی‌دهند. پس از ساخت پیج خود، چند پیج دیگر را فالو می‌کنند و پس از مدتی، دیگر به فعالیت خود ادامه نخواهند داد و پیج خود را رها می‌کنند.این امکان وجود دارد که پیج شما را هم فالوو کرده باشند. آن ها فالوور فیک نیستند، بلکه فالوور غیر فعال هستند که البته ناگفته نماند که تفاوتی در جعلی بودن آن ندارد، زیرا هم پیج فیک و هم پیج غیر فعال، کاربردی برای شما ندارند.

5.برنامه‌های فالوور بگیر اینستاگرام

اگر از برنامه‌هایی مانند فالوور بگیر اینستاگرام یا آنفالو یاب این موارد استفاده می کنید ، آمادگی لازم را داشته باشید تا  فالوورهای فیکی از این طریق به پیج شما اضافه شده باشند. پس دقت کنید که از هر اپلیکیشن و برنامه‌ای استفاده نکنید تا فالوورهای فیک به پیج شما افزوده  نشوند.

تبادل فالوور با سایر حساب‌های اینستاگرامی

در بسیاری از موارد صاحبان پبچ های تجاری در اینستاگرام برای اینکه بتوانند رایگان یا بدون صرف هزینه ای فالوور زیادی جذب کنند، یا  بسیاری از حساب‌های کاربر به تبادل فالوور مشغول می‌شوند. در این روش، صاحبان دو صفحه اینستاگرام با گذاشتن پست و استوری طرف مقابل در صفحه خود از آن صفحه حمایت می‌کنند. به این ترتیب پیج یکدیگر را به فالوورهای خود معرفی می‌کنند. بیشتر این حساب های کاربری که تبادل انجام میدهند افراد مشهور هستند مانند بلاگر ها ، سلبریتی ها و …. افرادی به تبادل روی می‌آورند که کسب‌وکارهای مرتبط به هم دارند. به عنوان مثال اگر یک صفحه تجاری به فروش لوازم آشپزخانه مشغول است به تبادل فالوور با صفحه‌ای می‌پردازد که به نکات آشپزی ، لوازم قنادی و سفره‌آرایی و فنگشویی و ….  چون احتمال دارد که فالوورهای هر یک از این صفحات به صفحه دیگر نیز علاقه‌مند باشند، آن را دنبال می‌کنند و به این ترتیب به تعداد فالوورهای واقعی صفحه شما افزوده می‌شود. تبادل با تبلیغات تفوت دارد، زیرا اولا بدون هزینه است و با همکاری دو طرف انجام می‌گیرد. دوما صفحه مقابل نیز تعداد فالوورهایش به شما نزدیک است و هر دو طرف از این تبادل سود کافی خواهند برد.جهت مشاوره و رشد پیج اینستاگرام به لینک زیر مراجعه کنید.

جهت مشاوره و رشد پیج اینستاگرام

آسیب های فالوور فیک اینستاگرام بر رشد کسب و کار

منبع : علی منفرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آسیب های فالوور فیک اینستاگرام بر رشد کسب و کار
خرید افزونه و قالب وردپرس

مقالات پیشنهادی

فهرست